Tokió 2020: „Minden órában eszembe jut, hogy most lenne a megnyitó”

Budapesten, Szolnokon, Keszthelyen vagy éppen az Alpokban edzenek sportolóink ezekben a napokban, pedig ha nincs a koronavírus, most a tokiói olimpia megnyitóünnepségén vonulhatnának, széles mosollyal az arcukon, a magyar zászló mögött. Néhányukat arról kérdeztük, hogy telnek ezek az olimpia nélkül maradt napok, hetek, s mennyire jár a fejükben, hogy most egészen máshol kellene lenniük.

vívás sportlövészet olimpia megnyitó koronavírus kajak-kenu

Koronavírus: fúrnak, főznek, fűrészelnek – így telnek sportolóink napjai

2020-04-06 12:22:52

Az elmúlt hetekben egyre több hazai sportoló kapcsolódott be a #maradjotthon kampányba. A Nemzeti Sport a szlogen mögé nézett: megkérdeztük kiválóságainkat, miként hasznosítják a megnövekedett szabadidejüket a négy fal között vagy a kerítés mögött. Elöljáróban annyit: elektromos fűrész és elektromos gitár egyaránt előkerült a sarokból.

koronavírus Péni István Nagy Eszter Márton Anita Medveczky Erika Juhos Levente

Kajak-kenu: „Próbáltuk Dél-Afrikában átvészelni ezt a helyzetet, de...”

2020-03-17 16:50:38

A kajak-kenusok az év ezen időszakát többnyire meleg égövi edzőtáborban töltik, s ez a tervek szerint 2020-ban sem történt volna másképpen. Kisebb csoportokban el is utaztak a világ különböző tájaira, csakhogy a koronavírus közbeszólt. Spanyolországból, illetve Portugáliából már hazaérkeztek sportolóink, a Dél-Afrikában állomásozók viszont még csak ezen a héten próbálnak hazajutni. Medveczky Erikát hívtuk fel Roodeplaatban.

koronavírus kajak-kenu edzőtábor Medveczky Erika Dél-Afrika

Kajak-kenu: egy arany és két bronzérem az előolimpiáról

2019-09-13 06:29:31

A magyar kajak-kenu válogatott egy aranyat és két bronzérmet nyert Tokióban, az előolimpia első döntős napján.

olimpia 2020 kajak-kenu Tokió 2020 Medveczky Erika Kopasz Bálint Gazsó Dorka

Kajak-kenu vb: Ez volt az egyetlen jó pályánk, de ez tökéletes volt! – Csipes Tamara

2019-08-25 14:37:28

Magabiztos versenyzéssel lett világbajnok a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra alkotta női kajaknégyes a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A döntő után boldogan beszéltek arról, hogy tökéletes pályát mentek, s annyira jó volt, hogy legszívesebben megismételnék.

női kajaknégyes kajak-kenu világbajnokság kajak-kenu vb aranyérem Szeged 2019 Medveczky Erika

Kajak-kenu vb: „Áprilisban nem gondoltam volna, hogy dobogóra állhatok”

2019-08-23 16:54:21

Egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a magyar küldöttség az első döntős napot a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A dobogósok mellett a K–1 500 méteren ötödik helyen végző, az eltiltása után újra világbajnokságon szereplő Dombvári Bence is értékelt az NSO Tv-nek.

kajak-kenu világbajnokság kajak-kenu vb 2019 Szeged 2019 Medveczky Erika Lucz Anna Kiss Blanka

Kajak-kenu vb: a Hagymási, Medveczky páros aranyérmes!

2019-08-23 14:30:45

A szegedi kajak-kenu világbajnokságon péntek délután rendezték meg az első döntőket, és az első érmek tulajdonosai között magyar sportolók is voltak: Hagymási Réka és Medveczky Erika női K–2 1000 méteren nyert világbajnoki címet, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám egység C–2 500 méteren szerzett ezüstérmet, míg a Lucz Anna, Kiss Blanka duó a női K–2 200 méteres távján bronzérmes lett.

kajak-kenu vb kajak-kenu Medveczky Erika Lucz Anna Kiss Blanka Hajdu Jonatán

Kajak-kenu: Kozák Danuta címvédőként bizonyítana Szegeden

2019-08-19 13:39:55

Hullámzó szezon végén, a legfontosabb versenyen, a szegedi világbajnokságon juthat a csúcsra a Kárász Anna, Kozák Danuta kajak páros – az ötszörös olimpiai bajnok Kozák K–1 500 méteren is szeretne visszavágni az Európai Játékok ezüstjéért.

kajak-kenu vb Medveczky Erika Lucz Dóra Lucz Anna Kárász Anna Kozák Danuta

Taroltak a magyar női kajak-kenu egységek 500 méteren az Európai Játékokon!

