Az elődöntő elúszott, de a világbajnokság még összejöhet

BABJÁK BENCE (NAGYGORICA)BABJÁK BENCE (NAGYGORICA)
2017.05.12. 11:45
Torvund mindent megtett, ám ezúttal elmaradt a siker (Fotó: mlsz.hu)
Az U17-es labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott Csonka András öngóljával 1–0-ra kikapott Törökországtól. A mieinknek a negyeddöntő további alakulásától függően még van esélyük a vb-pótselejtezőre.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ

MAGYARORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG 0–1 (0–1)

Nagygorica (Velika Gorica). Vezette: Rumsas (litván)
Magyarország: Ásványi – Kovács K., Mocsi, Opavszky, Majnovics – Bencze, Csonka (Csoboth, a szünetben) – Szerető, Schön (Kiss T., 64.), Szoboszlai – Torvund (Tímári, 71.). Szövetségi edző:Szélesi Zoltán
A kispadon: Oroszi (k), Bolla, Szendrei, Arday
Törökország: Berke Özer – Ramazan Civelek, Özan Kabak, Berkehan Bicer, Berk Cetin (Umut Günes, 66.) – Recep Gül, Kerem Kesgin, Hasan Adigüzel, Yunus Akgün (Egehan Gök, 77.) – Malik Karaahmet (Ali Göcmen, 62.), Atalay Babacan. Szövetségi edző: Mehmet Hacioglu
A kispadon: Ozan Can Oruc (k), Abdussamed Karnucu, Enes Ilkin
Gólszerző: Csonka (20. – öngól)

Tűző napsütés, árnyék nélküli pálya fogadta Nagygoricán a feleket, akik a kezdeti percekben igyekeztek egymás erejét felmérni. Szélesi Zoltán, az U17-es válogatott szövetségi edzője próbálta meglepni az ellenfelet azzal, hogy a csapatkapitány Szoboszlai Dominiket a középpálya közepe helyett a bal oldalra vezényelte.

A két együttes a biztonságot helyezte előtérbe, felesleges kockázatot senki sem vállalt fel, érződött, hogy egyik válogatott sem akar hátrányba kerülni. Emiatt aztán a kapusoknak sem kellett megtornáztatniuk magukat az első húsz percben. A magyar válogatott szervezetten játszott, a labdavesztés után azonnal visszatámadott, és többnyire sikerrel kergette vissza a törököket a saját térfelükre. Az ellenfél védelmét azonban nem tudta feltörni.

A mezőnyjáték után aztán – sajnos – török gólt következett, Hasan Adigüzel a tizenhatos jobb oldaláról laposan középre lőtte a labdát, a hosszú oldalon üresen érkező Atalay Babacan elől pedig CsonkaAndrás igyekezett becsúszva menteni, ám saját kapujába talált (öngól, 0–1).

A gólt követő percekben Szoboszlai Dominik lőtt kapura huszonkét méterről, szabadrúgásból, ám a bal alsó sarokra tartó labdát Berke Özer biztosan védte. A mi kapunk előtt nagyobb helyzet maradt ki, egy beívelés után Babacan fejelt teljesen üresen a bal felső sarok mellé. A magyar csapat ment előre, próbálkozott, de az ellenfél rendkívül szervezett védelme ellen nem találta az ellenszert, hiába nyertek egy az egy elleni párharcokat a játékosok, valamelyik török mindig besegített a társának, így nem sikerült létszámfölényes helyzetet kialakítani. Ezért aztán török vezetéssel ért véget az első negyven perc.

A második félidő első percében ismét a törökök előtt adódott helyzet, Babacant hárman sem tudták leszerelni a magyar tizenhatos előtt, az akció végén pedig Recep Gül lőtt a balösszekötő helyéről centikkel a bal alsó sarok mellé. Szoboszlai újabb szabadrúgása viszont elakadt a sorfalban.

A magyar kapunál Ásványi védte biztosan Malik Karaahmet középre tartó lövését, indítása után pedig a szünetben beállt Csoboth igyekezett kapura húzni a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve elesett Berkehan Bicer szorításában, a síp viszont néma maradt. A török védő keze a magyar középpályás vállán volt, láttunk már ilyenért büntetőt adni.

Aztán Schön Szabolcs buktatása után Özernek is védenie kellett, a tizennyolc méterről megítélt szabadrúgást Szerető Krisztofer lőtte kapura, a törökök kapusa azonban vetődve kiütötte a bal sarokba tartó labdát. Ezt követően ismét Gül próbálkozott, huszonkét méterről leadott lövését azonban Ásványi gond nélkül magához ölelte.

