Bundesliga: a Bayern feltörölte a padlót a Werderrel a nyitányon

2016.08.26. 22:25
Lewandowski hárommal, a Bayern hattal nyitotta a szezont (Fotó: Reuters)
A német Bundesliga 2016–17-es szezonja Bayern München–Werder Bremen mérkőzéssel és szokásos eredménnyel kezdődött: a címvédő irgalmatlanul, 6–0-ra elverte a brémaiakat, akik az ellenállás leghalványabb nyomát sem mutatták, szinte feltett kézzel mentek a pályára a rekordbajnok ellen. Carlo Ancelotti meggyőzően mutatkozott be a Bundesligában.

Luca Caldirola rossz helyre fejelte ki a labdát, Xabi Alonso lába megvillant, Felix Wiedwald pedig kiszedhette a hálóból a labdát egy hatalmas gól után.

Magyarul minden a szokásos mederben folyt a Bayern München–Werder Bremen találkozón. A brémaiak kínosan eredménytelenek a rekordbajnok ellen – a Bundesligában a legutóbbi tizenegy találkozón elverték őket a bajorok, általában nagyon (4–1, 6–1, 7–0, 5–2, 6–0, 4–0, 5–0 többek között). A Werder pedig a jelek szerint az áldozati bárányén kívül más szerepet nem ismer – Carlo Ancelotti csapata 13 perc alatt eldöntötte a mérkőzést.

Kezdődött Xabi Alonso említett bombájával, négy perccel később pedig Franck Ribéry adott tökéletes labdát a leshatárról kilépő Robert Lewandowskinak, aki gyönyörűen csűrte be a labdát a hosszú sarokba. A félidő hátralevő része nyomasztó Bayern-fölénnyel telt, és a 2–0 simán lehetett volna 4–0 is, ha a hazaiak egy kicsit jobban koncentrálnak. Tulajdonképpen az volt az érzése a nézőnek, hogy a Werder szó nélkül aláírt volna egy játék nélküli 0–3-at is, mert a legkevésbé sem hitt a sikerben.

A második félidő egyből Bayern-góllal kezdődött, Thomas Müller jobb oldali beadására csapott rá Lewandowski a mérkőzést legfeljebb tévén követő brémai bekkek között. A 66. percben már a negyediket is behúzhatták a hazaiak a strigulák közé, Philipp Lahm lőtte ki a hosszút, a brémaiaknak már megint kinézett a jól megszokott óriási verés.

Hét percig bírták, mígnem megkapták a következőt: sakk-mattra játszotta a Bayern a vendégek védelmét, Ribéry 12 méteren teljesen tisztán maradt, és magabiztosan be is vágta a labdát – öt, és még hátravolt közel húsz perc... 77 után már hat volt, egy bután összehozott tizenegyes után Lewandowski megszerezte a harmadik gólját. A teljesen egyoldalú mérkőzés vége 6–0, Carlo Ancelotti elégedetten állhatott fel a mérkőzés után – igaz, nem a Werder volt a legnagyobb kihívás a Bayern előtt a 2016–17-es szezonban, az is biztos.

Azért nyitánynak ez igencsak rendben volt…

NÉMET BUNDESLIGA, 1. FORDULÓ
Bayern München–Werder Bremen 6–0 (Xabi Alonso 9., Lewandowski 9., 46., 77. – a harmadik 11-esből, Lahm 66., Ribéry 73.)