Bundesliga: Guirassy és Undav lecsapott, a Frankfurtot is legyőzte a Stuttgart

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.13. 20:27
Serhou Guirassy megszerezte 25. gólját az idényben (Fotó: Getty Images)
Érvényesítette a papírformát, és gólvágói vezérletével hazai pályán 3–0-ra nyert a VfB Stuttgart az Eintracht Frankfurt ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában.

Miután a Bayern München nyert a Köln ellen, biztossá vált, hogy szombaton még nem lesz bajnok a Leverkusen. Ez pedig a gyógyszergyáriak másik üldözőjének, az idény előtti várakozásokat szintén jelentősen felülmúló Stuttgartnak is megkönnyítette a helyzetét, hiszen nem rajta múlt mások sorsa, és koncentrálhatott a saját dolgára.

Sebastian Hoenessék sokadszor is bizonyították, nem véletlenül vannak harcban az érmes helyekért, ugyanis mindkét gólvágójuk hamar beköszönt: a guineai Serhou Guirassy pazar kiugratás után lőtte be ziccerét a 11. percben, majd a 14.-ben a német támadó, Deniz Undav volt harcos, egy rossz bedobás után szerzett labdát a frankfurtiak utolsó védőjétől, és szép csel után ő sem hibázott.

Egy kis stat: Guirassy újabb góljával klubrekordot döntött, a Stuttgart színeiben ugyanis korábban senki sem szerzett 25 gólt egy Bundesliga-idényben.

Bár mezőnyben kiegyenlített volt a játék, a hazaiak kíméletlenek voltak, amikor helyzetbe kerültek, és még a szünet előtt eldöntötték a lényegi kérdéseket, amikor Jamie Lewelling hajszálpontos kiugratást kapott, és nem rontotta el a nagy lehetőséget.

A második félidőben már kevésbé erőltette magát a Frankfurtnál így is veszélyesebben játszó Stuttgart, amely magabiztosan nyert 3–0-ra, és pontszámban tartja a lépést a Bayern Münchennel.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 3–0 (Guirassy 11., Undav 14., Lewelling 37.)
KORÁBBAN
Bayern München–1. FC Köln 2–0 (Guerreiro 65., Th. Müller 90+3.)
Mainz–Hoffenheim 4–1 (Burkardt 47., Mwene 51., Gruda 63., Onisiwo 88., ill. Kaderabek 19.)
Mönchengladbach–Borussia Dortmund 1–2 (Wöber 36., ill. Sabitzer 22., 28. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Adeyemi (55., Dortmund)
RB Leipzig–Wolfsburg 3–0 (Olmo 13., Sesko 68., Openda 82.)
Bochum–Heidenheim 1–1 (K. Schlotterbeck 90., ill. K. Schlotterbeck 81. – öngól)