Hajnalt kiállították, de így is a Dortmund volt a jobbik Borussia

2008.12.12. 22:32
Viszonylag sima győzelmet aratott az utolsó őszi Bundesliga-forduló első mérkőzésén a Borussia Dortmund: hazai pályán 2–1-re verte a sereghajtó Mönchengladbachot. A BVB a 38. perctől kezdve emberhátrányban játszott, mivel Hajnal Tamást második sárga lapja után kiállította Knut Kircher játékvezető, de Zidan bombájával és Sahin okos góljával így is elment 2–0-ra, Van den Bergh pedig már csak szépítő (igaz, gyönyörű) gólt tudott szerezni.
Itt már hiába minden: Hajnal Tamást az öltözőbe küldi a játékvezető
Fotó: Imago
Fotó: Imago

Sok mindent várhattak a szurkolók a Dortmund és Mönchengladbach összecsapása előtt, de gólzáport, azt nem: a BVB a meccs előtt 417 perce nem kapott és 250 perce nem lőtt gólt, ráadásul a ’Gladbach a liga második legrosszabb támadósorával rendelkezik…

KLOPP SZERINT JOGTALAN VOLT – AZ ELSŐ SÁRGA

A BVB edzője, Jürgen Klopp szerint megkérdőjelezhető Hajnal Tamás kiállítása – bár a tréner nem a kiállítással járó második, hanem az első sárga lapot vitatja.

"Nagy csata volt, és végül jó idényzáró. Nehéz dolgunk volt, hisz hosszú időt kellett emberhátrányban játszanunk. Hajnal első sárgája úgy érzem, jogtalan volt, a kiállításnál viszont biztosan lapot ért az eset" – nyilatkozta.
Ennek megfelelően nem is történt túl sok minden az első 35 percben: a meccs elején Hajnal jó szabadrúgása után Hummels kissé suta mozdulattal mellébólintott, majd a két csapat téli álomra vonult…

A 35. percben aztán egy felívelésre Gohouri és Hajnal ugrott, nem meglepő módon a védő fejelte el a labdát, de pont Zidan elé. Az egyiptomi hagyta, hogy a labda kettőt pattanjon, majd 17 méterről óriási lövést zúdított a jobb sarokba (1–0).

A gólnál még csak mellékszereplő Hajnal a 38. percben az érdeklődés középpontjába került, de erről szívesen lemondott volna: nagyon buta módon, késve beleszállt Heimeroth kapusba, így aztán megkapta a második sárga lapját – és természetesen a pirosat is, a kapus vérző sebét pedig ápolni kellett.

A szünetre így egygólos előnyben, de emberhátrányban vonult le a BVB, de az, hogy nem maradtak kilencen, a játékvezetői jóindulatnak köszönhető. Blaszczykowski ugyanis nagyon rondán, könyökkel telibe találta Jantschkét, a vérző (és nagyon megszédült) vendégjátékost pedig le kellett cserélni a csúnya szabálytalanság után.

A második félidőben aztán a Dortmundon nem látszott meg az emberhátrány, a Mönchengladbachon viszont az igen, hogy miért sereghajtók: az 56. percben rettenetesen rosszul tolódott a vendégvédelem, Blaszczykowski gyönyörű passzt adott Sahinnak, aki kíméletlenül belőtte a ziccert (2–0).

A ’Gladbach ettől sem éledt fel sokáig, de a végére szorosabbá tudta tenni a meccset: első helyzetüknél meg Weidenfeller bravúrral hárítani tudta Friend fejesét, de a 80. percben Van den Bergh iszonyatos erejű lövést küldött a BVB hálójába – 497 perc után kapott gólt a Dortmund (2–1).

A hátralevő tíz percben nem kísérte siker a vendégek próbálkozásait, így a Dortmund hazai sikerrel zárta őszi idényét, és ideiglenesen feljött a 6. helyre a tabellán.

BUNDESLIGA

17. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Zidan 35., Sahin 56., ill. Van den Bergh 80.)