Bundesliga: Fizikailag és mentálisan sem voltunk frissek – Dárdai

2018.09.26. 10:23
Dárdai Pál csapata először kapott ki ebben a bajnoki szezonban (Fotó: AFP)
A Hertha BSC kedden 3–1-re kikapott a Werder Bremen vendégeként a Bundesliga 5. fordulójában. Dárdai Pál, a berliniek vezetőedzője szerint ellenfelük megérdemelte a három pontot.

„Először is, gratulálok a Bremennek, megérdemelt győzelmet aratott. Az első félidőben nem igazán tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. Az ellenfél birtokolta többet a labdát, így gólszerzési lehetőségünk sem volt sok.

Két elkerülhető gólt kaptunk, így kellett nekivágnunk a második játékrésznek. Sikerült gólt szereznünk, azonban a Werder harmadik találata végleg eldöntötte a találkozót. Összességében küzdelmes mérkőzés volt, az első félidőben nem teljesítettünk jól, nem nyertünk párharcokat, és amikor nincs nálunk a labda, muszáj többet mozognunk” – fogalmazott a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Dárdai Pál.

A magyar tréner továbbá elmondta, tudták, mire számíthatnak a szintén jó formában lévő Brementől, ám fizikailag és mentálisan nem voltak frissek a játékosai.

A Hertha pénteken a Bayern Münchent fogadja Berlinben, a 6. fordulóban.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
Werder Bremen–Hertha BSC 3–1 (Harnik 11., Veljkovics 45., Kruse 66., ill. Dilrosun 53.)
Freiburg–Schalke 1–0 (Niederlechner 52.)
Hannover–Hoffenheim 1–3 (Füllkrug 55. – 11-esből, ill. Brenet 20., Kaderábek 50., Belfodil 94.)
Bayern München–Augsburg 1–1 (Robben 48., ill. F. Götze 86.)