nemzetisport.hu 2019.05.17 23:45 Frissítve: 2019.05.19 00:21

Szombati sportműsor: női BL-döntő, német bajnokavatás

Budapesten játsszák a női labdarúgó Bajnokok Ligája fináléját. Zárul a német Bundesliga jelenlegi szezonja, Spanyolországban is számos csapat befejezi a szereplést, Angliában FA-kupadöntőt rendeznek. A második meccse jön a férfi vízilabda ob I fináléjának. Befejeződik a női kézilabda NB I és a férfi EHF-kupa. Kezdődik a férfi kosárlabda NB I rájátszása. Röplabdában a női és a férfi Bajnokok Ligájában is döntőznek. Folytatódik a jégkorong-vb, a Giro d'Italia és a római ATP- és WTA-tenisztorna.  

 

FUTBALLPROGRAM

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ, BUDAPEST, GROUPAMA ARÉNA
18.00: 
Lyon–FC Barcelona (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

FRANCIA LIGUE 1
37. FORDULÓ
21.00: 
Bordeaux–Reims
21.00: Guingamp–Nimes
21.00: Lille–Angers
21.00: Lyon–Caen (Tv: Digi Sport2)
21.00: 
Monaco–Amiens
21.00: Montpellier–Nantes
21.00: Paris Saint-Germain–Dijon
21.00: Saint-Étienne–Nice
21.00: Strasbourg–Rennes
21.00: Toulouse–Marseille

NÉMET BUNDESLIGA
34. FORDULÓ
15.30:
 Bayern München–Eintracht Frankfurt (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
15.30: Schalke 04–VfB Stuttgart
15.30: Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!
15.30: Hertha BSC–Bayer Leverkusen
15.30: Werder Bremen–RB Leipzig
15.30: Freiburg–Nürnberg
15.30: Mainz 05–Hoffenheim
15.30: Wolfsburg–Augsburg
15.30: Fortuna Düsseldorf–Hannover 96

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
15.00: 
Udinese–SPAL (Tv: Digi Sport1)
18.00: 
Genoa–Cagliari (Tv: Digi Sport1)
20.30: 
Sassuolo–AS Roma (Tv: Digi Sport1)

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ
13.00: 
Levante–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
16.15: Real Valladolid–Valencia
16.15: Sevilla–Athletic Bilbao
16.15: Getafe–Villarreal
16.15: Espanyol–Real Sociedad
20.45: Huesca–Leganés
20.45: Celta Vigo–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)
20.45:
 Deportivo Alavés–Girona
A Spíler2 16.15-től is közvetít egy meccset

ANGOL FA-KUPA
DÖNTŐ
18.00: 
Manchester City–Watford (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AMERIKAI FUTBALL
HFL
12.00: 
Miskolc Steelers–Fehérvár Enthroners (Tv: Digi Sport1)

ASZTALITENISZ
FÉRFI EB-SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS, 4-ES CSOPORT, HAVÍROV
14.00: 
MAGYARORSZÁG–Izrael
19.00: MAGYARORSZÁG–Csehország

ATLÉTIKA
Gyémánt Liga-sorozat, 2. állomás, Sanghaj

AUTÓSPORT
14.15: 
WTCR, Zandvoort, 1. futam (Tv: Eurosport2)

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (KASSA)
12.15: 
Dánia–Egyesült Államok
16.15: Kanada–Németország
20.15: Nagy-Britannia–Szlovákia
B-CSOPORT (POZSONY)
12.15: Lettország–Oroszország
16.15: Olaszország–Norvégia
20.15: Svédország–Svájc (Tv: Sport2)

KERÉKPÁR
13.05: 
Giro d’Italia, 8. szakasz, Tortoreto Lido–Pesaro, 235 km (Tv: Eurosport1)
21.00: Tour of California, 7. szakasz (Tv: Eurosport1)

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
18.00:
 Vecsési SE–HE-DO B. Braun Gyöngyös
18.00: Ferencvárosi TC–Balatonfüredi KSE
18.00: Grundfos Tatabánya KC–CYEB Budakalász
18.00: Mezőkövesdi KC–RotaChrom Dabas
NŐI NB I
18.00:
 GVM Europe-Vác–DVSC Schaeffler
18.00: Siófok KC–Moyra-Budaörs
18.00: EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Alba Fehérvár KC
18.00: Dunaújvárosi Kohász KA–Érd HC
FÉRFI EHF-KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, KIEL

