Történelmet írt a Budapest Hurricanes!

2012.09.29. 22:07
Bencsics Márk két futott és egy passzolt touchdownnal járult együttese győzelméhez (Fotó: Korponai Tamás)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 5. fordulójában a Budapest Hurricanes a két futott és egy passzolt touchdownt szerző Bencsics Márk vezérletével 33–27-re legyőzte a Budapest Wolvest a veretlenek rangadóján. A Hurricanes részéről kiemelendő még a két futott TD-t szerző Danku Dávid, a Wolves oldaláról pedig a három talajon szerzett hatpontost felmutató Csizmazia László.

A mérkőzés kaotikus nyitánnyal indult, az első néhány játékban a Hurricanes egy, a Wolves két labdát is elvesztett. Az adok-kapokból a hazai alakulat került ki jobban, és Ujfalusi Ákos 2 yardos elkapásával megszerezte a vezetést (7–0). A Wolves erős futójátéka már a mérkőzés elején szembetűnő volt, és Storcz András 21 yardos mezőnygóljával szépített (7–3), a Hurrikánok azonban tovább folytatták hatékony játékukat, és Danku Dávid 20 yardos futása szállította az újabb pontokat (14–3).

A második negyedet egyértelműen a Wolves uralta, a Farkasok előbb Csizmazia László 4 yardos futásával szépítettek, majd újabb, ezúttal 9 yardos talajon szerzett touchdownnal megfordították az eredményt, amit Storcz András újabb mezőnygóljával tovább növeltek. (14–20)

A második félidő támadóoldalról nézve visszafogottabb játékkal indult, amit Danku Dávid második touchdownja tört meg, ezzel ismét előnyhöz juttatva csapatát (21–20). Az egypontos előnyt Bencsics Márk 3 yardos futása tornászta fel egy touchdownnyi különbségre (27–20). A Wolves támadóegysége ellenben továbbra sem tudta tartani a második negyedben mutatott formáját és hamar átadta a támadás jogát a Hurricanesnek, ami később a mérkőzés kulcsmomentumává vált: ezt követően ugyanis Bencsics Márk 60 yardos futott touchdownt szerzett (33–20). A Budapest Wolves a mérkőzés végén már csak szépíteni tudott a kiváló teljesítményt nyújtó Csizmazia László újabb touchdownjával (33–27).

„A mérkőzés második harmadában kisebb zavar jelentkezett a támadók oldalán, a védelemnek pedig megoldást kellett találni a Wolves futójátékára. Ezek fixálása vezetett a győzelemhez, amiben rengeteg munka volt az elmúlt néhány évben. De nincs megállás, hétfőn edzés, hétvégén mérkőzés” – nyilatkozta Kovács Zsolt, a Hurricanes vezetőedzője.

„A rengeteg fegyelmezetlenség és a pontatlan végrehajtás pecsételte meg a mérkőzésünket” – fejtette ki véleményét Lee Hlavka, a Wolves vezetőedzője.

Ezzel a győzelemmel történelmet írtak a Hurrikánok, ők lettek az elsők, akik legyőzték a hazai csapatokkal szemben hét éve veretlen Budapest Wolvest. A Farkasok számára ezzel véget ért az alapszakasz, de az október 22-i döntőben feltehetőleg újult erővel fognak csatába szállni.

A Budapest Hurricanes október 6-án találkozik az Újbuda Rebelsszel, amely nehéz helyzetben várja a találkozót, ugyanis a 38–0-ra elveszített Wolves elleni mérkőzés után legalább 23 ponttal kellene nyernie a döntőbe jutásért.