Az utolsó húsz percre átvette az irányítást a magyar válogatott, ám érződött, a gyors török csapatban bármikor benne van a kontrázás lehetősége, ami eldöntheti a meccset. Aztán Rumsas játékvezető került a főszerepbe. Előbb nem ítélt büntetőt a magyar válogatottnak, miután Torvund Alexandert a büntetőterületen belül buktatta Bicer, majd az ásványvizes üveget földhöz vágó Szélesi Zoltánt küldte el a magyar kispadtól.

A folytatásban mindent megtett az egyenlítésért válogatottunk – a csereként beálló Tímári Norman helyzetét a ráadásban védte a török kapus –, ám ezen a napon semmi nem jött össze, a kontrákat elpuskázó törökök kivédekezték az utolsó perceket. A rivális a legjobb négyben folytathatja, az emelt fővel búcsúzó, nagyot küzdő magyar válogatott számára pedig szombat este, az utolsó negyeddöntő után derül ki, hogy játszhat-e kedden a vb-részvételért. Ehhez az kell, hogy a német és az angol válogatott közül legalább az egyik továbbjusson a legjobb négy közé.

2. FÉLIDŐ

84. perc: Véget ért a mérkőzés, Törökország 1–0-ra győzött, ezzel ott van a legjobb négy között, és biztos a világbajnoki részvétele is.
84. perc: Bencze beadása lapos volt, kivágták a törökök.
82. perc: Günes volt lesen a szöglet után.
82. perc: ÁSVÁNYI-BRAVÚR!Babacan lövése Opavszkyn felpattant, de a magyar kapus óriásit nyújtózkodva kitolta a jobb felsőbe tartó labdát.

81. perc: HELYZET! Bencze készítette le a labdát Tímárinak, lövését azonban Özer megfogta a rövid oldalon.
80. perc: Négy perc a ráadás.
80. perc: Ali hozta helyzetbe a társát, Babacan azonban nem tudott kapura rúgni.
79. perc: A mieink már meglehetősen fáradtan mozogtak, a törökök pedig igyekeztek megtartani a labdát.
77. perc:
Megvolt az utolsó török változtatás is: Yunus Akgün helyére Egehan Gök állt be.
76. perc: Egy bal oldali beadás után nem sikerült felszabadítani, Günes azonban a tizenhatos vonaláról fölé durrantott.
74. perc: Akgün adta be a labdát az alapvonalról, Ali fejelt, de a labda a kapu fölé szállt. Ali a földön maradt, a játékvezető megállította a játékot.
72. perc: Ali Göcmen esett el Opavszky mellett, a bíró szerint ez sem ért büntetőt.
71. perc: Megtörtént az utolsó magyar csere is: Torvund Alexandert Tímári Norman váltotta.
71. perc: Akgün egy csel után 16-ról lőtt, de a labda fölé szállt, Ásványinak nem kellett védenie.
70. perc: Szélesi már a lelátón, folytatódhatott a meccs.
69. perc: Szélesi Zoltán
meglehetősen hevesen reklamált, a játékvezető pedig elküldte a kispadról.
68. perc: Torvundot sikerült Bicernek szabályosan szerelnie a tizenhatoson belül.
67. perc: Civelek lövésébe állt bele Mocsi, remek blokk.
66. perc:
A törökök is változtattak: Berk Cetin le, Umut Günes be.
66. perc: Szerető sarokrúgása után Mocsiról pattant ki a labda.
65. perc: Csobothot szerelték szögletre a bal oldalon.
64. perc:
Magyar csere: Schön Szabolcs helyét Kiss Tamás vette át.
64. perc: Bencze szögletét kicsit elszámolta Özer, de az utolsó pillanatban belekapott és oldalra tolta a labdát.
63. perc: Sikerült egy újabb sarokrúgást kiharcolnia a mieinknek.
62. perc: Megvolt az első török csere: Malik Karaahmet helyére Ali Göcmen állt be.
62. perc: Csoboth kapott kiváló indítást, védője azonban szabályosan elnyomta a tizenhatoson belül.
60. perc: Szoboszlai Dominik talpalta le Civeleket, ez is sárga.
59. perc: Gül kiugratási kísérletét olvasta le Kovács, nagy mentés volt a tizenhatoson belül.
58. perc: Recep Gül vállalkozott lövésre távolról, középre tartó kísérletét azonban biztosan magához ölelte Ásványi.
57. perc: Torvund indult el egy kicsit hamarabb, így lesen találta meg a labda.
55. perc: VÉDÉS! Szerető
vette célba a kapu bal oldalát, Özer azonban oldalra tolta a labdát.
54. perc: Csoboth passza után Schönt akasztották. A magyar szerint a tizenhatoson belül, a bíró szerint a tizenhatos vonalán – utóbbi szava volt a döntő, szabadrúgással jöhettünk.
52. perc: Majnovics Martin
mellett Akgün eltolta a labdát, a magyar hátvéd a török lábát találta el. Ez is sárga, így ha lesz, Majnovicsnak is ki kell hagynia a következő meccset.
51. perc: A sarokrúgás után Ásványi fogott meg gond nélkül egy gyenge török lövést.
50. perc: VÉDÉS! Recep Gül
ugrott ki a bal oldalon, éles szögből leadott lövését Ásványi szögletre rúgta.
48. perc: Csoboth esett el Özan Kabak szorításában a tizenhatoson belül, a bíró sípja néma maradt.
47. perc: Karaahmet gyenge lövését biztosan hárította Ásványi.
45. perc: Csobothnak rúgott oda Hasan Adigüzel, jogosan villant a sárga lap.
44. perc: Szoboszlai a sorfalba vágta a labdát, az egyik törököt röviden ápolni is kellett.
43. perc: Szoboszlait kaszálta el Adigüzel, remek szögből, nagyjából 17 méterről kaptunk szabadrúgást.
42. perc:
Recep Gül került azonnal helyzetbe, 15 méterről azonban kevéssel a bal alsó sarok mellé lőtt.
41. perc: A második játékrészre egyet cserélt Szélesi Zoltán: Csonka Andrást Csoboth Kevin váltotta.
41. perc: Újra útjára indult a labda, a törökök kezdték a második félidőt.

