Találatok a Aus. Open címkére

Találatok száma: 32

Babos Tímeáék ismét döntőt játszhatnak az Aus. Openen!

2020-01-28 21:16:17

A hetedik helyen kiemelt Csan nővérek megnehezítették a világbajnok kettős dolgát, de a Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros 1 óra és 25 perc alatt 7:5, 6:2-re legyőzte a tajvani duót, így bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság fináléjába női párosban. A magyar, francia kettős sorozatban harmadszor lehet ott a melbourne-i döntőben, ellenfele Hszie Szu-vej és Barbora Strycová párosa lesz.

tenisz WTA Latisa Csan Kristina Mladenovic Csan Hao-Csing Babos Tímea

Aus. Open: Babosék újabb győzelemmel a legjobb négy között

2020-01-28 05:20:18

A 2018-as győzelem és a 2019-es második hely után zsinórban harmadszor jutott legalább elődöntőig az ausztrál nyílt teniszbajnokságon a Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó. A második helyen kiemelt párosnak az amerikai Cori Gauff és Caty McNally kettőse sem jelentett akadályt, 1 óra 20 perc alatt két szettben, 6:2, 6:4-re győzött.

tenisz Kristina Mladenovic Cori Gauff Babos Tímea Australian Open Aus. Open

Babosék zsinórban harmadszor az Aus. Open elődöntőjében

2020-01-28 02:59:22

Babos számára az Aus. Open első köre jelentette egyesben a végállomást

2020-01-21 23:54:25

Babos Tímea 6:3, 6:2-es vereséget szenvedett az Australian Open főtáblájának 1. fordulójában a 18 éves Iga Swiatektől, így egyesben búcsúzott.

tenisz Iga Swiatek Babos Tímea Australian Open Aus. Open

Aus. Open: ezért balhézott Carreno-Busta a székbíróval

2019-01-21 14:45:57

Nem akármilyen mérkőzést vívott egymással a nyolcadik kiemelt, japán Nisikori Kei és a 23. helyen rangsorolt spanyol, Pablo Carreno Busta: az öt óra, öt percen át tartó, ötszettes mérkőzést a japán nyerte meg, úgy, hogy a döntő játszma rövidítésében 8–5-ös hátrányból jött vissza, és aratott 10–8-as győzelmet. Igaz, ehhez a székbíró, Thomas Sweeney közreműködése is szükséges volt – legalábbis a spanyol és szurkolói egész biztos így érezték a meccs után.

tenisz Pablo Carreno-Busta Nisikori Kei Australian Open Aus. Open

Aus. Open: Fucsovics három játszmában búcsúzott a férfi egyestől

2019-01-17 07:00:41

A Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyesének második fordulójában Fucsovics Márton három szettben kikapott a viadal 11. kiemeltjétől, a horvát Borna Corictól. A mérkőzés a tervezettnél bő egy órával később kezdődött és egy órát állt is esőszünet miatt, összesen 136 percig tartott.

Fucsovics Márton Borna Coric Australian Open Aus. Open

Fucsovics Márton hosszú meccs végén búcsúzott az egyestől

2019-01-16 22:50:40

Babos Tímea bátran játszott, de nem volt esélye a továbbjutásra

2019-01-15 22:52:20

Egyetlen női főtáblásunk, Babos Tímea két játszmában kikapott az ötödik kiemelt amerikai Sloane Stephenstől a Rod Laver Arena szerdai nyitómérkőzésén.

tenisz Sloane Stephens Babos Tímea Australian Open Aus. Open

Australian Open: S. Williams és Andy Murray is visszatér

2018-12-05 12:09:46

Az idei ausztrál nyílt teniszbajnokság kihagyása után jövőre ismét ott lesz a mezőnyben a volt világelső Serena Williams és Andy Murray.

tenisz Serena Williams Australian Open Aus. Open Andy Murray

Aus. Open: szívszaggató beszéd, Federer elsírta magát – videó

2018-01-29 09:27:10

Mint arról beszámoltunk, Marin Cilic legyőzésével Roger Federer elhódította az Australian Open serlegét, így behúzta pályafutása 20. Grand Slam-sikerét. A találkozó után a svájci legenda elsírta magát a beszéde közben.

videó beszéd Roger Federer Facebook Australian Open Aus. Open

Roger Federer huszadik Grand Slam-sikerét aratta

2018-01-27 20:35:18

Az idei Australian Open utolsó mérkőzése a férfiak egyes döntője volt, amelyben a svájci Roger Federer a horvát Marin Cilic ellen küzdött meg. Az ötszettes mérkőzésen Roger Federer diadalmaskodott, s 187 perc alatt megszerezte pályafutása 20. Grand Slam-győzelmét.

tenisz Roger Federer Marin Cilic Australian Open Aus. Open

Aus. Open: Babos már alig várja hogy jövőre visszatérjen

2018-01-28 08:06:02

A női párosok tornáját Kristina Mladenoviccsel megnyerő Babos Tímea az indiai Rohan Bopannával az oldalán szettelőnyben, meccslabdát hibázva 6:2, 4:6, 9–11-re elvesztette a vegyes párosok döntőjét a kanadai Gabriela Dabrowski, és a horvát Mate Pavic párosa ellen. A finálé után a vesztesek sportszerűen gratuláltak a legyőzőiknek, a győztesek pedig élvezték a sikert.

