Mintha ő lenne az edző, úgy üvöltözött a játékosokkal a Darmstadt-szurkoló – videó

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.03. 12:52
Alaposan kioktatta a játékosokat a Darmstadt vezérszurkolója a kiütéses hazai vereség után (Fotó: EuroFoot/X)
Mint megírtuk, az Augsburg megsemmisítő verést mért az újonc Darmstadtra a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójában, hiszen a vendégek 29 perc alatt ötször is betaláltak, és 6–0-ra nyertek. A mérkőzés után az egyik darmstadti vezérszurkoló a pályára ment, ahol alaposan kioktatta a játékosokat és a szakmai stábot – nem is kell különösebben érteni, amit mond, elég csak a vehemenciáját figyelni.

A Darmstadt helyzetét nehezíti, hogy az utolsó helyen álló csapat az Augsburg elleni kiütés után előbb idegenben az RB Leipziggel, aztán hazai pályán a Bayern Münchennel csap össze a következő két bajnokiján – azaz aligha most indul meg felfelé a csapat.

Érdekesség, hogy az Augsburg nagyon korai 5–0-s előnye csak a harmadik leggyorsabban kialakult ilyen állás a Bundesliga történetében, 2021 decemberében a Freiburg a Mönchengladbach vendégeként 25 perc alatt jutott ötig (és a félidőig hat gólig), 1984-ben pedig a Gladbach a Braunschweig ellen ért el ugyancsak öt gólt 25 perc alatt.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Pénteken játszották
Freiburg–Bayern München 2–2 (Ch. Günter 12., Höler 87., ill. Tel 35., Musiala 75.)
Szombaton játszották
Darmstadt–Augsburg 0–6 (Tietz 1., 85., Jensen 12., Demirovic 20., 29., Vargas 25.)
Heidenheim–Eintracht Frankfurt 1–2 (Pieringer 59., ill. Gimber 39.– öngól, N. Nkounkou 49.)
Mainz–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Burkardt 12., ill. Ngoumou 55.)
Kiállítva: Kohr (84. Mainz)
Union Berlin–Borussia Dortmund 0–2 (Adeyemi 41., Maatsen 90.)
Bochum–RB Leipzig 1–4 (Wittek 7., ill. Dani Olmo 30., Openda 68., Ordec 71. – öngól, Pulsen 73.)
Kiállítva: Kwarteng (87., Bochum)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 2–3 (Maehle 50., Nmecha 83., ill. Guirassy 14., 53., Vagnoman 77.)