Találatok a FA-kupa címkére

Találatok száma: 753

FA-kupa: fordulatos meccsen jutott 16 közé a Tottenham

2020-02-05 22:21:26

Vezetett, aztán 2–1-es hátrányba került, végül 3–2-re nyert a Tottenham Hotspur a hozzá hasonlóan első osztályú Southampton ellen az angol labdarúgó FA-kupában a legjobb nyolc közé jutásért rendezett párharc megismételt mérkőzésén, így bejutott a márciusi nyolcaddöntőbe.

angol foci Tottenham Southampton FA-kupa

Liverpool: példakép! Nyaralás helyett az ifiknek segített

2020-02-05 09:06:26

Mint ismert, kedd este a Liverpool 1–0-ra legyőzte a harmadosztályú Shrewsbury Townt az FA-kupában, ezzel a legjobb 16 közé jutott. A Pool első csapatának játékosai az edzői stábbal együtt szabadságra mehettek, így a fiatalok léptek pályára az U23-as edző, Neil Critchley irányításával. Az egyik BL-győztes játékos, James Milner azonban úgy döntött, kihagyja a nyaralást és a fiataloknak segít.

angol labdarúgás Premier League Liverpool James Milner FA-kupa

FA-kupa: látványos öngóllal nyert a megfiatalított Liverpool

2020-02-04 23:19:20

Az angol labdarúgó FA-kupában – a megismételt mérkőzések napján – a Liverpool 1–0-ra legyőzte a Shrewsburyt hazai pályán, a Newcastle pedig idegenben 3–2-re megverte az Oxford Unitedet hosszabbítás után. Győzött még a Derby County, a Reading és a Birmingham – utóbbi kettő tizenegyesekkel.

Newcastle Liverpool FA-kupa Derby County Cardiff City

Liverpool: Klopp egy laptopon nézi majd az FA-kupa-mérkőzést

2020-02-04 08:36:07

Jürgen Klopp nem lesz ott a kispadon csapata, a Liverpool keddi FA-kupa-meccsén. A Premier League-ben éllovas klub az ifjúsági együttesével áll ki a Shrewsbury Town elleni találkozón.

Shrewsbury Town Neil Critchley Liverpool Jürgen Klopp FA-kupa

Lesen vagyunk: az FA-kupa kettőssége – pénzt vagy pihenőt?

2020-01-31 14:49:29

Moncz Attila (Sport Tv) és Szeli Mátyás (Nemzeti Sport) az FA-kupa kapcsán arról beszélgetett, pihentethetnek a nagycsapatok bizonyos sorozatokban vagy kötelező kiszolgálniuk mindenkit? Mit várnak el a kupák névadó szponzorai és mire jó az eszement pénzhajszolás? Erről beszélgettünk a Lesen vagyunk legújabb kiadásában, ami ezúttal rendhagyóra sikeredett, ugyanis Kobe Bryantről is sok szó esett.

podcast Lesen vagyunk Kobe Bryant FA-kupa

FA-kupa: remek kezdés után továbbjutott az Arsenal

2020-01-27 22:22:39

Az Arsenal 2–1-re nyert a Bournemouth otthonában, így bejutott a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe, amelyben a harmadosztályú Portsmouth vendége lesz.

angol labdarúgás FA-kupa Bournemouth Arsenal

FA-kupa: Chelsea–Liverpool lehet a 16 között – sorsolás

2020-01-27 20:45:31

Hétfő este, a Bournemouth–Arsenal mérkőzés előtt megtartották a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjének sorsolását. A címvédő Manchester City a másodosztályú Sheffield Wednesday vendége lesz, továbbá ha a harmadosztályú Shrewsbury Town elleni megismételt mérkőzésen továbbjut a Premier League-et vezető Liverpool, akkor Jürgen Klopp csapata a Chelsea otthonába látogat majd a legjobb 16 között.

angol labdarúgás Manchester United Manchester City Liverpool FA-kupa Chelsea

Videó: teljesen összezavarodott a liverpooli cserétől Szalah

2020-01-27 17:35:14

Mint arról beszámoltunk, a Liverpool 2–2-es döntetlent játszott a harmadosztályú Shrewsbury Town vendégeként az angol labdarúgó FA-kupában, így a párharcot meg kell ismételni a legjobb 16 közé jutásért. És bár a Liverpool tartalékos összeállításban lépett pályára, 10 percet azért kapott Mohamed Szalah, akit viszont teljesen összezavart az, hogy a pályát pont miatta elhagyó Joël Matip az oldalvonalnál sétált le, és odapasszolta neki a labdát.

videó vicces Mohamed Szalah Liverpool FA-kupa

Liverpool: „Majd a gyerekek kiállnak” – Klopp „eltiltotta” csapatát az FA-kupától

