Bundesliga: négygólos döntetlent játszott a Leipzig Augsburgban

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.10. 17:40
A Leipzig nem élt az eséllyel, otthon tartott egy pontot az Augsburg (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein a Leipzig négygólos döntetlent játszott az Augsburg otthonában. A Frankfurt nem bírt a Bochummal, míg a Heidenheim két korai góllal nyert Brémában. Schäfer András klubja, az Union Berlin félórás szünet után győzte le a Wolfburgot.

AUGSBURG–LEIPZIG

Az RB Leipzig 12 mérkőzés óta veretlen az Augsburg ellen, most azonban a hazaiak szereztek vezetést. Phillip Tietz ballábas lövése talál utat Gulácsi Péter kapujába a 35. percben. Nem sokkal később jött a válasz, David Raum bal oldali beadásából Lois Openda közelről a jobb felső sarokba fejelt (1–1).

A második félidőt a lipcseiek kezdték jobban, Dani Olmo keresztezéséből ezúttal Benjamin Sesko volt fejjel eredményes 11 méterről. Az Augsburg sem hagyta annyiban, előbb Gulácsinak kellett hatalmas védést bemutatnia az 59. percben Fredrik Jensen lövésénél, majd egy perccel később már a magyar kapus is tehetetlen volt. Gyors kontratámadás végén Ermedin Demirovics a kapu bal oldalába találva kiegyenlített. A hajrában hatalmas lehetőség adódott a vendégek előtt, Openda tizenegyesét azonban Finn Dahmen hárította, így döntetlennel zárult a találkozó. 2–2

Gulácsi Péter végigvédte a találkozót, míg Willi Orbán kezdőként 68 percet kapott.

UNION BERLIN–WOLFSBURG

A liga ellen hetek óta tiltakozó szurkolók ezúttal is fennakadást okoztak, a meccsen több mint 30 percig állt a játék, mert előbb a hazai, majd a vendégdrukkerek dobáltak teniszlabdákat a pályára. A mérkőzés folytatása után a fővárosiak szerezték meg a vezetést, Danilho Doekhi talált a kapuba a hivatalos jegyzőkönyv szerint a 45+27. percben, amivel az Union meg is nyerte a mérkőzést. A házigazdáknál Schäfer András a kezdő tizenegy tagja volt, az 59. percben lecserélték. 1–0

A TÖBBI PÁLYÁN

Az egyaránt hét mérkőzés óta veretlen Werder Bremen és a Heidenheim összecsapásán a vendégek kétgólos vezetést szereztek. Lennard Maloney, majd Jan-Niklas Beste talált a kapuba. A hazaiak Romano Schmid révén a 19. percben szépítettek, de ezután már nem született újabb gól – a Heidenheim folytatta jó szériáját. 1–2

Gyors gólváltás volt Frankfurtban is. A hazaiak Omar Marmoush révén szereztek vezetést, majd a Bochum három perccel később Moritz Broschinski tizenhatosról eleresztett lövésével válaszolt. Ugyan a folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, újabb gól már nem született, így 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó, aminek a játék képe alapján inkább a vendégek örülhettek.

A Mönchengladbach és a Darmstadt találkozója bő tíz percre félbeszakadt az első félidőben szurkolói rendbontás miatt. A mérkőzés folytatódhatott, és gól nélkül ért véget. 0–0