nemzetisport.hu 2018.09.25 20:24 Frissítve: 2018.09.25 20:42

Bundesliga: védelmi hiba és kapuscsere, kikapott a Hertha

Martin Harnik 4049 nap után lőtt újra gólt a Werder Bremen színeiben a Bundesligában. Dárdai Palkó kezdőként 64 percet kapott a vendég Herthában a 3–1-re elvesztett találkozón.

Megszakadt a Hertha veretlenségi sorozata (Fotó: AFP)

A Werder Bremen egy óriási védelmi hibát kihasználva szerzett vezetést Dárdai Pál együttese ellen a 11. percben: Nuri Sahin szabadrúgását követően a berliniek középpályása, Fabian Lustenberger a kapu előtti kavarodás közepette nemes egyszerűséggel kirúgta saját kapusának kezéből a labdát, amit aztán Martin Harnik közelről a hálóba pöckölt (1–0).

Az osztrák válogatott támadó 2007. augusztus 25-e, vagyis 4049 nap után szerzett újra gólt a brémai együttes mezében bajnokin. Igaz, azóta megfordult Düsseldorfban, Stuttgartban és Hannoverben is...

Az első félidő hajrájában megduplázta előnyét a Werder, ezúttal is a Borussia Dortmundtól megszerzett Sahin volt az egyik kulcsszereplő, szöglete után Milos Veljkovics fejelt Rune Jarstein kapujába (2–0).

Mint kiderült, a norvég kapus ekkor már sérülten állt a gólvonalon, a második félidőt nem is tudta vállalni, helyére a Bayern-nevelés Thomas Kraft érkezett fordulás után.

Az 53. percben szépített a Hertha, Javairo Dilrosun lőtt ziccerben, hat méterről a bal alsó sarokba (2–1).

A Hertha ellen a 2018–2019-es bajnokság mind a négy, korábban lejátszott találkozóján megítéltek egy tizenegyest, s a rossz sorozat ezúttal sem szakadt meg. A 65. minutumban Marvin Plattenhardt volt szabálytalan, a megítélt büntetőt pedig a hazai csapatkapitány, Max Kruse hidegvérrel értékesítette (3–1).

A negyedik Bundesliga-bajnokiján pályára lépő és első alkalommal kezdő Dárdai Palkó 64 percet kapott a meccsen.

A Hertha három győzelem és egy döntetlen után először szenvedett vereséget az idényben, ezzel elveszítette második helyét a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
Werder Bremen–Hertha BSC 3–1
(Harnik 11., Veljkovics 45., Kruse 66., ill. Dilrosun 53.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.