Veretlen maradt, de már négy pontra a Bayern mögött a Schalke

2007.08.26. 19:47
Halil Altintop gólja mentette meg a vereségtől a legutóbbi baajnokság ezüstérmesét, a Schalkét, amely a Wolfsburg otthonában 1-1-es döntetlenre végzett a labdarúgó Bundesliga 3. fordulójában. A másik vasárnapi mérkőzésen az Eintracht Frankfurt 1-0-ra legyőzte a Rostockot.
Kevin Kuranyi (kék mezben) fejese előzte meg Halil Altintop találatát
Imago
Imago

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A VfL Wolfsburg kis híján megszerezte második győzelmét, miután a lengyel Jerzy Krzynowek góljával egészen a véghajráig vezetett a vendég Schalke 04 ellen.

Krzynowek kilenc perccel az első félidő vége előtt szabadrúgásból lőtt a gelsenkircheniek kapujába.

Az 51. percben emberhátrányba kerültek a „farkasok”, miután brazil középpályásuk, Josue megkapta a második sárga lapját is.

Így is majdnem kihúzták azonban 1-0-val, de aztán a 86. percben Kevin Kuranyi fejese után Halil Altintop megszerezte az egyenlítő gólt (1-1).

Bár a Schalke ezzel veretlen maradt, már négy pont a lemaradása az éllovas Bayern München mögött. A bajorok százszázalékos mérleggel állnak az első helyen, miután szombaton 3-0-ra legyőzték Huszti Szabolcs együttesét, a Hannovert.

Jól kezdte a bajnokságot a Frankfurt is, miután Alexander Meiernek a 3. prcben szerzett góljával legyőzte a Hansa Rostockot.

A hesseni „sasok” ezzel a sikerrel a második helyen álló Bielefelddel és a Bochummal együtt hét pontot gyűjtöttek, és a negyedik helyen állnak.

NÉMET ELSŐ OSZTÁLY LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA I.)