D. Á. 2019.09.20 00:42 Frissítve: 2019.09.21 00:26

Pénteki sportműsor: topligák, F1, jégkorong, kézilabda

Péntek este ismét egy-egy mérkőzést rendeznek a topligákban, ezek közül kiemelendő, hogy Szalai Ádám (Mainz) korábbi csapatával, a Schalkéval nézhet farkasszemet. Az autó- és motorsport rajongói sem lesznek elhanyagolva – délelőtt és délután Formula–1-, illetve MotoGP-szabadedzés. Korán reggel folytatódik a WTA-torna Szöulban és Oszakában, de délután ATP-negyeddöntőket is láthatunk Metzből. A birkózó-világbajnokságon Sastin Marianna és a magyar színekben versenyző Muszukajev Iszmail a bronzéremért lép szőnyegre. Íme, a pénteki sportműsor!

 

FUTBALLPROGRAM

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
21.00:
Southampton–AFC Bournemouth (Tv: Digi Sport1)

FRANCIA LIGUE 1
6. FORDULÓ
20.45:
Strasbourg–Nantes (Tv: Digi Sport3)

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
20.30:
Schalke 04–1. FSV Mainz 05 (Tv: Sport1)

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
20.45:
Cagliari–Genoa (Tv: Digi Sport2)

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ
21.00:
Osasuna–Real Betis (Tv: Spíler2)

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

BIRKÓZÁS
Olimpiai kvalifikációs világbajnokság, Nur-Szultan
Szabadfogás, 70 kg, 74 kg (Kuramagomedov Murad), 92 kg (Tóth Bendegúz), 125 kg (Ligeti Dániel)

  7.00: selejtezők, negyeddöntők
12.45: elődöntők (Tv: M4 Sport)
Nők 62 kg, 68 kg. Szabadfogás, 57 kg, 65 kg
  7.00: vigaszág
14.00: döntők és helyosztók
• 62 kg, a 3. helyért – Sastin Marianna
• 65 kg, a 3. helyért – Muszukajev Iszmail

CSELGÁNCS
14.00:
Grand Prix-verseny, Taskent, 1. nap (Tv: Sport1)

EVEZÉS
Országos bajnokság, Velence

FORMULA–1
Szingapúri Nagydíj, Szingapúr

10.30: 1. szabadedzés (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
14.30: 2. szabadedzés (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

JÉGKORONG
Erste Liga
17.30: SC Csíkszereda (romániai)–Újpesti TE
17.30: Gyergyói HK (romániai)–Hokiklub Budapest
18.00: Dunaújvárosi Acélbikák–Debreceni EAC
18.30: Fehérvári Titánok–FTC-Telekom
18.40: Schiller-Vasas HC–Corona Brasov (romániai)
Szlovák Liga (Tipsport)
18.00: MAC Újbuda–HC 07 Detva (Gyetva, szlovák) (Tv: Digi Sport2)
18.00: HK Nitra (Nyitra, szlovák)–DVTK Jegesmedvék

KÉZILABDA
NŐI NB I
4. FORDULÓ

18.30: Motherson-Mosonmagyaróvár–Érd HC

KOSÁRLABDA
Férfi Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágó
18.00: CSM CSU Oradea (Nagyvárad, romániai)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely

LÓSPORT
20.00:
Kincsem+Tuti 1985 (Tv: Sport1)

MOTORSPORT
MOTOGP, ARAGÓNIAI NAGYDÍJ
  8.55:
Moto3, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
  9.50: MotoGP, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
10.50: Moto2, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
13.10: Moto3, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)
14.05: MotoGP, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)
15.05: Moto2, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)

ÖKÖLVÍVÁS
Férfi világbajnokság, Jekatyerinburg
12.00: elődöntők

RITMIKUS GIMNASZTIKA
Világbajnokság, Baki, egyéni összetett
12.30:
döntő (Pigniczki Fanni)

SPORTLÖVÉSZET
Olimpiai kvalifikációs sportlövő Eb, Bologna
2. nap

  9.00: női 25 m sportpisztoly (Csonka Zsófia, Egri Viktória, Major Veronika)
  9.00: férfi 50 m kisöbű szabadpuska alapverseny (Pekler Zalán, Péni István, Sidi Péter)
12.00: férfi 25 m gyorstüzelő pisztoly (Pálinkás Lajos, Takács Tibor)

SÚLYEMELÉS
Világbajnokság, férfi 67 kg, női 55 kg

TENISZ
  5.00:
WTA-torna, Oszaka, negyeddöntők (Tv: Digi Sport2)
  5.00: WTA-torna, Szöul, 1. negyeddöntő (Tv: Digi Sport1)
  6.55: WTA-torna, Szöul, negyeddöntők (Tv: Digi Sport3)
  9.00: országos bajnokság, Nemzeti Edzésközpont
10.00: WTA-torna, Kvangcsu, elődöntők (Tv: Digi Sport1)
14.00: ATP-torna, Metz, negyeddöntők (Tv: Sport2)
12.55: Laver-kupa, Team Europe–Team World, 1.nap (Tv: Eurosport1)
Dominic Thiem (osztrák)–Denis Shapovalov (kanadai)
Fabio Fognini (olasz)–Jack Sock (amerikai)

18.55: Laver-kupa, Team Europe–Team World, 1.nap (Tv: Eurosport1)
Sztefanosz Cicipasz (görög)–Taylor Fritz (amerikai)
Roger Federer, Alexander Zverev (svájci, német)–Denis Shapovalov, Jack Sock (kanadai, amerikai)

VITORLÁZÁS
1
0.00: Repülőhollandi Európa-bajnokság, Balatonföldvár, 5. (utolsó) nap

2019.10.19 09:45:08

Minden más foci S. TÓTH JÁNOS

A Székelyföldi Labdarúgó Akadémián jártunk, amelynek elnöke, Szondy Zoltán beszélt az elért eredményekről.

2019.10.18 17:56:47

Minden más foci SZ. GY.

Kövér László: A fontos lelki egymásra találáson túl az ilyen konkrétumok is jellemzik a nemzet határok fölötti újraegyesítését.

2019.10.17 09:51:32

Minden más foci nemzetisport.hu

Az Ekkono Method vezérigazgatója komplett fejlesztési rendszert mutatott be – a PSG-nél is alkalmazzák.

2019.10.11 21:18:06

Minden más foci CSILLAG PÉTER

Amikor Uruguay húsz év után másodszor is világbajnok lett, teljes gyászba borította Brazíliát.