Bundesliga: Sallai csapatát kiütötték, Szalaiék hátrányból felállva nyertek

2023.09.02. 17:31
A Szalai Attilával felálló Hoffenheim fordított és nyert a Wolfsburg ellen (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) harmadik fordulójában Szalai Attila csapata, a Hoffenheim hátrányból felállva nyert 3–1-re a Wolfsburg ellen, míg a Sallai Rolanddal felálló Freiburg 5–0-ra kikapott a Stuttgart otthonában. Könnyedén nyert a Bayer Leverkusen és a Werder Bremen is, míg az Augsburg–Bochum találkozó négygólos döntetlent hozott.

AUGSBURG–BOCHUM

Jól kezdett az Augsburg, Phillip Tietz lövése a kapufán csattant a mérkőzés elején. A 35. percben már megszületett a hazaiak vezető találata. Ermedin Demirovic tette bal oldalról középre a labdát, amire Dion Drena Beljo érkezett remek ütemben és a kapuba kotorta a labdát (VIDEÓ ITT!). Aszano Takuma azonban még a félidő vége előtt egyenlített. (VIDEÓ ITT!)

A második félidőben Demirovicezúttal nem előkészítőként, hanem befejezőként jeleskedett, így átvette a vezetést az Augsburg. Igaz, nem sokáig, mert a japán Aszanohárom perccel később egyenlített. Több gól már nem született, így egyik csapatnak sem sikerült megszereznie első győzelmét.

HOFFENHEIM–WOLFSBURG

Az eddig hibátlan Wolfsburgnak a portugál Tiago Tomás szerzett vezetést a 36. percben. (VIDEÓ ITT!) A Szalai Attilával a kezdőben felálló Hoffenheim a védő John Anthony Brooks góljával egyenlített az első félidő hajrájában.

A második félidő már a hazaiaké volt.Maximilian Beier kapáslövése révén a 60. percben átvette a vezetést a Hoffenheim (VIDEÓ ITT!), majd negyedórával később Andrej Kramaric passzolt Robert Skovhoz, aki a hálóba talált (VIDEÓ ITT!). A Hoffenheim tehát az első vereség után zsinórban másodjára is nyert, Szalai Attila ráadásul ezúttal végigjátszotta a találkozót.

BAYER LEVERKUSEN–DARMSTADT

Victor Boniface ott folytatta, ahol az előző mérkőzésen abbahagyta. A 22 éves nigériai támadó két védőt is kicselezett, végül a kapust átemelve talált a hálóba. (VIDEÓ ITT) A 25. percben egyenlítettek a vendégek, Oscar Vilhelmsson fejelt a hálóba.

A második félidőben új erőre kaptak a hazaiak, amire már nem volt válasza a Darmstadtnak. Exequiel Palacios lövése megpattant egy védőn így utat találva a Darmstadt kapujába. Bő tíz perccel később ismét Boniface villant, Florian Wirtztől kapott labdát, majd eltekerte a jobb alsó sarokba. Nem sokkal rá ismét a nigériai volt az egyik főszereplő, előkészítése után Jonas Hofmann talált a kapuba. A Leverkusen továbbra is hibátlan és vezeti a bajnokságot.

VFB STUTTGART–FREIBURG

A Sallai Rolanddal felálló Freiburg pocsékul kezdett a Stuttgart otthonában. Előbb Chris Führich a bal oldalról középre cselezve kilőtte a hosszú alsó sarkot a 8. percben (VIDEÓ ITT), majd Serhou Guirassy duplázott. A Stuttgart 27 éves guineai válogatott csatára a 17. percben a tizenhatoson kívülről talált a rövid alsó sarokba (VIDEÓ ITT), két perc múlva pedig az ötösön belülről vette be a kaput (VIDEÓ ITT). Guirassy három mérkőzésen már öt gólnál jár, ennél jobban csak Karl Allgöwer kezdett idényt a Stuttgart színeiben.

A szünetben Sallai helyére Doan Ricu állt be, a Stuttgart pedig tovább menetelt és Guirassy után Führich is megszerezte a második találatát (VIDEÓ ITT!). A 75. percben a csereként beálló Enzo Millot állította be az 5–0-s végeredményt. (VIDEÓ ITT!)

WERDER BREMEN–MAINZ

Marvin Ducksch már a negyedik percben vezetést szerzett a Brémának a Mainz ellen. (VIDEÓ ITT) A második játékrészt is jól kezdték a hazaiak, Jens Stage fejelt közelről a kapuba.

A Werder Bremen a második félidőben visszavett a tempóból, azonban a gólok így is jöttek. Két csereember, Justin Njinmah és Leonardo Bittencourt remekül érkeztek meg a meccsbe. A 82. percben Njinmah szolgálta ki Bittencourtot (VIDEÓ ITT!), majd két perccel később fordított volt a felállás és Bittencourt passzolt Njinmah-nak, aki a bal alsó sarokba talált, betalált beállítva a 4–0-s végeredményt (VIDEÓ ITT!).

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Augsburg–Bochum 2–2
(Beljo 35., Demirovic 63., ill. Aszano 45+3., 65.)
Hoffenheim–Wolfsburg 3–1 (J. A. Brooks 45+2., Beier 60., Skov 74., ill. Tiago Tomás 36.)
Bayer Leverkusen–Darmstadt 5–1 (Boniface 21., 61., Palacios 49., Hofmann 68., Hlozek 83., ill. Vilhelmsson 25.)
VfB Stuttgart–Freiburg 5–0 (Führich 8., 62., Guirassy 17., 19., Millot 75.)
Werder Bremen–Mainz 4–0 (Ducksch 4. – 11-esből, Stage 53., Bittencourt 82., Njinmah 84.)

KÉSŐBB
Borussia Mönchengladbach–Bayern München 1–2 (Itakura 30., ill. Sane 58., Tel 87.)

Vasárnap
15.30: Eintracht Frankfurt–1. FC Köln (Tv: Arena4)
17.30: Union Berlin–RB Leipzig (Tv: Arena4)

Pénteken játszották
Borussia Dortmund–Heidenheim 2–2 (Brandt 7., Can 15. – 11-esből, ill. Dinkci 61., Kleindienst 82. – 11-esből)