Felkészülés: folytadódik a német vesszőfutás, Kolumbia nyert Gelsenkirchenben

M. B.M. B.
2023.06.20. 22:40
Luis Díaz ünnepel, a háttérben Henrichs hitetlenkedik (Fotó: Getty Images)
A német labdarúgó-válogatott 2–0-s vereséget szenvedett Kolumbia ellen a Gelsenkirchenben megrendezett felkészülési mérkőzésen.

Hatvan százalékos labdabirtoklással zárta az első félidőt a német válogatott, de ehhez csupán egyetlen lövés társult – igaz, ez eltalálta a kolumbiai kaput. Ehhez képes Néstor Lorenzo szövetségi kapitány együttese négy alkalommal vette célba a német kaput, s kétszer bizony játékba kellett avatkoznia Marc-André Ter Stegennek.

A szünet után kilenc perccel a labdabirtoklásra fittyet hányó kolumbiaiak a vezetést is megszerezték: a Juventustól minden bizonnyal búcsúzó veterán jobbszélső, Juan Cuadrado tanári mozdulattal varázsolta a labdát Luis Díaz homlokára, s a Liverpool támadója nem kegyelmezett – mindezt gyakorlatilag „páholyból” nézte végig a Rüdiger, Thiaw védőpáros. 0–1

A meccs hajrájában nemhogy az egyenlítés nem jött össze a németeknek, de újabb gólt kaptak: Juan Cuadrado magabiztosan értékesített egy tizenegyest. 0–2