Bundesliga: Kane-tripla, bajor „sörmeccs” az Oktoberfest jegyében

M. B.M. B.
2023.09.23. 20:35
Nem történt meglepetés, gálázott a Bayern (Fotó: Getty Images)
Rendkívül fölényes, 7–0-s győzelmet aratott a címvédő Bayern München a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójában. A többi délutáni meccsen győzött a Hoffenheim, a Dortmund, az RB Leipzig és az Augsburg is. A nap utolsó mérkőzésén a Werder Bremen 2–1-re legyőzte az 1. FC Kölnt.

BAYERN MÜNCHEN–BOCHUM

A lényegi kérdéseket már az első negyedórában eldöntötte a bajor együttes, a 4. percben Choupo-Moting pofozta a hálóba Coman centerezését (VIDEÓ ITT), majd nyolc perccel később Harry Kane lőtte a rövid sarokba a szerencsésen elé pattanó labdát (VIDEÓ ITT). Thomas Tuchel együttese a kétgólos vezetés tudatában sem állt le, s Matthijs de Ligt szöglet utáni fejesével tovább növelte előnyét (VIDEÓ ITT). A bajor fölényt jól mutatja, hogy a szünet előtt egy negyedik gól is belefért, Leroy Sané volt ezúttal eredményes (VIDEÓ OTT).

A mészárlás a szünet után is folytatódott, Kane az 54. percben tizenegyesből duplázott (VIDEÓ ITT), majd a hajrában a csereként beálló Tel is beköszönt Kane passzából (VIDEÓ ITT). Az angol csatár a 88. percben megszerezte harmadik gólját is (VIDEÓ ITT) – igazi „sörmeccset” láthattak az Allianz Arena nézői a Münchenben már egy hete tartó világhírű sörfesztivál, az Oktoberfest jegyében. 7–0

A Tottenhamtől megszerzett, 30 éves Kane egyébként ezzel a triplával máris klubcsúcsot döntött – ő lett az első Bayern-játékos, aki az első öt mérkőzésén több mint hat találatig eljutott (egészen pontosan hétig). Az eddigi csúcstartók Gerd Müller (1965), Miroslav Klose (2007) és Mario Mandzukic (2012) voltak.

AUGSBURG–MAINZ

A Mainz már a 6. percben előnybe került Augsburgban Ajorque fejesével (VIDEÓ ITT). A francia támadó néhány perccel később újabb gólt szerzett, de ezt érvénytelenítette a játékvezető. Az újabb mainzi gól helyett egyenlítés következett, a tizenhatoson belüli kavarodás után Demirovic kotorta a hálóba a labdát (VIDEÓ ITT). A bosnyák csatár a szünet előtt fejjel is eredményes volt, így az Augsburg vonult előnnyel a szünetre (VIDEÓ ITT). A második félidőben Engels kiállítása nyomán megfogyatkozott a hazai csapat, de kivédekezte a hátralevő időt és otthon tartotta a pontokat. 2–1

UNION BERLIN–HOFFENHEIM

Kétgólos előnyre tett szert az első félidőben a Szalai Attilát a kispadra nevező Hoffenheim. Előbb Kramaric talált be büntetőből (VIDEÓ ITT), majd Beier kanalazott közelről a berlini kapuba (VIDEÓ ITT). Pellegrino Matarazzo tanítványai a második félidőt kihúzták kapott gól nélkül, így zsinórban negyedik győzelmüket aratva feljöttek a tabella negyedik helyére. 0–2

MÖNCHENGLADBACH–RB LEIPZIG

A Gulácsi Pétert a kispadra nevező RB Leipzig a 75. percben törte fel a Mönchengladbach védelmét: az öt perccel korábban csereként beálló Timo Werner a kapus mellett is elvitte a labdát, majd kiszorított helyzetből szerzett kapufás gólt (VIDEÓ ITT). A kapott gól után már nem tudott megújulni a hazai együttes, hozta a kötelezőt a lipcsei együttes. 0–1

BORUSSIA DORTMUND–WOLFSBURG

A gól nélküli első félidő után még komolyabb nyomást helyezett ellenfelére a Dortmund, s ez a 68. percben góllá is érett: Brandt centerezését Marco Reus váltotta gólra (VIDEÓ ITT) – ez végül három pontot ért a sárga-feketéknek. 1–0

WERDER BREMEN–1. FC KÖLN

Mindössze hét percig volt előnyben a Köln Brémában, Davie Selke 31. percben szerzett góljára (VIDEÓ ITT) Rafael Borré révén válaszolt a Werder (VIDEÓ ITT). A zöld mezes hazai alakulat a második félidőben Justin Njinmah góljával (VIDEÓ ITT) átvette a vezetést, s mint később kiderült, a három pontot is bezsebelte.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
Augsburg–Mainz 2–1
(Demirovic 15., 45., ill. Ajorque 6.)
Bayern München–Bochum 7–0 (Choupo-Moting 4., Kane 12., 54. – 11-esből, 88., De Ligt 29., Sané 38., Tel 81.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg 1–0 (Reus 68.)
Borussia Mönchengladbach–RB Leipzig 0–1 (Werner 75.)
Union Berlin–Hoffenheim 0–2 (Kramaric 22. – 11-esből, Beier 38.)