Bundesliga: óriási meccs, kilenc gól, meglepetés a BayArenában

2010.08.29. 17:31
Óriási mérkőzést és jókora meglepetést hozott a német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójában a vasárnapi Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach mérkőzés: a 'Gladbach idegenben 6–3-ra győzött!

A gólgyártást a 20. percben a vendégek részéről Patrick Herrmann kezdte meg, de négy percen belül fejessel válaszolt Eren Derdiyok. Az első félidő hajrája a Mönchengladbaché volt: a 40. percben Brouwers, a 44.-ben megint Herrmann köszönt be, így tér nyílt a fordulás után a vendégek kontráira.

Az 56. percben Arango távoli szabadrúgásgóllal vette be René Adler kapuját, Vidal büntetőből szerzett szépítő találatára meg gyakorlatilag rögtön válaszolt Idrissou. A 69.-70. percre maradt még egy gólváltás (Reus 6–2-re növelte az előnyt, Kiessling szépített), a Borussia 6–3-ra győzött – 16 év után ez volt az első mönchengladbachi győzelem a Leverkusen otthonában!

BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 3–6 (Derdiyok 24., Vidal 58. – 11-esből, Kiessling 70., ill. P. Herrmann 20., 44., Brouwers 40., Arango 56., Idrissou 60., Reus 69.)