A helyszínen tekinti meg a meccset a török válogatott szövetségi kapitánya, Fatih Terim is.

1. FÉLIDŐ

40+1. perc: Véget ért az első félidő, az állás: Magyarország–Törökország 0–1.
40+1. perc: Egy perc ráadást jelzett a tartalék játékvezető.
40. perc: Csonka rántotta le ellenfelét a félpályánál, szerencsére nem került elő újabb sárga lap.
39. perc: Szoboszlai pakolt oda keményen Kesginnek.
38. perc: Recep Gül kanalazott vissza az alapvonalról egy labdát, ám az Majnovicshoz került, aki okosan hazaadta Ásványinak.
36. perc: Torvund ugrott volna ki, de az utolsó török védő mentett előle.
34. perc: Óriási helyzet maradt ki!
Recep Gül szabadrúgása teljesen üresen találta meg Karaahmetet, ő azonban néhány méterről a bal felső sarok fölé fejelt.
32. perc:
Újabb sárga, Schön Szabolcs rúgta fel Akgünt a jobb oldalon.
31. perc: Csonka András
a mezénél fogva húzta vissza Kesgint, ezért sárga lapot kapott, ami egyben azt is jelenti, hogy a következő meccset ki kell hagynia.
30. perc: Szoboszlai vágta ki a sarokrúgást, és most a kipattanóra is figyeltünk.
30. perc: Opavszky rosszul találta el a labdát, így ez is szögletre ment ki.
29. perc: Újabb kis szöglet volt, de a törökök résen voltak, nem sikerült beadni.
29. perc: Ez is szöglet, ezúttal Szerető elől rúgták ki a labdát.
28. perc: Szerető sarokrúgása után Torvund nem tudta megcsúsztatni a labdát a rövid oldalon.
28. perc: Majnovics harcolt ki szögletet a bal oldalon.
26. perc: Szoboszlai tüzelt a legurított, majd megállított pontrúgás után, Berke Özernek azonban nem okozott gondot a lapos és gyenge próbálkozás.
25. perc: Csonkát rúgták fel 21 méterre a kaputól, veszélyes helyről jöhettünk szabadrúgással.
25. perc: Szerető húzott meg egy jó cselt a jobb oldalon, de hosszan szöktette magát, így szerelték.
24. perc: Akgün indult meg óriási lendülettel, előbb sikerült lelassítani, majd Majnovics szerelte.
22. perc: Torvundot állították meg lesen.
20. perc: ÖNGÓL! VEZETNEK A TÖRÖKÖK!
Egy török szöglet után nem sikerült felszabadítani, így Adigüzel tört be a tizenhatoson belülre, keresztbe lőtt labdáját pedig a becsúszva menteni igyekvő Csonka András néhány lépésről a saját kapujába továbbította. A hosszún érkezett Babacan, valószínűleg ő is bepasszolta volna a labdát. 0–1
17. perc: Torvund esett el a tizenhatoson kívül, a jobb oldalon Bicer szorításában, a litván játékvezető sípja azonban néma maradt.
16. perc: Adigüzel tüzelt 21 méterről, ám a labda jóval a kapu fölé szállt.
14. perc: Akgün kapott hosszú indítást, a szögletzászlóról pedig bedobásra pattant a labda.
12. perc: Schön egy remek csellel tört be a tizenhatosra, egy védő azonban beállt neki, így nem fért a labdához.
11. perc: Szoboszlai a bal oldalról nem tudott beadni.
9. perc: A kicsiben elvégzett szöglet után kivágták a labdát a törökök.
8. perc: Szerető remek labdaszerzése után Torvundot indította, előle Özan Kabak mentett szögletre.
7. perc: Bencze indítására Schön nem indult el időben, így a labda kigurult az alapvonalon.
6. perc: Karaahmet rúgta fel Csonkát a magyar térfél közepén.
5. perc: Egyelőre többet birtokoltuk a labdát, de ez helyzetekben még nem mutatkozott meg.
3. perc: Majnovics tolta meg egy kicsit hosszan a labdát a bal oldalon.
A magyar válogatott piros-fehérben, a török világoskék szerelésben lépett pályára.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés,
a mieink indították útjára a labdát.

