Kétgólos előnyt tékozolt el a Milan Firenzében

2013.04.07. 12:20
Vasárnap számos rangadót rendeznek az európai labdarúgó-topbajnokságokban. Olaszországban például kora délután került sor a Fiorentina–Milan slágermérkőzésre a Serie A 31. fordulójának keretein belül. A vendégek jó egyórányi játék után kétgólos előnybe kerültek, de a hazaiak két büntetőgóllal egyenlíteni tudtak.

Amikor tavaly késő ősszel a Fiorentina meglepte idegenben a Milant, a vesztesek mestere, Massimiliano Allegri alighanem maga sem sok pénzt tett volna arra, hogy nem rúgják ki órák múltán – ám nem így történt, azóta a korábbiakhoz képest valósággal szárnyalnak az „ördögök" (elnézést a képzavarért!). A Fiorentina azóta üldözi tulajdonképpen a milánóiakat, a tét pedig a dobogó harmadik helye mellett (vagy inkább előtte?) a közvetlen Bajnokok Ligája-indulás lehetősége.

A Milan különösen azóta került médiafénybe, amióta megvette a télen Mario Balotellit, aki első hét bajnokiján hétszer volt eredményes – érdekességképpen Stephan El Shaarawy a nagy Mario érkezéséig 15 gólt vágott, azóta viszont csak egyszer volt eredményes a Serie A-ban.

Természetesen mindketten kezdek most is, oldalukon a csodálatosan fehér hajúvá váló Kevin-Prince Boatenggel, aki a mérkőzés elején szépen lőtt a 16-os elől a bal alsóba, de előtte Balotelli lesről adta a labdát neki. A kellemes melegben langyosan kezdett a Fiorentina, a hazai szurkolóknak csak egykori kedvencük, Riccardo Montolivo kifütyülésében telt örömük, de abban sem sokáig: a 14. percben a „hűtlen" revánsot vett, labdát szerzett firenzei utódjától, David Pizarrótól, majd a 16-osról a jobb alsóba lőtt. 0–1

Igyekezett erősíteni a Fiorentina, a mérkőzésre éppen csak összedrótozott Sztevan Jovetics vezetésével, de a 40. percben roppant nehéz helyzetbe kerültek, amikor az El Shaarawyt lekönyöklő Nenad Tomovics piros lapot kapott.

Ennek ellenére Christian Abbiatinak többször is repkednie kellett a vonal előtt, majd, hogy még rosszabb kedvük legyen a hazai fanoknak, Joveticset sérülése miatt le kellett cserélni.

A fordulás után lagymatagon kezdtek a csapatok, de negyedóra múltán csak feléledtek, nem is akárhogyan, és nem is hiába: Mathieu Flamini előbb kihagyott egy ziccert, majd gólra váltotta Montolivo beadását (0–2), de azután percek múlva Adem Ljajics, majd Juan Cuadrado harcolt ki egy-egy büntetőt, és az elsőt a sértett (1–2), a másodikat pedig az első gólnál hatalmasat hibázó David Pizarro váltotta gólra (2–2).

A hajrára megzavarodott a Milan, Allegri beküldte El Sha és Balo mellé M'Baye Niangot és Giampaolo Pazzinit is. A főszereplő mégis a játékvezető, Paolo Tagliavento maradt, aki nem adott meg egy nyilvánvaló büntetőt a Milan javára, amikor az ötös előtt Facundo Roncaglia jókorát lökött Ignazio Abatén, aztán kezezett pár perc múlva ugyanott...

A derék sípmester egyébként igazságos volt, tévedett minden oldalra, jó kedvvel, bőséggel. Ennek ellenére sem a játékvezetőn úszott el a Milan győzelme: két góllal vezetve, emberelőnyben, egy erősen tartalékos ellenféllel szemben „illett volna" megszerezni a három pontot.

