Ligue 1: egyre nagyobb bajban Thierry Henry Monacója

2018.11.03. 22:11
A Monaco mélyrepülését eddig Thierry Henry sem tudta megállítani (Fotó: AFP)
Továbbra is várat magára Thierry Henry első győzelme vezetőedzőként a Monaco kispadján: a hercegségbeliek 1–0-ra kikaptak a Reims vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Mathieu Cafaro az első félidő derekán lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. A Monaco a 49. percben emberelőnybe került, de játékosai nem tudtak élni a lehetőséggel – aztán a 71. percben kiegyenlítődött a létszám: a szünetben becserélt Pelé (azaz Judilson Mamadu Tuncará Gomes) megkapta a második sárga lapját, és a Monaco örülhetett, hogy megúszta újabb kapott gól nélkül.

A hetek óta nyeretlen Nimes meggyőző sikerrel zárta le rossz sorozatát, míg a Nice megnyerte zsinórban a harmadik tétmeccsét.

KORA ESTE JÁTSZOTTÁK: LYON–BORDEAUX 1–1

A sérüléséből felépülő világbajnok játékmester, Nabil Fekir egy hónap után visszatért a lyoni sorokba, ő készítette elő Houssem Aouar gólját, de még nincs igazán formában, és ez nagyon meglátszott az OL támadójátékán – a csapat 2006 decembere óta nem zárt olyan kevés kapura lövési/fejelési kísérlettel (6) mérkőzést, mint szombat este.

A második félidőben a hazaiak semmilyen veszélyt sem jelentettek a bordeaux-i kapura, így a vendégek felbátorodtak, és a hajrá kezdetén Andreas Cornelius megtörte a 300 perce tartó bajnoki góltalanságukat: a dán válogatott támadó lövésével a Girondins három tétmeccs elveszítése után újra pontot szerzett.

Egy kis stat: az algériai származású, saját nevelésű lyoni középpályás, Houssem Aouar négy gólt szerzett a legutóbbi hét bajnokiján, ez eggyel gazdagabb termés, mint amennyit a megelőző 25 meccsen hozott össze.

FRANCIA LIGUE 1
12. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Lyon–Bordeaux 1–1
(Aouar 45., ill. Cornelius 73.)
Caen–Rennes 1–2 (Crivelli 90., ill. Hunou 60., I. Sarr 69.)
Dijon–Nimes 0–4 (Denis Bouanga 5., 65., Savanier 30., Briancon 87.)
Nice–Amiens 1–0 (Gouano 38. – öngól)
Reims–Monaco 1–0 (Cafaro 24.)
Strasbourg–Toulouse 1–1 (Mothiba 51., ill. Gradel 72.)

Vasárnap
15.00:
Nantes–Guingamp (Tv: Digi Sport3)
17.00: Saint-Étienne–Angers (Tv: Digi Sport3)
21.00: Montpellier–Marseille (Tv: Digi Sport2)
Pénteken játszották
Paris Saint-Germain–Lille 2–1 (Mbappé 70., Neymar 84., ill. Pépé 93. – 11-esből)