U17-es vb: Brazília végzete is Brewster volt – újabb angol–spanyol döntő!

2017.10.25. 18:33
Rhian Brewster a negyeddöntőben és az elődöntőben összesen hatszor talált be (Fotó: AFP)
Továbbra is szárnyalnak idén az angol utánpótlás-válogatottak: az U17-es együttes az Egyesült Államok ellen is triplázó Rhian Brewster mesterhármasával 3–1-re legyőzte Brazíliát a világbajnokság elődöntőjében. A torna utolsó mérkőzésén megismétlődik a májusi korosztályos Eb-döntő, az angolok ellenfele az Európa-bajnok Spanyolország lesz.

A brazil csapat öt győzelemmel a háta mögött érkezett meg az elődöntőbe, a dél-amerikaiak az Európa-bajnok spanyolokat és az elődöntőben a németeket is legyőzték. Az Eb-döntős angolok Japán ellen csak tizenegyesekkel jutottak tovább, de ezt leszámítva ők is csak nyertek.

A meccset a „háromoroszlánosok” kezdték jobban, az Egyesült Államok ellen triplázó Rhian Brewster első ziccere Gabriel Brazaóban elakadt, a kipattanót azonban már bevágta a fiatal liverpooli (0–1). Az egyre növekvő brazil nyomás a 21. percben érett egyenlítő góllá, Wesley volt eredményes kipattanó után (1–1).

Még az első félidőben újabb közeli ziccert értékesített Brewster, aki a hajrához közeledve harmadszor is betalált, így döntőbe vezette csapatát (1–3).

A fináléban az angolok ellenfele az Európa-bajnok Spanyolország lesz – azaz megismétlődik a kontinensviadalban látott finálé, amelyben a spanyolok a ráadás hatodik percében menekültek meg, és végül tizenegyesekkel nyertek.

A spanyolok semmit sem bíztak a véletlenre, a 19. percben Abel Ruiz tizenegyesből szerzett vezetést, majd a 43. percben César passzából ismét a barcelonai csatár volt eredményes (0–2).

A 71. percben Sergio Gómez bal oldali beadását követően Ferrán Torres közelről, senkitől sem zavartatva fejelhette a labdát a hálóba. Az afrikai csapatnak csupán szépítésre futotta: három perccel később a tornán immáron hatgólos Lassana N'Diaye révén alakult ki az 1–3-as végeredmény.