Bundesliga: Szalaival a kezdőben kapott ki a Hoffenheim, Sallaiék otthon nyertek

M. B.M. B.
2023.10.21. 17:35
Sallai Roland is gratulált az egyenlítő gólt fejelő Ricu Doannak (Fotó: Getty Images)
Hazai pályán, Szalai Attilával a soraiban kapott ki a Hoffenheim az Eintracht Frankfurttól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában. A többi délutáni meccsen nyerni tudott a Gulácsi Pétert a kispadra nevező RB Leipzig, illetve a Sallai Rolanddal felálló Freiburg is, ellenben a Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlin simán kikapott az idény meglepetéscsapatának számító VfB Stuttgarttól.

DARMSTADT–RB LEIPZIG 1–3

Már a 42. másodpercben gólt ünnepelhettek a Darmstadtba látogató RB Leipzig fanatikusai, miután Loïs Openda egy lapos lövéssel bevette a hazai kaput (VIDEÓ ITT). A félidő derekán megduplázta előnyét a lipcsei együttes, Forsberg szabadrúgása meglepte a hazaiak kapusát, aki így nem tudott védeni (VIDEÓ ITT). A Darmstadt a 32. percben Kempe tizenegyesból szerzett góljával szépített (VIDEÓ ITT). A 72. percben visszaállt a kétgólos különbség a felek között, Simakan passza után a labda az egyik védőről csorgott Openda elé, aki higgadtan gurított a hálóba a kapus mellett (VIDEÓ ITT).

HOFFENHEIM–EINTRACHT FRANKFURT 1–3

Korai góllal került előnybe a Hoffenheim is, amely Szalai Attilával a kezdőcsapatban fogadta a Frankfurtot: a 4. percben Baumann hosszú kirúgását Beier váltotta gólra (VIDEÓ ITT). Nem sokkal később hasonló módon egyenlítettek a vendégek, ezúttal a frankfurti kapus kirúgásából született gól Marmus révén (VIDEÓ ITT). A 23. percben már az Eintracht vezetett, Saibi és Knauff használta ki a hazai szárnyvédők fáziskésését, a gólt utóbbi szerezte (VIDEÓ ITT). A szünet előtt megszületett a harmadik frankfurti gól is, egy végletekig kijátszott akció végén Skiri lőtt Baumann kapujába (VIDEÓ ITT). A szünet után több gól nem született, a vártnál jóval simább győzelmet aratott az Eintracht Frankfurt.

UNION BERLIN–VFB STUTTGART 0–3

Negyedóra játék után csapott le a kiváló idényrajtot produkáló VfB Stuttgart gólgyárosa, Serhou Guirassy – a guineai-francia csatár a tizenegyespont magasságából csúsztatott a hazai kapuba (VIDEÓ ITT). ITT). A 30. percben Guirassy megsérült, helyére Undav állt be, s a meccs végén ő állította be a végeredményt (VIDEÓ ITT), előtte Katompa (VIDEÓ ITT) volt még eredményes. Zsinórban nyolcadik meccsén maradt tehát nyeretlen a Schäfer Andrást sérülés miatt nélkülözni kénytelen Union Berlin. Aïssa Laïdouni a 63. percben csereként lépett pályára.

WOLFSBURG–BAYER LEVERKUSEN 1–2

Az éllovas Leverkusen a 12. percben törte meg a jeget a Wolfsburg otthonában, Frimpong labdáját a gólvonal mögött fogta meg a hazaiak kapusa (VIDEÓ ITT). A szünet előtt egyenlítettek a hazaiak, miután Lacroix a hálóba küldte a Tahról levágódó labdát (VIDEÓ ITT). Mintegy fél órával a meccs vége előtt ismét vezetéshez jutott Xabi Alonso együttese, ezúttal Álex Grimaldo lökete talált utat a wolfsburgi kapuba (VIDEÓ ITT).

FREIBURG–BOCHUM 2–1

Negyedóra játék után hátrányba került a Sallai Rolandot a kezdőcsapatba nevező Freiburg: Goncalo Paciencia kapásból talált be a hazai kapuba (VIDEÓ ITT). Közel tíz percig örülhettek a vendégek, miután Doan közeli fejesét Riemann kapus nem tudta védeni (VIDEÓ ITT). A szünet előtt átvette a vezetést a Freiburg, Vincenzo Grifo tizenegyesből volt eredményes (VIDEÓ ITT).

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Darmstadt–RB Leipzig 1–3
(Kempe 32. – 11-esből, ill. Openda 1., 72., Forsberg 24.)
Freiburg–Bochum 2–1 (Doan 26., Grifo 45+2. – 11-esből, ill. Goncalo Paciencia 15.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–3 (Beier 4., ill. Marmus 11., Knauff 23., Skiri 45+4.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 0–3 (Guirassy 16., Katompa 81., Undav 88.)
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2 (Lacroix 41., ill. J. Frimpong 13., Álex Grimaldo 62.)