2020-01-27 15:46:14

Mint arról beszámoltunk, a Liverpool labdarúgócsapata kétgólos előnyét leadva csak 2–2-es döntetlenre végzett a harmadosztályú Shrewsbury Town vendégeként az FA-kupa vasárnapi játéknapján, így újrajátszandó mérkőzésre kényszerül a legjobb tizenhat közé jutásért kiírt párharcban. Igen ám, de ezt a meccset az angol szövetség a jövő hétre ütemezte, amikor a Premier League-ben téli szünetet tartanak, így a Liverpool játékosainak a megterhelő idény közben végre lehetőségük lenne kicsit kifújniuk magukat – és ezt a lehetőséget Jürgen Klopp meg is adja majd a futballistáinak.

angol foci Shrewsbury Town Premier League Liverpool Jürgen Klopp FA-kupa

FA-kupa: két góllal vezetett, mégsem nyert a Liverpool „B”

2020-01-26 19:54:15

A tartalékos összeállításban pályára lépő Liverpool kétgólos előnyt leadva 2–2-es döntetlenre végzett a harmadosztályú Shrewsbury Town vendégeként az angol labdarúgó FA-kupában, így a párharcot meg kell ismételni a legjobb 16 közé jutásért.

Shrewsbury Town Liverpool FA-kupa

MU: 2150 nap után szerzett gólt a klub védője – videó

2020-01-26 18:10:21

Mint arról korábban beszámoltunk, a Manchester United 6–0-ra kiütötte harmadosztályú ellenfelét, a Tranmare Roverst az FA-kupában. A mérkőzésen 2150 nap után betalált a manchesteriek védője, Phil Jones, akinek a drukkerek a találata alá vágták a Titanic c. film betétdalát, ezzel is drámaibbá téve a gólt – a végeredmény zseniális.

Tranmere Rovers Phil Jones Manchester United FA-kupa

FA-kupa: Maguire, Jones, Lingard – „libalegelőn” vágott hatot az MU

2020-01-26 17:43:36

A Manchester United 5–0-s első félidő után 6–0-ra verte meg idegenben a harmadosztályú Tranmere Roverst az angol labdarúgó FA-kupában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Tranmere Rovers Phil Jones Manchester United Jesse Lingard Harry Maguire FA-kupa

MU: káprázatos bombagólt lőtt a klubtörténet legdrágább védője – videó

2020-01-26 16:29:15

A Manchester United Harry Maguire fantasztikus bombájával szerezte meg a vezetést a 10. percben a harmadosztályú Tranmere ellen az FA-kupa legjobb 32 csapata között. A „vörös ördögök” 70 milliós csapatkapitányának ez volt az első gólja az MU-ban.

Tranmere Rovers Manchester United Harry Maguire FA-kupa

FA-kupa: a Man. City átgázolt ellenfelén, és nyolcaddöntős

2020-01-26 14:33:58

A Manchester City bejutott az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe, miután simán, 4–0-ra legyőzte a másodosztályú Fulhamet.

angol FA-kupa Manchester City Fulham FA-kupa

FA-kupa: a Chelsea kiejtette Balogh Norbert klubját

2020-01-25 20:24:15

A Chelsea bejutott az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe, mivel a 16 közé jutásért vívott párharcban idegenben 2–1-re legyőzte a sérülésből lábadozó Balogh Norbertet nélkülöző másodosztályú Hull Cityt.

Hull City FA-kupa Chelsea Balogh Norbert

FA-kupa: a Soton újrázásra kényszerítette a Tottenhamet

2020-01-25 18:00:49

Nem bírt egymással a Tottenham és Southampton az angol labdarúgó FA-kupában, így a felek a londoniak pályaválasztásával is összecsapnak egymással.

Tottenham Southampton Newcastle United FA-kupa

FA-kupa: a Leicester már az elején eldöntötte a továbbjutást

2020-01-25 15:54:42

A Premier League-ben szereplő Leicester City bejutott az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe azt követően, hogy szombaton 1–0-ra legyőzte idegenben a Brentfordot.

Leicester City Kelechi Iheanacho FA-kupa

FA-kupa: Rooneyék nem bírtak negyedosztályú ellenfelükkel

2020-01-24 22:56:22

A labdarúgó FA-kupa pénteki játéknapján a Sheffield Wednesday 2–1-re nyert a QPR otthonában, így elsőként jutott be a legjobb 16 csapat közé. A Wayne Rooneyt végig a soraiban tudó Derby County nem bírt a negyedosztályú Northampton Townnal (0–0), így a továbbjutásról a megismételt mérkőzés dönt majd.

Wayne Rooney FA-kupa Derby County

Videó: ritka hiba, elrontotta a kezdőrúgást a PL-játékos

2020-01-24 15:32:44

Ritka hibát követett el Andre Gray, a Watford támadója a Tranmere Rovers elleni FA-kupa-mérkőzésen: az angol játékos rosszul végezte el a kezdőrúgást, majd utána másodszor is beleért a labdába. A szabályok értelmében így a Tranmere jöhetett szabadrúgással.

Watford Tranmere Rovers FA-kupa Andre Gray

FA-kupa: harmadosztályú gárda ejtette ki a Watfordot

2020-01-23 23:41:56

A harmadosztályú Tranmere Rovers jutott be az angol FA-kupa legjobb 32 csapata közé, miután 2–1-re legyőzte az élvonalbeli Watfordot a megismételt mérkőzésen.