Diego-show, vitatott ítéletek, Wolfsburg-siker Dortmundban

2012.12.08. 17:37
Profin hozták: a Bayern megint nyert, menetel a bajnoki cím felé <br />(Fotók: Action Images)
A német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójában ismét minden a Bayern Münchennek kedvezően alakult: míg a rekordbajnok simán hozta az Augsburg elleni idegenbeli meccset, a Dortmund hazai pályán több mint egy félidőt emberhátrányban küzdve kapott ki a Wolfsburgtól. Hajnal Tamás a kispadról nézte végig, hogy a Stuttgart Vedad Ibisevic három góljával legyőzi a Schalkét, Stieber Zoltán 77 percet kapott a Freiburgtól vereséget szenvedő Fürthben. A Nürnberg 2–0-ra győzte le a Düsseldorfot, az Eintracht Frankfurt 4–1-re a Werder Brement.

AUGSBURG–BAYERN MÜNCHEN

A kieső helyen álló hazaiak összekapták magukat a regionális presztízsmeccsre, de csak harminckilenc percig tudták tartani a Bayernt: Sankoh kezezéséért kapott büntetőt a rekordbajnok, a tizenegyest Thomas Müller magabiztosan értékesítette. A Bayern második gólja Mario Gomezzel együtt érkezett, a center beállt a 60. percben, a 63.-ban pedig Franck Ribéry előkészítése után tizenegy méterről kilőtte a jobb sarkot, beállítva a végeredményt..

A müncheni sztárcsapat közben ligarekordot is döntött: a Bundesliga történetében elsőként mindössze egy gólt kapott őszi idegenbeli mérkőzésein. A Bayern vendégként hét győzelmet és egy döntetlent könyvelhetett el ősszel a Bundesligában, gólkülönbsége 20–1. A rekordbajnok ellen a Nürnberg érte el az egyetlen döntetlent, és szerezte az egyetlen gólt a 12. fordulóban, Markus Feulner révén. A Bayern a 16. forduló után legalább nyolcpontos előnnyel (a második Leverkusen vasárnap játszik – a fór jelen pillanatban tizenegy pont) vezeti a tabellát, mivel...

Augsburg–Bayern München 0–2

DORTMUND–WOLFSBURG

...a címvédő Borussia Dortmund elszenvedte szezonbeli második hazai bajnoki vereségét is. Eseménytelennek éppenséggel nem lehetett nevezni a dortmundi első félidőt, amely három gólt és egy vitatott kiállítást hozott. A sokáig fölényben játszó Dortmund gyorsan vezetést is szerzett, Marco Reus bal oldali, a kapu felé csavart szabadrúgása érintés nélkül került Diego Benaglio kapujába. A folytatásban úgy tűnt, csak az a kérdés, hogy a Wolfsburg mennyivel ússza meg, de a 35. percben hirtelen „fordult” a mérkőzés: Diego és Vieirinha keverte meg nagyon szépen a hazai védelmet, a beadást Bas Dost lőtte kapura, Marcel Schmelzer a gólvonalról mentett. Csakhogy Stark játékvezető kezezést fújt a hazai védőnél – a dortmundiak hevesen igyekeztek meggyőzni a döntés helytelenségéről –, tizenegyest ítélt és kiállította Schmelzert.

Schmelzer láthatóan nem ért egyet a bírói ítélettel (Fotó: Action Images)

Diego higgadtan a bal alsóba lőtte a büntetőt, majd a 41. percben egy remekül elvégzett jobb oldali szabadrúgását követően a hátvédektől elhátráló Naldo nagyon szép mozdulattal, kapásból lőtt gólt, így a szünetre 2–1-es wolfsburgi vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A játék képe a hazai emberhátrány ellenére sem változott sokat, a Dortmund támadott, Reus ollózását kellett fognia Benagliónak. Az 53. percben nagyon veszélyes helyről jutott szabadrúgáshoz a BVB, de Reus a sorfalba csavart. Egy óra telt el, amikor a Dortmund is tizenegyeshez jutott (elég könnyű síppal befújthoz, Stark Kjaert látta szabálytalannak...), Jakub Blaszczykowski be is lőtte – 2–2! A Bild nemes egyszerűséggel viccnek nevezte a meccsen befújt tizenegyeseket.

