Bundesliga: a Schalke 0-2-ről állt fel a Leverkusen ellen

2013.04.13. 20:30
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Schalke hazai pályán kétgólos hátrányból felállva 2–2-es döntetlent játszott a meccset tíz emberrel befejező Bayer Leverkusen ellen.

Az összecsapásnak hatalmas tétje volt, hiszen a meccset megelőzően a harmadik helyen álló Leverkusen mindössze négy ponttal előzte meg a Schalkét a táblázaton, így a gelsenkircheniek győzelmükkel tovább faraghatták volna hátrányukat, Bayer-siker esetén azonban a „gyógyszergyáriak” óriási lépést tettek volna a bronzérem megszerzése felé.

A találkozó első félideje a Leverkusen számára alakult jobban, hiszen a 39. percben Simon Rolfes fejesével megszerezték a vezetést a vendégek. A korábbi német válogatott középpályás Lars Bender beadását bólintotta a kapuba, 0–1.

A második félidő első nagy helyzetét a Schalke hagyta ki, az 57. percben Julian Draxler 15 méterről, senkitől sem zavartatva bombázott a kapu fölé, erre pedig egy perccel később rá is fáztak a hazaiak. Michal Kadlec jobb oldalról beívelt szabadrúgásába Stefan Kiessling csúsztatott bele, így a labda egy pattanás után a kapu jobb oldalában kötött ki, 0–2.

Jens Keller, a Schalke vezetőedzője kettős cserére szánta el magát, pályára lépett a balhátvéd Christian Fuchs, valamint a finn támadó, Teemu Pukki is. Utóbbi becserélése különösen jó húzásnak bizonyult, hiszen öt perccel beállását követően szépített. Michel Bastos lövése kipattant Bernd Leno kapusról, az érkező Pukki pedig közvetlen közelről a hálóba emelt, 1–2.

A folytatásban nem hagyott alább a „királykékek" lendülete, mindent megtettek az egyenlítő gól érdekében, erőfeszítéseik pedig a 87. percben eredményre vezettek. Ömer Toprak buktatta a tizenhatoson belül a kapussal szemben álló Pukkit, amiért a játékvezető kiállította, a Schalke pedig tizenegyeshez jutott. A megítélt büntetőt Raffael a kapufa segítségével a jobb alsóba lőtte, 2–2.

Az utolsó percekben már nem esett újabb találat, így a két együttes között maradt a négypontos differencia a táblázaton.

BUNDESLIGA, 29. FORDULÓ
Schalke–Leverkusen 2–2
(Pukki 71., Raffael 87. – 11-esből, ill. Rolfes 39., Kiessling 58.)
KORÁBBAN
Bayern München–Nürnberg 4–0 (J. Boateng 5., Gomez 17., Rafinha 24., Shaqiri 56.)
DüsseldorfWerder Bremen 2–2
(Reisinger 2., 48., ill. Junuzovic 16., Latka 70. – öngól)
Greuther FürthBorussia Dortmund 1–6
(Prib 71., ill. Götze 12., 45., Gündogan 15., 33., Blaszczykowski 29., Lewandowski 81.)
Mainz–Hamburg 1–2
(Parker 86., ill. Szon Hung Min 61., 81.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–2