OLASZORSZÁG
SERIE A, 31. FORDULÓ

FIORENTINA–MILAN 2–2
Firenze, Artemio Franchi, 40 000 néző. V: Tagliavento
Fiorentina: Viviano – Roncaglia, Tomovics, Szavics (Compper, 30.), Pasqual – Aquilani, D. Pizarro, Borja Valero – Cuadrado, Jovetics (Romulo, 45.), Ljajics (Migliaccio, 82.). Vezetőedző: Vincenzo Montella
Milan: Abbiati – Abate, Mexes, Zapata, De Sciglio – Flamini (Niang, 78.), Montolivo, Muntari (Nocerino, a szünetben) – K.-P. Boateng (Pazzini, 83.), Balotelli, El Shaarawy. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Gólszerző: Ljajics (67. – 11-esből), D. Pizarro (73. – 11-esből), ill. Montolivo (14.), Flamini (62.)
Kiállítva:
Tomovics (40.)

Köszönjük a megtisztelőt, és hogy ma is velünk! Ma délután még sok-sok közvetítéssel várjuk önöket!

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc
Roncaglia kezez az ötösön, tovább...

Három perc a ráadás.

A Fio legutóbbi 11 bajnokiján legalább 2 gólt rúgott, odahaza legutóbbi négy mérkőzését megnyerte zsinórban.

85. perc Pasqual felöki az ötös előtt Abatét, tovább...

Újabb hazai cserék melegítenek...

84. perc Boateng le, Giampaolo Pazzini váltja.

82. perc
Lajajics le, Giulio Migliacco váltja.

80. perc Facundo Roncaglia alárúg Boatengnek, sárga.

79. perc
Romulo szeretné eltörni El Sha lábát, szerencsére sikertelenül.

78. perc
Flamini le, M'Baye Niang be. Allegri nem kis csokidarabokkal gurigázik, győzelemre tör.

73. perc MAJDNEM NEM, DE BENT! David Pizarro jobbal a bal alsóba lő úgy, hogy Abbiati még beleér a labdába. 2–2!

72. perc ÚJABB 11-ES!
Cuadrado lép be a 16-osra a bal oldalon, De Sciglio felborítja, combbal. BÜNTETŐ!

70. perc Mario Balotelli kap sárgát. Mert megérdemli.

68. perc
Balo teker az oldalhálóba 23 méterről, kissé balról.

67. perc Alberto Aquilani kap egy sárgát, mert megrúgta őt Balotelli...

67. perc A SÉRTETT NEM HIBÁZIK! Adem Ljajics jobbal a jobb alsóba lő, erősen, így hiába érezte a sarkot Abbiati. 1–2!

65. perc 11-ES! Ljajics gyönyörű szólója az ötös előtt, Antonio Nocerino feldönti. Sárga és büntető!

62. perc KETTŐVEL MEGY A MILAN! Montolivo beadása után Compper lemarad, érkezik a szűrő, Mathieu Flamini, és nem hibázik, jobbal négy méterről a jobb alsóba lő. 0–2!

60. perc
Nem, sehová, itt vagyunk, de higgyék el, semmi érdekes nem történik a gyepen, hacsak valaki nem a kacska passzokat és a suta megindulásokat gyűjti odahaza.

Luca Toni melegít!

A Fiorentinának hiányzik egy embere, Balotellinek meg egy ... kis pontosság.

54. perc
VIVIANO! Flamini ziccerben, de hiába lőhet szabadon az ötös jobb sarkától Ignazio Abate passza után, a hosszú sarok előtt véd bravúrral Viviano. A kipattanó Balotellié, lő is 10 méterről, középről! Kirúgás...

A Milan ellen 9 játékos állítottak ki ebben az idényben, éppen annyit, mint a Juventus ellen.

Kb. ennyi öröme van eddig a lila hadnak.

VIDEÓ: Boateng új tollazata még Robinhónak is sok
.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Muntari nem kap pirosat ma, Antonio Nocerino váltja.

A Milan három támadója egy-egy sárgára áll az eltiltástól.

A Milan kilencpontos előnyre tesz szert egy győzelemmel.

Giampaolo Pazzini a Milan második legeredményesebb embere, szintén egykori firenzei.

Massimiliano Allegri csapata az elmúlt négy bajnokin a félidőben és a legvégén is vezetett.

Tagliavento sporttárs levonul, a hazai játékosok kedvesen körbe dongják, és hogyléte felől érdeklődnek.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Jovetics le, Romulo váltja.

45. perc Abbiati véd jobbra vetődve egy közeli Aquilani-fejest!