Rohan Bopanna Mate Pavic Gabriela Dabrowski Babos Tímea Australian Open Aus. Open

Babosék meccslabdáról veszítettek a vegyes páros döntőjében

2018-01-27 18:48:33

Pénteken néhány órával azután, hogy megnyerte a női párosok küzdelmét a francia Kristina Mladenoviccsal, az indiai Rohan Bopanna társaként a vegyes párosok között bejutott a döntőbe Babos Tímea. A vasárnap hajnali döntőben Gabriela Dabrowski és a férfi párosoknál diadalmaskodó Mate Pavic alkotta duó volt az ellenfél, s a kanadai, horvát páros szetthátrányból, meccslabdát is hárítva, szuper tie-break után aratott győzelmet.

Aus. Open: ennyi pénzt kap a győzelemért Babos Tímea

2018-01-26 12:19:10

Mint arról beszámoltunk, Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal az oldalán megnyerte az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női páros versenyét. A fantasztikus siker pedig természetesen pénznyereménnyel is járt.

tenisz pénzdíj Grand Slam Babos Tímea Australian Open Aus. Open

Federer megállította a nagyot küzdő Fucsovicsot

2018-01-21 12:18:13

Véget ért Fucsovics Márton menetelése Melbourne-ben, miután a férfi egyes nyolcaddöntőjében a címvédő svájci Roger Federer 6:4, 7:6, 6:2-re győzött. A magyar fiú azonban kitett magáért a történelem legtöbbszörös Grand Slam-győztes férfijátékosa ellen.

tenisz Roger Federer Fucsovics Márton Australian Open Aus. Open

Aus. Open: Muguruza és Konta kiesett, Djokovics hátrányból nyert

2018-01-18 08:23:38

Az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság negyedik játéknapjának legnagyobb meglepetését a nők küzdelmében a harmadik kiemelt spanyol Gabrine Muguruza „szállította”: két játszmában elbúcsúzott a tajvani Hszie Szu-vejjel szemben. Elköszönt a további küzdelmektől a brit színekben versenyző, 9. kiemelt Konta Johanna, őt az amerikai Bernarda Pera győzte le. A férfiaknál a 14. kiemelt Novak Djokovics a francia Gael Monfils ellen nagy csatában, hátrányból fordítva diadalmaskodott.

tenisz Novak Djokovics Konta Johanna Hszie Szu-vej Garbine Muguruza Gael Monfils

Aus. Open: Federer 18-szoros Grand Slam-győztes lett

2017-01-29 13:16:34

A korábbi világelső Roger Federer nyerte a 2017-es esztendő első tenisz Grand Slam-tornáját, az Australian Opent, miután a fináléban öt szettben, 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3-ra legyőzte a spanyol Rafael Nadalt. A 35 éves svájcinak ez volt karrierje 18. GS-sikere, 2012 óta az első.

Roger Federer Aus. Open

Aus. Open: meglepetés – amerikai, kolumbiai siker vegyes párosban

2017-01-29 07:47:07

Az Australian Open első vasárnapi döntőjében az amerikai, kolumbiai Abigail Spears, Juan Sebastian Cabal két szettben legyőzte a 2. helyen kiemelt Sania Mirza, Ivan Dodig duót. A győztes kettős először jutott be GS-torna döntőjébe, ráadásul szettveszteség nélkül nyerte meg a tornát.

Australian Open Aus. Open

Serena Williams nővérét legyőzve 23. GS-sikerét aratta

2017-01-27 22:25:02

Serena Williams két játszmában (6:4, 6:4) megverte nővérét, Venus Williamset az Australian Open női egyesének döntőjében, ezzel pályafutása 23. Grand Slam-tornagyőzelmét aratta, amivel Steffi Grafot megelőzve az open éra történetének legeredményesebb női játékosává lépett elő. Az immáron hétszeres Australian Open-győztes Serena hétfőtől ismét világelsőnek mondhatja magát.

tenisz Venus Williams Serena Williams Australian Open Aus. Open

Aus. Open: Serena követte Venust, Williams–Williams a döntőben

2017-01-26 08:03:20

Nővéréhez hasonlóan Serena Williams is bejutott az Australian Open női egyesének döntőjébe, viszont testvérével ellentétben nagyon simán, mindössze 52 perc alatt nyert az elődöntőben Mirjana Lucic-Baroni ellen.

tenisz Venus Williams Serena Williams Mirjana Lucic-Baroni Coco Vandeweghe Australian Open