Bundesliga: hatgólos meccsen ikszelt a Dortmund Frankfurtban

H. Á.H. Á.
2023.10.29. 17:48
Marmus (labdával) két góljának örülhet, az egy pontnak nem biztos (Fotó: Getty Images)
A német labdarúgó-élvonal (Bundesliga) 9. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Frankfurt hazai pályán a veretlen Dortmund ellen fordulatos meccsen 3–3-at játszott.

Alaposan belehúztak a házigazdák, a 6. percben Marius Wolf kezére pattant a labda a dortmundi tizenhatoson belül, a hosszabb videózás után megítélt büntetőt pedig Omar Marmusgólra váltotta (VIDEÓ ITT). A sorozatban harmadik meccsén is betaláló egyiptomi csatár negyedóra múlva megduplázta önmaga és csapata góljai számát, miután Aurélio Buta egymás utáni két lövése is kijött Gregor Kobel kapusról, Marmus pedig a második kipattanót már bepofozta közelről(VIDEÓ ITT). Ezzel egyébként a 24 éves csatár alig 23 perc alatt szerzett annyi bajnoki gólt az idényben, mint a megelőző nyolc bajnokiján... Az első félidő folytatásában még egy újabb tizenegyesgyanús frankfurti helyzetet is megnézett a VAR jelzésére Robert Schröder játékvezető, ám ez nem ért büntetőt, meg volt még két hosszabb ápolás is, így nyolc perc ráadás várt a csapatokra. Ennek az elején pedig szép összjáték végén Marcel Sabitzerprecízen a frankfurti kapuba lőtt a tizenhatos vonaláról (VIDEÓ ITT).

Alig tíz perc telt el a második felvonásból, amikor Youssoufa Moukoko elé került egy röviden kifejelt labda a tizenhatoson belül, s lapos lövésével ki is egyenlített (VIDEÓ ITT) – kezdődött minden elölről. Szűk negyedóra múlva, ismét előnybe került a Frankfurt, miután Eljesz Szkiri kiugratását üggyel-bajjal vette át a tizenhatos vonalánál Faresz Csaibi, aki jobbal a jobb alsóba lőtt, 3–2 (VIDEÓ ITT). Újabb 15 perc múlva a Dortmund megint egyenlített, Julian Brandt tette közelről a kapuba Karim Adeyimi beadását, ezzel a német válogatott játékos sorozatban nyolcadik bajnokiján jegyezett gólt vagy gólpasszt (VIDEÓ ITT).

A BVB megőrizte idénybeli veretlenségét – amely az előző bajnokságról átnyúlva immár 17 meccset számlál –, a Frankfurt pedig nagy lehetőséget halasztott el, hogy közel kerüljön az első hat helyezetthez.3–3

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 3–3
(Marmus 8., 23. – az első 11-esből, Csaibi 68., ill. Sabitzer 45+1., Moukoko 54., Brandt 82.)
KÉSŐBB
17.30: Bayer Leverkusen–Freiburg

SZOMBATON
RB Leipzig–1. FC Köln 6–0
(Werner 15. – 11-esből, Openda 40., 45+3., Raum 43., Sesko 88., Baumgartner 90+1.)
Kiállítva: Olesen (Köln, 80.)
Augsburg–Wolfsburg 3–2 (Tietz 17., Bornauw 79. – öngól, Engels 81., ill. Wind 35., Majer 45. – 11-esből)
Kiállítva: Uduokhai (Augsburg, 87.)
Bayern München–Darmstadt 8–0 (Kane 51., 69., 88., L. Sané 56., 64., Musiala 60., 76., Th. Müller 71.)
Kiállítva: Kimmich (4.), ill. Gjasula (21.), Maglica (41.)
Mönchengladbach–Heidenheim 2–1
(Pléa 3., Föhrenbach 51. – öngól, ill. Dinkci 37.)
VfB Stuttgart–Hoffenheim 2–3 (Führich 61., Undav 73., ill. Prömel 4., Weghorst 21. – 11-esből, Skov 66.)
Werder Bremen–Union Berlin 2–0 (Knoche 38. – öngól, Duksch 75.)
Kiállítva: R.Khedira (Union Berlin, 60.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bochum–Mainz 2–2 (K. Stöger 21. – 11-esből, K. Schlotterbeck 82., ill. K. Schlotterbeck 59. – öngól, Krauss 90+6.)

1. Bayern München 9 7 2 34–7 +27 23
2. Bayer Leverkusen 8 7 1 25–7 +18 22
3. VfB Stuttgart 9 7 2 27–11 +16 21
4. Borussia Dortmund 9 6 3 20–11 +9 21
5. RB Leipzig 9 6 2 1 25–7 +18 20
6. Hoffenheim 9 6 3 20–16 +4 18
7. Eintracht Frankfurt 9 3 5 1 12–9 +3 14
8. Freiburg 8 4 1 3 9–14 –5 13