Aquilani elesik az ötösön, érdekes körülmények között.

45. perc Sulley Muntari kap egy sárgát, mert megdöntötte Aquilanit.

Balotellit sokan hanyatt döntötték már, de ez most nem kerül be a bulvármédiába.

44. perc Juan Guillermo Cuadrado lerántja Balotellit, sárga.

44. perc
Joveticset blokkolják, Pasqual lő 16-ról ballal, de éppen Abbiati kezeibe.

42. perc
Lásd a 38. perc eseményeit.

Paolo Tagliavento sípmester érdekes döntést hozott, mert nem volt gólhelyzet, könyökösért ritkán osztanak pirosat, noha egyébként nem is lenne ez botorság.

40. perc HŰŰŰHA! El Sha lépne el a Fio-térfél közepén, elfutna, ha Nenad Tomovics ballal nem könyökölné le. VILLAN A PIROS LAP!

38. perc Balo lő egy újabb szabadot, ezúttal 25-ről, Viviano védi a jobb alsó előtt a sorfalon lelassuló labdát.

Egy Sztevan, egy Sztevan, ki-ki izgalomban
a lila gárda egyszemélyes alakulat az idén, a fél világ vinné is az éket.

35. perc
Jovetics lövi a szabadrúgást 23-ról, Abbiati, ha üggyel-bajjal is, de hárít a jobb sarok előtt.

34. perc Adem Ljajics kontrázik, Riccardo Montolivo visszarántja, sárga.

34. perc
Viviano! Monti ível be jobbról egy szabadrúgást, El Sha fejel az ötösről, de a hazai kapus hatalmasat véd a bal alsónál!

Ilyen agresszív bokázást legutóbb Áts Feriék műveltek.

32. perc
Népi öröm: az exmilanos Alberto Aquilani odatapos Montolivo bokájára, borzalmasan kegyetlenül.

30. perc A szerb Szavics lesérült, leballag, Marvin Compper váltja.

29. perc
Pasqual lő ballal a bal alsó felé 16-ról, Christian Abbiati véd hatalmas vetődéssel.

28. perc
Sulley Ali Muntari rúgja fel borzalmasan Joveticset a 16-os előtt, de nincs sárga a mészárlás után.

26. perc
Sulley Ali Muntari lő távolról a kapus kezeibe.

25. perc Balotelli gyatrázik a kapu mellé egy 25 méteres szabadrúgást, középről.

Támad a hazai csapat, helyzet még csak a láthatáron sincs. Legutóbb még 2005-ben győzték le otthon a Milant.

15. perc
Pizarro a másik kapu előtt lőhetne, de szerelik a bekkek.

Montolivo negyedik gólja, máris ez legjobb idénye e tekintetben. Ebben a stadionban 10. alkalommal talált be bajnokikon.

14. perc VEZET A MILAN, MONTOLIVO! A végig kifütyült tékozló fiú, Riccardo Montolivo szerez labdát a 16-os előtt David Pizarrótól, majd némi labdavezetés után jobbal a jobb alsóba lő! 0–1!

13. perc
El Sha játszik Mathieu Flamini elé a 16-osról, az ötös előtt azonban szépen szerel Manuel Pasqual.

A Milan még veretlen 2013-ban a bajnokságban.

12. perc
Újabb 13 darab hibás passz.

9. perc
A csodásan megszőkült Kevin-Prince Boateng lő bombagólt 19-ről, de Balo lesről adta a gólpasszt, meg lökött is. Meg kezezett is talán.

7. perc
Ignazio Abate ad be jobbról, a kapus késlekedik, David Pizarro ment végül fejjel a rövid sarok előtt.

A kezdés is langyos.

Firenzében remek idő, napsütés.

A hazai drukkerhad tüntet Montolivo miatt, amikor a középpályás passzt ront, kisebbfajta tömeges orgazmus az Artemióban.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak lilában, a vendégek tiszta fehérben (mezükön vörös-fekete csíkos sávval).

Tavaly a Fio nagyon meglepte Milánóban ellenfelét.

Egy kis örökmérleg: 145 találkozó, 39 hazai, 67 Milan-siker. 170 "lila", 229 "ördögi" gól.