Kerékpár: a Tour de France-győztes hosszabbított csapatával

Három évvel meghosszabbította az esztendő végén lejáró kontraktusát a Sky kerékpáros csapatával Geraint Thomas, aki idén megnyerte a Tour de France-t.

Tour de France Sky Geraint Thomas

Kerékpár: csapatot válthat a Tour de France idei győztese

2018-08-09 13:33:35

A CCC lengyel kerékpáros csapat ajánlatot tett a friss Tour de France-győztes Geraint Thomasnak.

kerékpár Tour de France Sky Geraint Thomas

Tour de France: öthetes eltiltást kapott ütésért a Sky kerekese

2018-08-08 16:02:01

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) öthetes eltiltással sújtotta Gianni Moscont, akit egy másik versenyző megütéséért kizártak az idei Tour de France-on.

eltiltás Tour de France Gianni Moscon

Kerékpár: Gerrans az idény végén visszavonul

2018-08-07 11:29:20

Az országúti kerékpáros Simon Gerrans az idény végén befejezi pályafutását.

kerékpár Vuelta Tour de France Simon Gerrans Giro d'Italia

Tour de France: sikeres műtéten esett át Nibali

2018-07-31 20:23:48

Sikeres műtéten esett át Vincenzo Nibali, aki a legendás Alpe d'Huez emelkedőjén bukott július 19-én, a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny 12. szakaszán.

kerékpár Vincenzo Nibali Tour de France

Tour de France: háromezer motorteszt, mind negatív

2018-07-31 11:32:05

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) csaknem háromezer motorellenőrzést végzett a vasárnap véget ért Tour de France-on, de mindegyik negatív eredményt hozott.

csalás Tour de France

Geraint Thomas: Majd talán hetvenévesen, egy kocsmában ülve…

2018-07-30 11:38:38

A Team Sky egyik brit kerékpárosa nyerte meg az idei Tour de France-ot, amiben nincs semmi meglepő, ám ezúttal nem a négyszeres győztes Chris Froome ért révbe, hanem Geraint Thomas. A walesi már 32 éves, élete nagy részét a sportágban töltötte, sikerekből is bőven kijutott neki, az egyszeri ember számára azonban viszonylag ismeretlen lehet.

kerékpár Tour de France Geraint Thomas

Tour de France: Geraint Thomas először nyerte meg a versenyt

2018-07-29 19:33:21

A brit Geraint Thomas nyerte meg a 105. Tour de France országúti kerékpáros-körversenyt.

Tour de France Tom Dumoulin Pierre Latour Peter Sagan Julian Alaphilippe Geraint Thomas

Tour de France: Tom Dumoulin nyerte meg az időfutamot

2018-07-28 17:51:25

Tom Dumoulin volt a leggyorsabb a Tour de France utolsó előtti, 20. szakaszán szombaton, míg Geraint Thomas megőrizte első helyét összetettben, ezzel szinte biztos, hogy megnyeri a francia országúti kerékpáros-körversenyt.

kerékpár Tour de France Tom Dumoulin Geraint Thomas

Tour de France: Roglic nagyot ment, Thomason maradt a sárga

2018-07-27 17:56:26

A szlovén Primoz Roglic nyerte meg a Francia kerékpáros-körverseny (Tour de France) 19. szakaszát. Az összetett versenyben vezető Geraint Thomas a második helyen ért célba, így a jóváírásnak köszönhetően növelte az előnyét Tom Dumoulinhez és csapattársához, a címvédő Chris Froome-hoz képest.

kerékpár Tour de France Tom Dumoulin Primoz Roglic Geraint Thomas Chris Froome

Tour de France: Demare nyerte a mezőnyhajrát

2018-07-26 18:45:26

Arnaud Demare nyerte meg csütörtökön a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny 18. szakaszát, míg összetettben Geraint Thomas megtartotta közel kétperces előnyét.

kerékpár Tour de France Arnaud Demare

Tour de France: Vincenzo Nibalit hétfőn megműtik

2018-07-26 15:26:50

Hétfőn megműtik Vincenzo Nibalit, aki a legendás Alpe d'Huez emelkedőjén bukott egy héttel ezelőtt, a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 12. szakaszán.

Tour de France: törött térdkaláccsal tekert 60 km-t, így néz ki a lába – kép

2018-07-26 14:18:08

Mint arról beszámoltunk, a Tour de France 16., keddi szakaszán Philippe Gilbert lejtmenetben rosszul vett be egy kanyart, s óriásit bukott. Az ijesztő esés ellenére Quick-Step belga versenyzője befejezte az etapot, amely után kiderült, hogy az esést követő nagyjából 60 kilométert törött térdkaláccsal teljesítette.

kerékpár Tour de France Philippe Gilbert

Tour de France: Froome a szakasz után bukott – egy csendőr miatt

2018-07-26 08:42:49

Nem a szerdai volt élete napja Chris Froome-nak: a négyszeres Tour de France-győztes versenyző a francia kerékpáros-körverseny 17. szakaszán időt kapott a legnagyobb riválisaitól, ráadásul az etap után egy csendőr miatt lejtmenetben elesett, miközben a szállása felé tartott.

kerékpár Tour de France Chris Froome

Tour de France: Dumoulin megelőzte Froome-ot

2018-07-25 17:46:00

A kolumbiai Nairo Quintana nyerte meg a Tour de France 17. szakaszát. Az összetett versenyben vezető Geraint Thomas növelte előnyét, miközben Tom Dumoulin feljött a második helyre, megelőzve a címvédő Chris Froome-ot.

kerékpár Tour de France Tom Dumoulin Nairo Quintana Geraint Thomas Chris Froome

Tour de France: az élről zuhant szakadékba a belga bringás

2018-07-24 21:37:48

Nem akármilyen napon van túl a Tour de France a 16. szakaszával, mivel nemcsak a tüntető gazdák miatt kellett megszakítani a rajt után röviddel a mai etapot, hanem egy óriási bukás is borzolta a kedélyeket. A Quick-Step belga bringása, Philippe Gilbert az esés után teljesítette a szakaszt, ám végül feladta a versenyt, mivel kiderült, hogy eltörött a bal térdkalácsa.

Tour de France Philipe Gilbert

Tour de France: könnygáz után Alaphilippe nyerte a 16. szakaszt

2018-07-24 18:22:14

Julian Alaphilippe nyerte a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny keddi, 16. szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott. Eldőlt, hogy a mezőnypontversenyben behozhatatlan előnyre tett szert a szlovák Peter Sagan, így hatodszor is ő nyeri meg a legjobb sprinterek küzdelmét.

kerékpár Tour de France Peter Sagan Julian Alaphilippe

Tour de France: tüntetés és könnygáz – a mezőny sem úszta meg

2018-07-24 14:44:54

Helyi gazdák tiltakozó megmozdulása miatt rövid időre meg kellett állítani a francia kerékpáros körverseny mezőnyét kedden a 16. szakasz elején.

kerékpár Tour de France

Tour de France: ütésért kizárták a Sky versenyzőjét

2018-07-22 20:49:05

Egy másik versenyző megütéséért kizárták a Tour de France országúti kerékpáros körversenyről az olasz Gianni Moscont.

kerékpár Tour de France Gianni Moscon

Tour de France: Cort szakaszsikere, nincs változás összetettben

2018-07-22 18:22:37

Magnus Cort Nielsen nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny vasárnapi, 15. szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.