Bundesliga: megint Beier duplájával tudott nyerni a Hoffenheim

Pór KárolyPór Károly
2024.03.03. 19:33
Beier (14) ismét gólokkal vezette győzelemre a Hoffenheimet (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának záró meccsén a Hoffenheim hazai pályán 2–1-re győzött a Werder Bremen ellen.

A Bundesliga 24. fordulójának utolsó meccsén két 30 pontos csapat találkozott egymással. Az eggyel jobb gólkülönbsége révén 7. Hoffenheim fogadta a 8. Werder Brement, és a hazaiak már a 8. percben megszerezték a vezetést. Jobb oldali szöglet után Maximilian Beier kapásból, kilenc méterről lőtt a kapuba, ez volt a 11. bajnoki gólja ebben az idényben, növelve előnyét a házi góllövőlista élén (Andrej Kramaric a második 8 góllal). 1–0

A szünet előtt aztán meglett az idénybeli 12. Beier-gól is a bajnokságban, a csatár ezúttal laposan lőtt az alsó sarokba. Ez volt a második duplája ebben az idényben, az elsőt éppen az előző fordulóban, a Dortmund elleni 3–2-es győzelem alkalmával érte el. 2–0

A Hoffenheim a 73. percben emberhátrányba került, miután Marius Bülter megkapta második sárga lapját is. A hajrában a Werder átvette a kezdeményezést, és a hétperces hosszabbítás elején Skelly Alvero közeli góljával szépített. 2–1

Újabb gól azonban már nem született, a Hoffenheim így nyolc nyeretlen bajnoki után egymás után másodszor győzött. Ugyanakkor Bülter kiállítása és ebből következő eltiltása mellett rossz hír a hazaiak számára az is, hogy Dennis Geigert sérülés miatt le kellett cserélni a második félidőben.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Hoffenheim–Werder Bremen 2–1 (Beier 8., 44., ill. Alvero 90+2.)
1. FC Köln–Bayer Leverkusen 0–2 (Frimpong 38., Grimaldo 73.)

SZOMBATON RENDEZTÉK
Darmstadt–Augsburg 0–6 (Tietz 1., 85., Jensen 12., Demirovic 20., 29., Vargas 25.)
Heidenheim–Eintracht Frankfurt 1–2 (Pieringer 59., ill. Gimber 39.– öngól, N. Nkounkou 49.)
Mainz–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Burkardt 12., ill. Ngoumou 55.)
Kiállítva: Kohr (84. Mainz)
Union Berlin–Borussia Dortmund 0–2 (Adeyemi 41., Maatsen 90.)
Bochum–RB Leipzig 1–4 (Wittek 7., ill. Dani Olmo 30., Openda 68., Ordec 71. – öngól, Pulsen 73.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 2–3 (Maehle 50., Nmecha 83., ill. Guirassy 14., 53., Vagnoman 77.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Freiburg–Bayern München 2–2 (Ch. Günter 12., Höler 87., ill. Tel 35., Musiala 75.)