A Dortmundnak még jócskán volt ideje bevinni a győztes találatot, de a Wolfsburg villant egy kontra után: a 73. percben Diego pazar labdával ugratta ki Dostot, aki egyedül tört kapura, és rendkívüli magabiztossággal értékesítette a ziccert – 2–3, a BVB lassan temetheti a bajnoki álmokat.

Dortmund–Wolfsburg 2–3

Ibisevic háromszor örülhetett

STUTTGART–SCHALKE

Stuttgartban Hajnal Tamás a kispadról figyelte, hogy társai a szünetben 2–1-re vezetnek a Schalke ellen Vedad Ibisevicnek köszönhetően. Ibisevic a 2. percben akcióból, a 38.-ban tizenegyesből talált be, ezzel a tétmérkőzéseket tekintve immár a legeredményesebb a 2012–2013-as idényben a Bundesliga játékosai közül. A két stuttgarti találat közé Ciprian Marica gólja ékelődött be, a fordulás után pedig folytatódott az Ibisevic-show – a VfB csatársztárja a 61. percben megszerezte harmadik gólját is, átvéve a vezetést a góllövőlistán. Hogy a Stuttgartnak ne alakuljon olyan jól minden, Szakai Gotoku a kiállítás sorsára jutott a 67. percben – hamarosan azonban a Schalke is megfogyatkozott, Jermaine Jones kapott piros lapot, az eredmény pedig maradt 3–1.

EINTRACHT FRANKFURT–WERDER BREMEN

Megszerezte hatodik hazai győzelmét is a szezonban az Eintracht Frankfurt, mely 4–1-re nyert a Werder Bremen ellen, így a Stuttgartot és a Schalkét megelőzve feljött a negyedik helyre.

A mérkőzés első félideje 0–0-t hozott, aztán a második elején „kiszakadt a gólzsák”: a hatalmas termetű Alexander Meier góljára Nils Petersen még válaszolni tudott, aztán a 62. percben Pirmin Schwegler messziről pazar bombát küldött a kapuba, Stefan Aigner pedig egy perccel később eldöntötte a mérkőzést. A slusszpoént a 90. percben a japán Inui Takasi szolgáltatta – a 4–1-es sikerrel immár az Eintracht Frankfurt a Bundesliga hazai pályán legtöbb pontot szerző csapata az idényben.

Mai góljával Meier beérte a Schalke ellen mesterhármast szerző Vedad Ibisevicet a góllövőlista élén, a két tízgólos játékost Stefan Kiessling (Leverkusen), Robert Lewandowski (Dortmund), Mario Mandzukic (Bayern), Thomas Müller (Bayern) és Szalai Ádám (Mainz) követi kilenccel.

A TÖBBI PÁLYÁN...

Az Augsburg veresége miatt a Stieber Zoltánnal a kezdőcsapatban felálló Greuther Fürth előreléphetett volna a sereghajtó pozícióból, de nem tette, mivel egygólos vereséget szenvedett Freiburgban, közben pedig megdöntötte góliszony kategóriában a klubrekordot is. A Nürnberg egy alapos „sárga hullámot” hozó találkozón Sebastian Polter és Markus Feulner góljával verte meg a Düsseldorfot.

1. Bayern München 16 13 2 1 43–6 +37 41
2. Bayer Leverkusen 15 9 3 3 28–19 +9 30
3. Borussia Dortmund 16 7 6 3 32–19 +13 27
4. Eintracht Frankfurt 16 8 3 5 31–27 +4 27
5. Schalke 16 7 4 5 26–22 +4 25
6. VfB Stuttgart 16 7 4 5 20–25 –5 25
7. Hamburg 16 7 3 6 18–18 0 24
8. Freiburg 16 6 5 5 21–17 +4 23