Őrület: 98. perces pontmentés és hatgólos iksz Stuttgartban

H. Á.H. Á.
2024.03.31. 21:58
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján a kiesés ellen küzdő Köln 1–1-es döntetlent játszott az Augsburg vendégeként, a Stuttgart hazai pályán a 98. percben mentett pontot a Heidenheim ellen, pedig a 84. percben még 2–1-re vezetett, a vége 3–3 lett.

Az első negyedóra letelte után nem sokkal úgy nézett ki, hogy a hazaiak folytatni tudják négy bajnoki mérkőzésből álló sorozatukat, amikor Arne Meier révén vezetést szereztek, ám a vendégek 15 perc elteltével egyenlítettek Davie Selke révén – ezzel ki is alakult a találkozó végeredménye. A második félidőben ugyan 15 lövéssel próbálkozott az Augsburg, de újabb gól már nem esett, így a kölniek idénybeli 10. döntetlenjükkel vetettek véget az Augsburg győztes szériájának, igaz, a saját nyeretlen sorozatuk is folytatódik, immár hetedik bajnokijuk volt zsinórban győzelem nélkül. 1–1

Ennél jóval izgalmasabban és fordulatosabban alakult a Heidenheim vendégjátéka Stuttgartban. Az alaphangot a 8. percben Serhou Guirassy adta meg, pontosan a játékvezető nem, ugyanis les miatt érvénytelenítette a guineai csatár gólját. Ami késik, nem múlik, Guirassy a félidő végén ismét betalált, ezúttal viszont már szabályosan. A szünet után hamar jött a második – érvényes – stuttgarti gól, az előbb még gólpasszt jegyző Angelo Stiller duplázta meg a hazai előnyt. Ekkor nagyon úgy tűnt, hogy a svábok kihasználják a Bayern szombati vereségét, és egy pontra feljönnek a tabellán a bajorokra, és ez még akkor is valószínmű forgatókönyvnek tűnt, amikor Alexander Nübel öngólt vétett. A 84. percben azonban jött Tim Kleindienst, és nem egész másfél perc alatt két gólt szerezve megfordította a mérkőzést. A gól után a játékvezető hat perc ráadást jelzett, amelyre még kettőt rátett, mert Nikola Dovedan a vendégektől piros lapot kapott. Így aztán megtörténhetett, hogy a 98. percben, a találkozó utolsó momentumaként jött Deniz Unday 10 méterről leadott lövése, melynek nyomán a labda kikötött a heidenheimi kapuban, megmentve egy pontot a Stuttgartnak – egy amúgy „agyonnyert” meccsen... 3–3

A nap harmadik meccse szintén izgalmasra sikerült, még ha annyira nem is, mint a stuttgarti összecsapás. A kiesés elkerüléséért küzdő Bochum a szinte már csak a csodában bízó Darmstadtot fogadta, és eleinte úgy nézett ki, hogy a vendégeknek nem sok esélyük lesz. Philipp Hofmann a 30., majd a 48. percben is betalált, ami újabb szögnek tűnt a darmstadtiak koporsójában. A fennállása mindössze 5. élvonalbeli idényét töltő 125 éves klub mégsem tett akkora lépést a másodosztály felé, a 62. percben ugyanis Tim Skarke révén szépített, majd negyedórával a lefújás előtt jött Oscar Vilhelmsson, és kiegyenlített. A Darmstadtnak a 2–2-ért járó egy pont nagyjából annyit ér, mint halottnak a csók, mert hét fordulóval az idény vége előtt az osztályozós helytől hat, a biztos bennmaradást jelentő pozíciótól pedig 12 pont a lemaradása.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Augsburg–Köln 1–1 (A. Meier 18., ill. Selke 33.)
VfB Stuttgart–Heidenheim 3–3 (Guirassy 41., Stiller 53., Undav 90+8., ill. Nübel 62. – öngól, Kleindienst 84., 85.)
Bochum–Darmstadt 2–2 (Hofmann 30., 48., ill. Skarke 62., Vilhelmsson 76.)