Márciusi 1–5, ünnepelt a Leipzig is

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2024.03.15. 20:29
Fotó: AFP
A német labdarúgó Bundesligában az RB Leipzig 5–1-re nyert az 1. FC Köln otthonában a 26. forduló nyitó mérkőzésén.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
1. FC Köln–RB Leipzig 1–5 (1–1)
Köln, RheinEnergieSTADION, 49 000 néző. V: Badstübner
1. FC Köln: Schwäbe – Carstensen, Kilian, Chabot, Paqarada – Huseinbasic (J. Christensen, 80.), Martel – Alidou (Downs, 73.), Kainz (Selke, 73.), Finkgräfe (Schmitz, 87.) – Adamjan (Tigges, 80.). Vezetőedző: Timo Schultz
Lipcse: Gulácsi – Henrichs (Simakan, 83.), Orbán, Lukeba (Bitshiabu, 86.), Raum – Olmo, A. Haidara (Kampl, 83.), X. Schlager, Xavi Simons – Sesko (Baumgartner, 75.), Openda (Poulsen, 75.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Adamjan (18.), ill. Simons (15.), Openda (63., 67.),  A. Haidara (70.), Poulsen (82.)

Negyedóra játék után gyors gólváltást produkáltak a csapatok Kölnben, a lipcsei Xavi Simons találatára Szargisz Adamjan válaszolt hazai részről.

A vendégek ezután sokáig eredménytelenül ostromolták a Köln kapuját, majd kiszakadt a gólzsák: a 63. percben egy gyönyörű akció végén Lois Openda ismét előnybe hozta Marco Rose gárdáját. Négy perccel később a belga fejjel is eredményes volt, majd a 70. minutumban Amadou Haidara átlövése kötött ki a bal alsóban.

Az utolsó tíz percben Youssuf Poulsen is betalált, így komoly kiütés lett a vége: az ideiglenesen a negyedik helyre fellépő Leipzig hozta a papírformát, míg a Köln továbbra is az osztályozót jelentő 16. helyen vesztegel. 1–5