Bundesliga: remekelt a Bayern, kihasználta a Dortmund botlását

2019.03.02. 20:24
Lewandowski megszerezte 120. és 121. Bundesliga-gólját a Bayern München színeiben (Fotó: AFP)
A Bayern München kihasználta a Borussia Dortmund pénteki botlását, a Borussia Mönchengladbach idegenbeli 5–1-es legyőzésével beérte pontszámban a listavezetőt.

Az Augsburg nagy szívességet tett péntek este a Bayern Münchennek a listavezető Borussia Dortmund legyőzésével: a bajorok azzal a tudattal léphettek pályára a Mönchengladbach vendégeként, ha győznek, beérik pontszámban a BVB-t. Ennek megfelelően rá is rontott ellenfelére a Bayern, aminek a 70. másodpercben gól lett az eredménye: Javi Martínez fejelt a bal felsőbe egy szögletet követően.

Nem kellett sokat várni a következő Bayern-gólra: a 11. percben Thomas Müller kapáslövését védte Yann Sommer kapus, ám a kipattanót bekotorta a német válogatott támadó. Még a szünet előtt szépíteni tudtak a hazaiak: Lars Stindl emelt mesterien Manuel Neuer kapujába(1–2).

A fordulás után ismét alig két perc alatt betalált a vendégcsapat, Robert Lewandowski pazarul vette át a labdát két védő között, majd hét méterről a bal felsőbe emelt. Ez volt a 120. Bundesliga-gólja a Bayern színeiben, amivel Gerd Müller (365) és Karl-Heinz Rummenigge (162) mögött harmadik a házi örökranglistán.

A 75. percben Serge Gnabry növelte a bajorok előnyét, majd a végeredményt Lewandowski állította be a rendes játékidő utolsó percében büntetőből. A Bayern München kiütötte a dobogóért hajtó Mönchengladbachot, amely a legutóbbi négy bajnokiján csak egy pontot gyűjtött. A bajorok – akik első együttesként megszerezték 4000. góljukat a Bundesligában – viszont tizenkettőt, így pontszámban beérték a Dortmundot az élen, a BVB-nek kettővel jobb a gólkülönbsége.

Öt hét múlva rendezik a der Klassikert, április 6-án fogadja a Bayern a Dortmundot.

A délutáni mérkőzésekről itt olvashatnak.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Bayern München 1–5
(Stindl 37., ill. Javi Martínez 2., Th. Müller 11., Lewandowski 47., 90. – a másodikat 11-esből, Gnabry 75.)
KORÁBBAN
Schalke 04–Fortuna Düsseldorf 0–4 (Lukebakio 35. – 11-esből, Kownacki 62., 84., Raman 68.)
Bayer Leverkusen–Freiburg 2–0 (Aránguiz 4., Bailey 72.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 3–2 (Rebic 20., Haller 89., Paciencia 97., ill. Joelinton 43., Belfodil 60.)
Hertha BSC–Mainz 05 2–1 (M. Grujics 50., Stark 60., ill. Stark 46. – öngól)
Nürnberg–RB Leipzig 0–1 (Klostermann 40.)