Fordulatos meccsen ikszeltek Szalaiék

2013.11.23. 17:31
Johannes Flum (balra) gólt szerzett, öngólt fejelt, valamint volt egy kapufája is (Fotó: Action Images)
Szalai Ádám csereként a 79. percben állt be a Schalkéba, amely ugyan két góllal vezetett korábban, de a végén örülhetett, hogy egy pontot elhozott Frankfurtból a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában. Továbbra is nyeretlen a Nürnberg; Halil Altintop duplájával nyert az Augsburg.

Szalai Ádám a kispadon kezdte a Schalke frankfurti mérkőzését, de a társak a magyar támadó nélkül is villámrajtot vettek. A 14. percben Ucsida Acuto lövésszerű beívelésébe tette bele a fejét Johannes Flum, és a labda a felső lécről vágódott a gólvonal mögé. Négy perccel később Dennis Aogo szabadrúgása után Joel Matip is a hálóba bólintott, jelentős előnyhöz jutott a Schalke.

Az első félidőben Flum jóvátehette volna a hibáját, ám lövése a kapufát találta el. Szünet után viszont az Eintracht kezdett úgy, mint ahogy az első félidőben a Schalke. Az 56. percben egy Tranquillo Barnetta-szabadrúgást követően az igen aktív Flum fejelt a kapuba, öt perccel később pedig jött egy újabb fejes gól, ezúttal Joselu volt eredményes.

És még messze volt a vége... A 68. percben már a hessenieknél volt az előny, Joselu révén megszületett a mérkőzés első nem fejes gólja, a spanyol játékos a bal sarokba tekert.

Jens Keller a 79. percben küldte be Szalait Aogót helyére, és ha nem is a magyar játékos jóvoltából, de összejött az egyenlítés. Barnetta nem tudott felszabadítani, illetve a labdát Benedikt Höwedeshez rúgta, az előrehúzódó hátvéd pedig nem hibázott. Szalainak a beállása után volt még egy fejese, azt biztosan fogta Kevin Trapp.

Az Augsburg Halil Altintop duplájának köszönhetően győzte le a Hoffenheimet, a török támadó szinte napra pontosan öt éve, 2008. november 22-én, még a Schalke színeiben a Mönchengladbach ellen duplázott legutóbb a Bundesligában.

Stefan Kiessling góljával nyert a Leverkusen Berlinben, a Nürnberg döntetlent játszott a Wolfsburggal, így továbbra is nyeretlen a szezonban, a Freiburg pedig alsóházi helyosztót nyert meg Braunschweigben, rendkívül fontos pontokhoz jutva.

BUNDESLIGA, 13. FORDULÓ
Frankfurt–Schalke 3–3 (Flum 56., Joselu 61., 68., ill. Flum 14. – öngól, J. Matip 18., Höwedes 86.)
Augsburg–Hoffenheim 2–0 (Halil Altintop 17., 23.)
Nürnberg–Wolfsburg 1–1 (Ginczek 72., ill. Arnold 39.)
Braunschweig–Freiburg 0–1 (Gelson Fernandes 52.)
Hertha–Leverkusen 0–1 (Kiessling 28.)