2019-06-27 09:17:13

A Minszkben zajló Európai Játékok női kajak egyes 500 méteres számában Kozák Danuta nagyot hajrázva másodikként ért célba a fehérorosz Volha Hudzenka mögött. A női kenu kettes és a női kajak négyes egységünk aranyérmes lett, míg a férfi kajak négyes hetedikként zárt.

kajak-kenu Takács Kincső Medveczky Erika Kárász Anna Kozák Danuta Európai Játékok

Kajak-kenu: Medveczky Erika neve is az örökös bajnokok falán a szövetségben

2018-09-26 12:43:30

Az idén pályafutása ötödik és hatodik világbajnoki címét begyűjtő Medveczky Erika neve ünnepélyes keretek között felkerült szerdán a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) székházában található márványtáblára.

kajak-kenu Medveczky Erika

Kajak-kenu ob: Medveczky Erika triplázott csütörtökön

2018-08-30 18:45:06

Medveczky Erika három aranyérmet szerzett csütörtökön a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon az 500 méteres döntőkben, illetve a 200 méteres mix fináléban.

Kajak-kenu vb: „Csak kint a stégen mertük igazán elhinni, hogy mi győztünk”

2018-08-26 16:45:05

Elégedetten és boldogan értékelték teljesítményüket a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság vasárnap kora délutáni döntőiben érmes magyar egységek tagjai.

kajak-kenu vb kajak-kenu Medveczky Erika Kárász Anna Kozák Danuta Bodonyi Dóra

Kajak-kenu vb: így iskolázta le a világot a Csipes, Medveczky páros – videó

2018-08-24 19:12:56

Bodonyi Dóra végig vezetve, magabiztos győzelmet aratva szerezte meg a magyar csapat első (arany)érmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokságon kajak 1000 méteren. A következő dobogós helyezést meglepetésre Nádas Bence érte el, aki bronzérmes lett kajak 500 méteren. Az A-döntők Csipes Tamara és Medveczky Erika hatalmas győzelmével zárultak 1000 méteren, így három érem, köztük két arany a pénteki magyar mérleg. Nézze meg videón a futamokat!

kajak-kenu vb kajak-kenu Nádas Bence Medveczky Erika Lakatos Zsanett Kiss Tamás

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra után Csipes Tamara és Medveczky Erika is aranyérmes!

2018-08-24 16:59:33

Kajak-kenu: a Kárász, Kozák duó legyőzte Csipeséket

2018-07-16 14:35:55

A Kárász Anna, Kozák Danuta páros a hétfői, szolnoki világbajnoki pótválogatón is legyőzte a Csipes Tamara, Medveczky Erika duót kajak kettes 500 méteren.

Medveczky Erika Kárász Anna Kozák Danuta Csipes Tamara

Kajak-kenu Eb: három arany, összesen öt magyar érem vasárnap délelőtt

2018-06-10 12:31:06

Kozák Danuta K–1 500 méteren, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső C–2 500 méteren, míg Mozgi Milán és Somorácz Tamás K–2 500 méteren nyert aranyérmet a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján. A Medveczky Erika, Csipes Tamara duó második lett K–2 500 méteren, a férfi kajaknégyes pedig bronzérmet szerzett hasonló távon.

kajak-kenu Eb kajak-kenu Somorácz Tamás Mozgi Milán Medveczky Erika Kozák Danuta

Kajak-kenu Eb: aranyérmes a női kajaknégyes, két ezüst K–1 1000 méteren

2018-06-09 10:30:34

A magyar versenyzők négy érmet, egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati 500 és 1000 méteres döntőiben.