Serie A: egy gól hétfő este, az Inter csak ikszelt Genovában

2023.02.13. 22:46
Küzdelem volt, gól nem Genovában (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 22. fordulójának hétfői két mérkőzésén a Hellas Verona otthon tartotta a három pontot a Salernitana ellen, míg az Inter a Sampdoria vendégeként hullajtott el két pontot a gól nélkül véget érő találkozón.

A kora esti mérkőzést 1–0-ra megnyerő Hellas Verona gólját a belga Cyril Ngonge szerezte a Salernitana ellen a 31. percben. A Verona immár négy találkozó óta veretlen a Serie A-ban, legutóbbi hat bajnokijából harmadszor nyert, és már csak két pontra van a még bennmaradást érő, 17. helyen álló Speziától.

A szintén a bennmaradásért küzdő Sampdoria a tabella második helyén álló Intert fogadta: a nem túl magas színvonalú, ám annál küzdelmesebb mérkőzésen gól nélküli döntetlen született. Az első félidőben valamivel többet birtokolta a labdát az Inter, és Romelu Lukakuék jóval többször lőttek is kapura, de nem igazán találták el azt.

A fordulás után már a hazaiak is vezettek néhány veszélyes akciót, ám a játékot továbbra is a vendégek irányították. A hellyel-közzel olykor méla unalomba hajló találkozóba előbb a milánóiak kispadján ülő Simone Inzaghi, majd a hajrára fordulva kollégája, Dejan Sztankovics próbált némi változást hozni – szintúgy sikertelenül... 0–0

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ

Hellas Verona–Salernitana 1–0 (Ngonge 31.)
Sampdoria–Internazionale 0–0

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Napoli–Cremonese 3–0 (Kvarachelia 22., Osimhen 65., Elmasz 79.)
Udinese–Sassuolo 2–2 (Udogie 1., Bijol 28., ill. Matheus Henrique 6., N. Pérez 45+1. – öngól)
Bologna–Monza 0–1 (Donati 24.)
Juventus–Fiorentina 1–0 (Rabiot 34.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Empoli–Spezia 2–2 (Cambiaghi 71., Vignato 90+4., ill. Verde 25., 31. – az elsőt 11-esből)
Lecce–Roma 1–1 (Ibanez 7. – öngól, ill. Dybala 17.)

Lazio–Atalanta 0–2(Zappacosta 23., Höjlund 65.)