Milan- és Juventus-siker, Kaká és Del Piero triplázott

2008.04.20. 17:44
A „büntetők fordulója” volt a 34. az olasz bajnokságban, a csapatok hat tizenegyeset is gólra váltottak a mérkőzések során. A sok büntető mellett rengeteg volt a kiállítás is, szám szerint nyolc - minden bizonnyal lesz min vitatkozni az összefoglalók során. A sok kiélezett meccs mellett a Juventus és a Milan biztos győzelmet aratott, miközben két klasszis, Del Piero és Kaká is mesterhármast jegyzett.
Fotó: Reuters

A Juventus simán, 4-0-ra győzött Bergamóban, az Atalanta otthonában. Nicola Legrotagglie már az első percben vezetést szerzett a vendégeknek, Del Piero itt még csak asszisztált, de a mérkőzés további része egyértelműen a Juve ikonjáról szólt.

Del Piero remek formában játszik az elmúlt hetekben, és az Atalanta védői sem tudták tartani. A 6. percben Trézeguet fejelt le egy labdát, Alex pedig közelről a léc alá zúdított, még az első félidőben duplázott a rosszul kilépő védőket maga mögött hagyva, majd a második félidőben megrúgta önmaga harmadik gólját. Ezen a napon Del Piero szinte egyedül verte meg a bergamóiakat.

Az AC Milan-Reggina mérkőzésen is volt egy triplázó, Kaká a 8., majd 34. percben is betalált büntetőből, majd a 68. percben is eredményes tudott lenni. Mivel közben a Reggina is szerzett egy gólt, így 3-1 volt az állás. Ezt követően még Inzaghi és a csereként beálló Pato is betalált, a Milan pedig lefocizta a Regginát, és kiütéses 5-1-es győzelmet aratott a kiesőjelölt felett.

Komoly tétje volt a Sampdoria-Udinese találkozónak, hiszen a genovaiak a forduló előtt egy ponttal álltak az udineiek előtt, a versenyfutásuk pedig az UEFA-kupa indulásért zajlik. Nos, a hazaiak Cassano egy és Bellucci két góljával simán nyertek, így négy fordulóval a bajnokság vége előtt négypontos fórral állnak riválisuk előtt.

A vasárnap délután pályára lépő csapatok közül fontos győzelmet aratott még a Cagliari, amely az utolsó helyezett Empoli feletti győzelmével biztonságos zónába került a kiesés elkerülése érdekében folytatott harc során.

A Napoli idegenben verte a Parmát négy kiállítással (három hazai és egy vendég) és két büntetővel tarkított meccsen. A hazaiak így ezután is „forró” meccsek elébe néznek a hátralevő fordulókban, ha el akarják kerülni a másodosztályt.

A „büntetők fordulójában” a Cataniának jelentett a legtöbbet a mészpontról végrehajtott lövés, hiszen a Lazio ellen egy tizenegyessel tudtak nyerni 1-0-ra, ráadásul a rómaiakat két kiállítással is súlytotta a játékvezető: Zauri a 32., Dabo az 59. percben kapott piros lapot.

SERIE A

34. FORDULÓ
AC Milan–Reggina 5–1 (Kaká 8., 34., 68. – az első kettőt 11-esből, F. Inzaghi 73., Pato 89., ill. Barreto 40.)
Atalanta–Juventus 0–4 (Legrottaglie 1., Del Piero 6., 34., 65.)
Cagliari–Empoli 2–0 (Aquafresca 9., Fini 64.)
Catania–Lazio 1–0 (Spinesi 34. – 11-esből)
Parma–Napoli 1–2 (Budan 23. – 11-esből, ill. Dornizzi 45+4. – 11-esből, Bogliacino 72.)
Sampdoria–Udinese 3–0 (Cassano 24., Bellucci 44., 55. – utóbbit 11-esből)
Siena–Genoa 0–1 (Konko 24.)