Serie A: évek óta nem játszott ilyen gyenge meccset az Atalanta a Juvéval

P. K.P. K.
2023.10.01. 20:15
A Juventus egyetlen valamirevaló helyzete Federico Chiesa (labdával) előtt adódott (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 7. fordulójában nem hozott gólt az Atalanta és a Juventus bergamói mérkőzése.

Az Atalanta–Juventus meccsről sokat elmond, hogy úgy fordultak az utolsó 20 percre a csapatok, hogy a hazaiak addig csak egyszer, a vendégek pedig háromszor találták el a kaput, de a góltól messze jártak. A Juve az említett három próbálkozásból is csak 0.17-es xG-mutatót tudott összehozni, ami jól mutatja, valós gólhelyzetre nem futotta a torinóiak erejéből (egy 16 méterről leadott, középre tartó Chiesa-lövést leszámítva).

Sőt, a hajrában a labdát többet birtokló Atalantának volt több lehetősége, a két legnagyobbat Teun Koopmeiners hagyta ki. Előbb közvetlen közelről lőtt a kapu fölé, miután Luis Muriel távoli próbálkozása kipattant Wojciech Szczesny kapusról, majd 11 méterről középről is fölé lőtt a holland. Emellett az Atalantának volt még egy említést érdemlő helyzete, melynél Szczesny kapufára tolta Muriel szabadrúgását.

Ezzel össze is foglaltunk minden lényeges történést a találkozóról. Pedig a tabella alapján rangadóra számíthattak a szurkolók, hiszen a mérkőzés előtt a Juve 13 ponttal állt a 4. pozícióban, egy hellyel és egy ponttal megelőzve a legutóbbi három tétmeccsüket megnyerő és azokon még gólt sem kapó bergamóiakat – a helyzet a 0–0-s találkozó után sem sokat változott, csak annyit, hogy mindegyik csapatnak egy ponttal több lett...

A bajnokságban 26 év után, 1997. január 12-t követően végződött ismét gól nélküli döntetlenre a két gárda összecsapása.

OLASZ SERIE A

7. FORDULÓ
Atalanta–Juventus 0–0
KORÁBBAN

Bologna–Empoli 3–0 (Orsolini 21., 66., 90+2.)
Udinese–Genoa 2–2 (Lucca 23., Matturro 90+1. – öngól, ill. A. Gudmundsson 14., 41.)
KÉSŐBB
20.45:
Roma–Frosinone (Tv:Sport2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Internazionale 0–4 (Lautaro Martínez 62., 77., 85., 89. – a harmadikat 11-esből)
KORÁBBAN
Lecce–Napoli 0–4 (Östigard 16., Osimhen 51., Gaetano 88., Politano 90+5. – 11-esből)
Milan–Lazio 2–0 (Pulisic 60., Okafor 88.)