D. Á. 2020.01.11 23:42 Frissítve: 2020.01.12 23:31

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a budapesti vízilabda Eb

Vasárnap a Duna Arénában megkezdődik a budapesti vízilabda Európa-bajnokság: az első nap női mérkőzéseket rendeznek, a mieink első ellenfele Horvátország lesz. A férfi kézilabda Eb-n a csoportkör 2. fordulójának mérkőzései zajlanak, a magyar csapat szabadnapos. Az európai labdarúgó-topligák közül háromban játszanak mérkőzéseket – a Serie A-ban Roma–Juventus rangadó lesz –, míg Szaúd-Arábiában az Atlético Madrid és a Real Madrid összecsap a Spanyol Szuperkupáért. Babos Tímea az adelaide-i teniszverseny selejtezőjének második fordulójában érdekelt. A vasárnapi sportprogramban még: NFL, Dakar rali, darts, jégkorong, kerékpár, kosárlabda, röplabda, sznúker és téli sportok.

 

FUTBALLPROGRAM

AZ NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
13.00:
Bp. Honvéd–Gaziantep FK (török I. o.)
16.00:
Oniszilosz Szotirasz (ciprusi II. o.)–DVTK

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
15.00:
AFC Bournemouth–Watford (Tv: Spíler1)
17.30: Aston Villa–Manchester City (Tv: Digi Sport2)

FRANCIA LIGUE 1
20. FORDULÓ
15.00:
Saint-Étienne–Nantes (Tv: Digi Sport3)
17.00: Dijon–Lille
21.00: PSG–Monaco (Tv: Digi Sport3)

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ
12.30:
Udinese–Sassuolo (Tv: Digi Sport1)
15.00: Fiorentina–SPAL (Tv: Digi Sport2)
15.00: Sampdoria–Brescia
15.00: Torino–Bologna (Tv: Digi Sport1)
18.00: Verona–Genoa
20.45: Roma–Juventus (Tv: Digi Sport2) – élőben az NSO-n!

SPANYOL KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
12.00: Escobedo (IV.)–Sevilla (Tv: Sport1)
12.00: Cacereno (IV.)–Eibar
12.00: San Sebastián de los Reyes (III.)–Espanyol
12.00: Unionistas (III.)–Deportivo La Coruna (II.)
16.00: Ceuta (IV.)–Real Sociedad (Tv: Sport2)
16.00: Jaén (IV.)–Levante
16.00: Mérida (III.)–Celta Vigo
17.00: Barakaldo (III.)–Rayo Vallecano (II.) 

SPANYOL SZUPERKUPA
Döntő
19.00:
Real Madrid–Atlético Madrid (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

 

OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (DUNA ARÉNA)
NŐK, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
A-CSOPORT
11.30:
Szlovákia–Oroszország
13.00: Görögország–Szerbia
19.30: MAGYARORSZÁG–Horvátország (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
B-CSOPORT
14.30:
Franciaország–Spanyolország (Tv: M4 Sport)
16.00: Németország–Olaszország
17.30: Hollandia–Izrael (Tv: M4 Sport)

 

OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT (Bécs)
16.00:
Észak-Macedónia–Csehország (Tv: Sport1)
18.15: Ausztria–Ukrajna
D-CSOPORT (Trondheim)
16.00:
Portugália–Bosznia-Hercegovina
18.15: Franciaország–Norvégia
F-CSOPORT (Göteborg)
16.00:
Lengyelország–Svájc
18.15: Svédország–Szlovénia 

 

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AMERIKAI FUTBALL
NFL, RÁJÁTSZÁS
21.00:
Kansas City Chiefs–Houston Texans (Tv: Sport2)
Hétfő, 0.40: Green Bay Packers–Seattle Seahawks (Tv: Sport2)

DARTS
BDO-VILÁGBAJNOKSÁG
Döntő
20.00:
Wayne Warren (walesi)–Jim Williams (walesi) (Tv: Sport1)

