A Fiorentina meglepte a büntetőt rontó Milant

2012.11.11. 17:03
Abbiati dühöng, három gólt kapott a Fiorentinától (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában odahaza kapott ki az AC Milan a Fiorentinától (1–3). A milánóiak büntetőt is hibáztak a tabellán egyre feljebb törő firenzeiek ellen. A Tőzsér Dániellel felálló Genoa kikapott a Napolitól, az Udinese nem bírt a Chievóval.

Az AC Milant a 10. percben volt játékosa, Alberto Aquilani keserítette, aki megszerezte a vezetést a Fiorentinának. A 24. és a 34. perc között négy sárgát is kiosztott a játékvezető, a 34. percben pedig a házigazdák jutottak büntetőhöz, amit Alexandre Pato kihagyott. Ezzel megtört a csapat nagy sorozata, a Milan a Serie A-ban legutóbbi 16 tizenegyesét értékesítette.

A 38. percben még nagyobb bajba került a Milan, ugyanis Borja Valero kettőre növelte a firenzeiek előnyét. Az AC Milan az elmúlt 15 évben eddig kétszer tudott felállni kétgólos hátrányból: az Inter ellen 2004 februárjában és a Lecce ellen 2011 októberében.

A szünetben 2–0-ra vezetett a Fiorentina, ezért a második félidőre két helyen is változtatott csapatán Massimiliano Allegri: Alexandre Pato helyére Giampaolo Pazzini, míg Urby Emanuelson helyett Bojan Krkic állt be.

A vezetőedző húzása bejött, a 60. percben szépített a Milan Pazzini találatával, ám egyenlíteni nem tudott, sőt, a 87. percben Munir el Hamdaui megszerezte a vendégek harmadik gólját, amivel eldöntötte a találkozót. A Milannak továbbra sem megy a bajnokságban, nem úgy a Fiorentinának, amely legutóbbi hat meccséből ötöt megnyert.

Tőzsér Dániel kezdő volt a Napoli ellen a Genoában, majd csapata 2–1-es vezetésénél a 61. percben lecserélték. A nápolyi együttes végül fordított, s 4–2-re megnyerte a találkozót, így továbbra is a harmadik a tabellán.

Az emberhátrányban futballozó Udinese az utolsó percben szerzett góllal hozott el egy pontot a Chievo otthonából, a Parma és a Siena gól nélküli döntetlenre végzett egymással. A Torino 1–0-ra legyőzte odahaza a Bolognát.

A Lazio–AS Roma fővárosi derbiről bővebben ide kattintva olvashatnak.

GENOA–NAPOLI 2–4

AC MILAN–FIORENTINA 1–3