18.00: 
a harmadik helyért: Holstebro (dán)–Porto (portugál) (Tv: Sport1)
20.30: döntő: THW Kiel (német)–Füchse Berlin (német)( (Tv: Sport1)

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
18.00:
 Egis Körmend–Sopron KC
18.00: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–KTE-Duna Aszfalt
18.00: Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE
18.00: Pécsi VSK-Veolia–JP Auto-JKSE
RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT
ELSŐ MÉRKŐZÉS
18.00: 
Naturtex-SZTE-Szedeák–Serco-TF-BP

NBA, RÁJÁTSZÁS
Vasárnap, 3.00: 
Portland Trail Blazers–Golden State Warriors (Tv: Sport2)

LÓSPORT
10.00: 
Alagi military (Tv: Sport2)

LOVASSPORT
18.45: 
Global Champions Tour, Madrid (Tv: Eurosport2)

MOTOGP
FRANCIA NAGYDÍJ
  9.00: 
Moto3, 3. szabadedzés (Tv: Spíler1)
  9.55: MotoGP, 3. szabadedzés (Tv: Spíler1)
10.55: Moto2, 3. szabadedzés (Tv: Spíler1)
12.35: Moto3, 1. időmérő (Tv: Spíler1)
13.00: Moto3, 2. időmérő (Tv: Spíler1)
13.30: MotoGP, 4. szabadedzés (Tv: Spíler1) 
14.10: MotoGP, 1. időmérő (Tv: Spíler1)
14.35: MotoGP, 2. időmérő (Tv: Spíler1)
15.05: Moto2, 1. időmérő (Tv: Spíler1)
15.30: Moto2, 2. időmérő (Tv: Spíler1)

UFC
Vasárnap, 2.00: 
Kevin Lee–Rafael Dos Anjos (Tv: Sport2)

RITMIKUS GIMNASZTIKA
EURÓPA-BAJNOKSÁG, BAKI (BAKU)
  8.00:
 felnőtt egyéni selejtező (buzogány és szalag)
14.50: junior együttes kéziszercsapat összetett verseny (5 szalag)

RÖGBI
MAGYAR BAJNOKSÁG, HELYOSZTÓK, ESZTERGOM
A 3. HELYÉRT

15.00: Kecskeméti ARC–Szegedi Fit World Gorillák
DÖNTŐ
18.00: Esztergomi Vitézek–Battai Bulldogok

RÖPLABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ
16.00: 
Igor Gorgonzola Novara (olasz)–Imoco Volley Conegliano (olasz) (Tv: Digi Sport3)
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ
19.00: 
Zenit Kazany (orosz)–Cucine Lube Civitanova (olasz) (Tv: Digi Sport2)

TENISZ
12.00: 
WTA-torna, Róma, 1. elődöntő (Tv: Digi Sport2)
14.30: ATP-torna, Róma 1. elődöntő (Tv: Digi Sport2)
17.00: WTA-torna, Róma, 2. elődöntő (Tv: Digi Sport2)
20.00: ATP-torna, Róma, 2. elődöntő (Tv: Digi Sport3)

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
13.45:
 A-Híd OSC Újbuda–FTC-Telekom Waterpolo (Tv: M4 Sport)
A 11. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
16.00:
 AVUS Szombathely–Tatabánya
A 13. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
17.00:
Kaposvári VK–UVSE Hunguest Hotels
A 15. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
11.00:
KSI–VasasPlaket

 

2019.05.21 22:07:11

Minden más foci SMAHULYA ÁDÁM

ALAPVONAL. Félreértés ne essék, ma is akadnak kiváló fiatal kapusok, csak néhány kivételtől eltekintve hiányzik belőlük a már említett flúgosság, a jó értelemben vett csibészség.

2019.05.21 15:14:38

Minden más foci nemzetisport.hu

A 22. alkalommal feszülnek egymásnak az ifjúsági válogatottak, ezúttal Lengyelországban.

2019.05.18 23:53:17

Minden más foci BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Aki szerint túlzó az összehasonlítás, idézze fel magában – ha nem megy, keressen rá a neten – a Horatiusok esküje című neoklasszicista festményt, és ismerős lesz neki a fogadkozás; effélét láthat tizenegyesrúgások előtt is.