Sportlövészet: nem született meglepetés az utolsó Eb-válogatón

2024.04.28. 20:15
Ezúttal Pekler Zalán volt a legeredményesebb (Fotó: Árvai Károly)
Nem hozott meglepetést a sportlövők Zalaegerszegen rendezett utolsó Európa-bajnoki válogatóversenye, melyen a férfi puskásoknál az egyaránt párizsi kvótás Pekler Zalán és Péni István közül ezúttal előbbi győzött az összetett számban.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a négyszeres Európai Játékok-győztes Pekler 586 körrel diadalmaskodott a 3x20 lövéses versenyben az 584-gyel záró Péni előtt.

A nők hasonló számát Lovász Dorina nyerte 581 körrel.

Női sportpisztolyban a másfél héttel ezelőtt Rióban kvótát szerző Major Veronika távollétében a légpisztolyban idén Európa-bajnoki döntős Jákó Miriam volt a legjobb 576 körrel, míg a férfi gyorstüzelő pisztolyosoknál Rédecsi Máté érvényesítette a papírformát. A BHSE tehetsége az alapversenyt 571 körrel, a döntőt 27 ponttal nyerte.