Bundesliga: a Wolfsburg ellen is nyert, és őrzi tízpontos előnyét a Leverkusen

T. Z.T. Z.
2024.03.10. 21:29
Bayer 04 Leverkusen v VfL Wolfsburg - Bundesliga
A Wolfsburg sem jelentett akadályt a Bayern Leverkusennek (Fotó: Getty Images)
A Bayer Leverkusen 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A „gyógyszergyári” együttes ezzel őrzi tízpontos előnyét a második helyezett Bayern Münchennel szemben a tabellán.

Nyugodt helyzetben várhatta a Wolfsburg elleni találkozót a Bayer Leverkusen, hiszen annak ellenére, hogy szombaton a Bayern München fölényes győzelmet aratott a Mainz ellen, Xabi Alonso száguldó csapatának elsőségét semmi nem veszélyeztette. A tét csupán annyi volt a Leverkusen számára, hogy amennyiben nyer, visszaállítja a tízpontos különbséget a bajorokkal szemben.

Az első perceket még átvészelte kapott gól nélkül a Wolfsburg, ám a 28. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, mivel Moritz Jenz nagyon hamar megkapta második sárga lapját is a meccsen. Nem sokkal később betalált a Leverkusen, Nathan Tella a 37. percben szerzett vezetést a házigazdának (1–0).

A második félidőben a Leverkusen biztosra ment, és úgy is uralta a meccset, hogy különösebben nem erőltette a támadásokat. A Wolfsburg megtette, amit emberhátrányban meg lehetett, tartotta az egygólos különbséget, de a 86. percben újabb gólt kapott: Florian Wirtz egy remek ütemű átadást kapásból, ragyogó mozdulattal lőtt a rövidbe, ezzel bebiztosította a csapata győzelmét (2–0).

Újabb győzelmének köszönhetően a Leverkusen tartja tízpontos előnyét a Bayernnel szemben, a Wolfsburg maradt a 13. helyen, és már tíz meccse képtelen nyerni a bajnokságban.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 2–0 (Tella 37., Wirtz 86.)
Kiállítva: Jenz (28., Wolfsburg)

KORÁBBAN
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 3–1 (Koch 32., Dina Ebimbe 50., Götze 64., ill. J. Brooks 6.)
Kiállítva: Brooks (22.), Kabak (78., Hoffenheim)
Bochum–Freiburg 1–2 (Ordec 62., ill. Eggestein 36., Gregoritsch 53.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Heidenheim 1–0 (Gouweleeuw 22.)
Bayern München–Mainz 8–1 (Kane 13., 45+7., 70., Goretzka 19., 90+2., Müller 47., Musiala 61., Gnabry 66., ill. Amiri 31.)
Borussia Mönchengladbach–1. FC Köln 3–3 (Honorat 32., Hack 71., 73., ill. Alidou 7., 64., Downs 79.)
RB Leipzig–Darmstadt 2–0 (Isherwood 3. – öngól, Baumgartner 50.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 1–2 (Njinmah 70., ill. Malen 21., Sancho 38.)
Kiállítva: Sabitzer (45+1., Dortmund)