U17-es Eb: angol siker, a vb-részvételért játszhat a magyar válogatott

2017.05.13. 13:50
Jadon Sancho gólja döntött Anglia javára (Fotó: Twitter)
Az angol labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte Írországot a Horvátországban zajló U17-es Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Anglia sikerével eldőlt, hogy a magyar együttes biztosan érdekelt lesz a keddi playoff-mérkőzésen, amely arról dönt, hogy melyik válogatott jut ki ötödik európaiként az októberben kezdődő indiai világbajnokságra.

A D-csoportból hibátlanul továbbjutó angolok már a 13. percben megszerezték a vezetést a Manchester Cityben pallérozódó Jadon Sancho góljával – a 17 esztendős támadó a negyedik találatát szerezte a tornán.

Anglia hatalmas fölényben futballozott a folytatásban, 11-szer találta el a kaput (az ellenfél csak egyszer), kétszer csak a kapufa mentette meg az íreket. Újabb gól nem született, az összecsapást emberhátrányban befejező Írország biztosan búcsúzik a tornától, míg Sanchóék a mieinket legyőző törökökkel mérkőznek meg a fináléba kerülésért.

Az angolok győzelmével az is eldőlt, hogy a keddi, a vb-részvételről döntő 5. helyért zajló mérkőzésen Magyarország lesz az egyik érdekelt, ellenfelünk pedig Franciaország lesz.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ

Anglia–Írország 1–0 (Sancho 13.)
Kiállítva: Bolger (Írország) a 78. percben
KORÁBBAN
Magyarország–Törökország 0–1 (Csonka 20. – öngól)
Spanyolország–Franciaország 3–1 (Morey 17., Abel Ruiz 35. – 11-esből, S. Gómez 56., ill. Gouiri 9.)

U17-ES LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, tizenegyesek döntenek a továbbjutóról.
Playoff (az 5. helyért)
A rájátszás nyertese ötödik európai csapatként részt vehet a 2017-es világbajnokságon. A negyeddöntő veszteseit rangsorolják (szempontok: 1. A csoportkörben elért jobb helyezés. 2. A csoportkörben szerzett több pont, jobb gólkülönbség vagy több szerzett gól. 3. Jobb negyeddöntős eredmény. 4. Kevesebb hibapont a csoportkörben és a negyeddöntőben (a piros lap 3, a sárga lap 1 pontot ér). 5. A selejtező sorsolásakor használt világranglistán lévő helyezés. 6. Sorhúzás.), majd a legjobb két válogatott megküzd egymással a világbajnoki szereplést érő 5. helyért
Magyarország–Franciaország (Tv: M4 Sport)