A stadion fölött repülők köröznek, meglehetősen hangosak.

A nagygoricai stadionban többek között ott van Bernd Storck és Andreas Möller is, valamint a lelátón már Vincze Ottó is feltűnt.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Törökország összecsapás az U17-es Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A tét nem csupán a legjobb négy közé jutás, hiszen a győztes válogatott biztosan ott lesz az októberi korosztályos világbajnokságon is. Tartsanak velünk!

„Mentálisan jó állapotban vannak a játékosok, az elvégzett tesztek eredményei pedig azt mutatják, az izomzattal sem lesz probléma – mondta a törökök elleni meccs előtti edzés után Szélesi Zoltán. – Begyakoroltuk azokat a mozgásokat, amelyeket szeretnénk viszontlátni a pályán, továbbá a csapaszellemre is felhívtuk a játékosok figyelmét, eddig ugyanis az vezetett sikerre minket. Kijelenthetjük, hogy mentálisan és fizikailag is erős magyar válogatott lép pályára Törökország ellen, a támadószekcióban megvannak azok a játékosaink, akik bármelyik csapat ellen eldönthetik a meccset – feltéve, ha a játékuk nem fordul át öncélú, egyéni villogásba, nem szállnak el az eddigi eredményeinktől, és továbbra is éhesek maradnak a sikerre.”

„Nagy kihívás előtt állunk, de van esélyünk” – fogalmazott Csonka András. Részletek itt!

Szélesi Zoltán együttese az Európa-bajnokságot megelőzően felkészülési meccsen gól nélküli döntetlent játszott a törökökkel. Részletek itt!

A párharc továbbjutója az Anglia–Írország összecsapás győztesével találkozik az elődöntőben.

U17-ES EB, EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, tizenegyesek döntenek a továbbjutóról.
Negyeddöntő
Spanyolország–Franciaország (Tv: Eurosport1)Május 12., 17.45
MAGYARORSZÁG–Törökország0–1
Németország–Hollandia (Tv: Eurosport1)Május 13., 17.45
Anglia–ÍrországMájus 13., 12.00
Playoff (az 5. helyért)
A rájátszás nyertese ötödik európai csapatként részt vehet a 2017-es világbajnokságon. A negyeddöntő veszteseit rangsorolják (szempontok: 1. A csoportkörben elért jobb helyezés. 2. A csoportkörben szerzett több pont, jobb gólkülönbség vagy több szerzett gól. 3. Jobb negyeddöntős eredmény. 4. Kevesebb hibapont a csoportkörben és a negyeddöntőben (a piros lap 3, a sárga lap 1 pontot ér). 5. A selejtező sorsolásakor használt világranglistán lévő helyezés. 6. Sorhúzás.), majd a legjobb két válogatott megküzd egymással a világbajnoki szereplést érő 5. helyért
Negyeddöntő vesztese 1–Negyeddöntő vesztese 2Május 16., 12.00
Elődöntő
Spanyolország/Franciaország–Németország/Hollandia (Tv: Eurosport1)Május 16., 17.45 vagy 20.30
Törökország–Anglia/Írország (Tv: Eurosport1)Május 16., 17.45 vagy 20.30
Döntő
Május 19., 20.00 (Tv: Eurosport1)

AZ U17-ES MAGYAR VÁLOGATOTT 18 FŐS KERETE

KAPUSOK: Ásványi Balázs(Puskás Akadémia),Oroszi István(FTC)
VÉDŐK: Kovács Krisztián(ETO FC Győr),Opavszky Balázs(Vasas),Mocsi Attila(ETO FC Győr),ArdayDominik(Vasas),Bolla Gergő(Illés Akadémia),Majnovics Martin(Mattersburg – Ausztria)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Csonka András(FTC),Szoboszlai Dominik(Salzburg – Ausztria),Schön Szabolcs(Ajax – Hollandia),Kiss Tamás(Illés Akadémia)
TÁMADÓK: Szerető Krisztofer(Stoke City – Anglia),Csoboth Kevin(Benfica – Portugália),TímáriNorman(Puskás Akadémia),Bencze Márk(Vitesse – Hollandia),Szendrei Norbert(Honvéd-MFA),Torvund Alexander(Vasas)

A torna teljes adatbankját itt tekintheti meg!