Bundesliga: helycsere a kiesőzónánál – a Köln legyőzte a Darmstadtot

K. B.K. B.
2023.12.01. 22:25
Davie Selke gólja három pontot ért a Kölnnek, jelen állás szerint nem áll kieső helyen a csapat (Fotó: Getty Images)
A Darmstadt hazai pályán 1–0-ra kikapott a Kölntől pénteken, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Az utolsó helyen álló Köln a kiesőzónát egy pozícióval megelőző Darmstadt otthonába utazott. Az első félidőben egyik csapat sem találta a fogást a másikon, igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani: három-három kísérlete volt mindkét együttesnek, ám a kaput egyik sem találta el.

A második negyvenöt percet a Köln kezdte veszélyesebben. Olyannyira, hogy negyedórával a szünet után a vezetést is megszerezte: szögletet követőenDavie Selke lába elé került a labda, aki közelről nem hibázott (0–1, VIDEÓ ITT!). Újabb gól nem született, így a Köln megszerezte idénybeli második győzelmét, ezzel a kiesőzónát megelőző 15. helyre lépett elő, eggyel hátrébb tolva a Darmstadtot.