JÉGKORONG
EBEL
17.30:
Hydro Fehérvár AV19–Dornbirn Bulldogs (osztrák) (Tv: Digi Sport3)
TIPSPORT LIGA
17.00:
MAC Újbuda–HK Nitra (Nyitra, szlovák)
17.30: DVTK Jegesmedvék–HC Banská Bystrica (Besztercebánya, szlovák)

KERÉKPÁR
Cyclocross (terepkerékpár) magyar bajnokság, Kecskemét

KÉZILABDA
NŐI EHF-KUPA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
B-CSOPORT
14.00:
Magura Cisnadie (Nagydisznód, román)–Siófok KC (Tv: Sport1)
NŐI NB I
18.00:
Szent István SE–MTK Budapest
18.00: Szombathelyi KKA–Győri Audi ETO KC

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
16.00:
Atomerőmű KSC Szekszárd–Aluinvent DVTK
18.00: PEAC-Pécs–Uni Győr MÉLY-ÚT

OLIMPIA
Téli ifjúsági olimpia, Lausanne

RÖPLABDA
FÉRFI EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ
16.00:
Fino Kaposvár–Kecskeméti RC
17.00: Pénzügyőr SE–DEAC
NŐI EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ
17.00:
Vasas Óbuda–Fatum Nyíregyháza

SZABADIDŐSPORT
9.00:
5. Zúzmara Félmaraton és Futófesztivál, Hungexpo

SZNÚKER
MESTEREK TORNÁJA
14.00:
1. nap, London (Tv: Eurosport2)

TÉLI SPORTOK
• ALPESI SÍ
VILÁGKUPA
10.00 és 12.45:
női óriás-műlesiklás, 1. futam és 2. futam, Lausanne (Tv: Eurosport2)
10.30 és 13.30: férfi műlesiklás, Adelboden  (Tv: Eurosport1)
9.15 és 11.45: női kombináció, Altenmarkt-Zauchensee (Tv: Eurosport1)
• BIATLON
VILÁGKUPA
12.30:
nők, 12.5 km tömegrajtos verseny, Németország (Tv: Eurosport1)
14.30: férfiak, 15 km tömegrajtos verseny, Németország (Tv: Eurosport1)
• GYORSKORCSOLYA

EURÓPA-BAJNOKSÁG, HEERENVEEN
14.15:
férfi és női 1000 m, üldözéses verseny, tömegrajtos verseny (Bejczi Botond, Dékány Bence)
• SÍUGRÁS
VILÁGKUPA
16.30:
Val di Fiemme (Tv: Eurosport1)

TENISZ
ATP-kupa, Ausztrália
ATP-torna, Doha
5.00:
WTA-torna, Brisbane, döntő (Tv: Digi Sport1)
7.30: WTA-torna, Auckland, döntő (Tv: Digi Sport1)
7.00: WTA-torna, Adelaide  (Tv: Eurosport1)
• Selejtező, 2. forduló: Babos Tímea–Viktorija Golubic (svájci)

TEREPRALI
Dakar rali, 7. gyorsasági szakasz, Rijád–Vadi ad-Davaszir, 546 km

2020.02.23 23:32:07

Minden más foci MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. „Ahhoz, hogy valaki jó zsoké legyen, nem kell előtte lónak lennie.” „A fogorvosom a legjobb a szakmában, pedig sosem volt erősebb fogfájása.” „Nincs jó edző meg rossz edző, csak szerencsés meg szerencsétlen.”

2020.02.21 00:13:31

Minden más foci CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Lassan eljutunk oda, hogy visszasírjuk a technológia­mentes játékvezetés korát. Azt, amikor egy bíró nem a tévedhetetlensége révén szerzett tekintélyt a futballisták körében, hanem az igazságosságra való törekvéssel, a csibészséggel.

2020.02.20 14:47:47

Minden más foci nemzetisport.hu

Ha nincsenek épített kabinok a pályán a játékosok számára, állítson fel összecsukható pavilonsátrat! (X)

2020.02.19 21:46:09

Minden más foci SZELI MÁTYÁS

NS-VÉLEMÉNY. Az új tervezet csak hátrébb viszi a problémás területet.

2020.02.09 23:52:13

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

A Juventus meg sem szerezte Möllert, már eladta, Clough a csizmája miatt nem kért a karmesterből.