Ligue 1: a második is elesett – a PSG a topligák rekordere!

2018.11.02. 22:39
Kylian Mbappé és Neymar tarthatatlan – ketten már 20 gólnál járnak a bajnokságban (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójában a PSG otthon 2–1-re legyőzte a 93. percben, büntetőből szépítő Lille-t, így a 12. mérkőzését is megnyerve a topligák rekordere lett.

A címvédő párizsi együttes a Ligue 1 történetében egyedülálló módon az első 11 mérkőzését egyaránt megnyerte, az első tízet ráadásul úgy, hogy mindegyiken legalább három gólt szerzett. A Marseille ellen már döcögött a szekér, de a gól nélküli első játékrész után mégis nyert 2–0-ra a csapat.

A második helyezett Lille ellen hasonlóan indult a meccs, hiába birtokolta az első félidőben 67 százalékban a labdát a házigazda, hiába volt nagy helyzetben Mbappé, a 100. francia bajnokiját játszó Di María vagy éppen Marquinhos is, hiába volt hét kapura lövése a PSG-nek, nem született gól.

A fordulást követően Mbappé, majd Neymar lövését is blokkolták a védők, de a 70. percben a két kiválóság összjátéka már gólt eredményezett, a brazil indítása után a francia 20 méterről a kapu bal oldalába tekert (1–0).

A hajrá nyitányán sorra jöttek az újabb párizsi lehetőségek, s a 84. percben Neymar eldöntötte a három pont sorsát, épphogy beért a büntetőterületen belülre, kapura lőtt, az egyik védőn megpattant a labda, amely a bal alsóban kötött ki (2–0).

A fiatal francia a nyolcadik meccsén a 11. gólját szerezte meg, de a brazil sincs sokkal lemaradva, ő kilencedszer volt eredményes a Ligue 1 jelenlegi kiírásában, ezzel az első két helyen állnak a mesterlövészek versenyében.

A meccs kimenetele szempontjából már nem osztott, de a 93. percben Pépé büntetőből még bevette Buffon kapuját, így a PSG 2–1-re nyert.

Az idény elején egyhuzamban aratott 12 siker nem csupán francia csúcs – az előzőt még a Lille tartotta nyolccal az 1936–1937-es szezon óta –, de az európai topligákban sem fordult elő még ilyen rajt!

A TOPLIGÁK LEGHOSSZABB GYŐZELMI SOROZATAI AZ IDÉNY ELEJÉN
Franciaország:
PSG 12 (2018–2019)
Anglia:
Tottenham 11 (1960–1961)
Németország: Bayern München 10 (2015–2016)
Olaszország: Roma 10 (2013–2014)
Spanyolország: Real Madrid 9 (1968–1969)

LIGUE 1
12. FORDULÓ
Paris Saint-Germain–Lille 2–1 (Mbappé 70., Neymar 84., ill. Pépé 93. – 11-esből)