Bundesliga: Eintracht-söprés, Meier beérte Ibisevicet

2012.12.08. 20:24
Megszerezte hatodik hazai győzelmét is a 2012–13-as német Bundesliga-szezonban az Eintracht Frankfurt labdarúgócsapata, mely 4–1-re nyert a Werder Bremen ellen, így a Stuttgartot és a Schalkét megelőzve feljött a negyedik helyre.

A mérkőzés első félideje 0–0-t hozott, aztán a második elején „kiszakadt a gólzsák”: a hatalmas termetű Alexander Meier góljára Nils Petersen még válaszolni tudott, aztán a 62. percben Pirmin Schwegler messziről pazar bombát küldött a kapuba, Stefan Aigner pedig egy perccel később eldöntötte a mérkőzést. A slusszpoént a 90. percben a japán Inui Takasi szolgáltatta – a 4–1-es sikerrel immár az Eintracht Frankfurt a Bundesliga hazai pályán legtöbb pontot szerző csapata az idényben.

Mai góljával Meier beérte a Schalke ellen mesterhármast szerző Vedad Ibisevicet a góllövőlista élén, a két tízgólos játékost Stefan Kiessling (Leverkusen), Robert Lewandowski (Dortmund), Mario Mandzukic (Bayern), Thomas Müller (Bayern) és Szalai Ádám (Mainz) követi kilenccel.

A napi összefoglalót itt olvashatják!

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 4–1 (A. Meier 48., Schwegler 62., Aigner 63., Inui 90., ill. Petersen 54.)

1. Bayern München 16 13 2 1 43–6 +37 41
2. Bayer Leverkusen 15 9 3 3 28–19 +9 30
3. Borussia Dortmund 16 7 6 3 32–19 +13 27
4. Eintracht Frankfurt 16 8 3 5 31–27 +4 27
5. Schalke 16 7 4 5 26–22 +4 25
6. VfB Stuttgart 16 7 4 5 20–25 –5 25
7. Hamburg 16 7 3 6 18–18 0 24
8. Freiburg 16 6 5 5 21–17 +4 23