Serie A: nem bírt egymással az Udinese és az Empoli

S. B.S. B.
2023.10.06. 20:27
Nem született gól a mérkőzésen (Fotó: AFP)
Az Empoli és az Udinese 0–0-s, míg a Lecce és a Sassuolo 1–1-es döntetlent játszott az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának első meccsén.

Azt nem mondhatjuk, hogy teljesen eseménytelen lett volna az Empoli–Uidinese mérkőzés, hiszen mindkét gárdának voltak lehetőségei, de nem voltak képesek kihasználni azokat. A 39. percben ugyan láthattunk egy találatot, az Empoli csatára, Francesco Caputo juttatta a labdát a hálóba, azonban a videóbírós elemzés után les miatt érvénytelenítették a „gólt” – maradt a 0–0.

A Lecce–Sassuolo meccsen viszont már az első játékrész közepén gól született. Egy kezezés miatt a 22. percben büntetőhöz jutottak a vendégek, a tizenegyesből Domenico Berardi kockázatosan a kapu közepébe lőtt és ezzel megszerezte a vezetést. A fordulás után nem kellett sokat várnunk az újabb találatra, a Nikola Krsztovics a 48. percben egyenlített. A folytatásban már nem igazán láthattunk komolyabb helyzeteket, így ez a mérkőzés is döntetlennel zárult.