Bundesliga: tíz emberrel nyert a Gladbach, negyedikként telel

2015.12.20. 19:28
A Borussia Mönchengladbach és a Darmstadt mérkőzésével zárult a német labdarúgó Bundesliga őszi szezonja: az idényt elképesztően pocsékul kezdő, majd remekül folytató Gladbach tíz emberrel küzdve 3–2-re legyőzte az újoncot.

A Darmstadt szokás szerint légi fölényének köszönhette góljait: a 28. percben egy megcsúsztatott hatalmas bedobás után Marcel Heller, a 67. percben fejjel Sandro Wagner talált be a hazaiak kapujába.

Mivel a 39. percben Granit Xhakát utánrúgásért kiállították, akár még meglepetés is lehetett volna – ám a Mönchengladbach 0–1 után Lars Stindl és Havard Nordtveit révén fordított, majd 2–2-t követően a hajrában remek akció végén Oscar Wendt góljával a győzelmet is kivívta, így negyedikként telel.