Bundesliga: a Bayern gólzáporos meccsen nyert; kikapott a Dortmund

M. B.M. B.
2023.11.11. 17:39
Guerreiro először volt eredményes a Bayernben (Fotó: Getty Images)
A Bayern München a vártnál szorosabb meccsen, 4–2-re verte meg az újonc Heidenheimet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában.

Esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést a Bayern, amely a 14. percben Harry Kane révén szerezte meg a vezetést. Az angol csatár a szünet előtt is betalált, így sokan úgy gondolhatták, hogy a lényegi kérdések eldőltek. A Heidenheim azonban mindenkire rácáfolt, s a második félidő derekán három perc alatt ledolgozta hátrányát Tim Kleindienst, illetve Jan-Niklas Beste révén. A kedélyeket az első müncheni találatát jegyző Raphaël Guerreiro gólja hűtötte le, majd Eric Maxim Choupo-Moting fejese lezárta a mérkőzést (4–2).

Nem bírt egymással a Darmstadt és a Mainz, a két alsóházi együttes összesen négy, kaput eltaláló lövést produkált, így nem meglepetés, hogy nem láttak gólt a nézők (0–0).

Niclas Füllkrug révén még a Dortmund vezetett Stuttgartban, de a sváb alakulat nem tette le a fegyvert: Deniz Undav még a szünet előtt egyenlített, majd a sérülése után visszatérő Serhou Guirassy tizenegyesével a győzelmet is kiharcolta – a guineai csatárnak 16 perc kellett a gólhoz, a jelek szerint a kihagyás nem volt hatással a formájára (2–1).

Dötetlennel zárult az Augsburg és a Hoffenheim csatája is: a vezetést még a Szalai Attilát a kispadra nevező vendégek szerezték meg Wout Weghorst révén, de a szünet után megvillant Ermedin Demirovic, beállítva az 1–1-es végeredményt.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Augsburg–Hoffenheim 1–1
(Demirovic 53., ill. Weghorst 23.)
Bayern München–Heidenheim 4–2 (Kane 14., 44., Guerreiro 72., Choupo-Moting 85., ill. Kleindienst 67., Beste 70.)
Darmstadt–Mainz 0–0
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 2–1 (Undav 42., Guirassy 83. – 11-esből, ill. Füllkrug 36.)