Libertadores-kupa: hazai sikerek a tizenegyesek után

2012.05.25. 07:50
A negyeddöntő mindkét csütörtöki visszavágóján szükség volt tizenegyesekre, hogy eldőljön, mely csapatok jutnak a Libertadores-kupa elődöntőjébe. A címvédő brazil Santos úgy is csak 1–0-ra tudta legyőzni a Vélezt, hogy az argentinok kapusát az első félidő végén kiállították. A tizenegyeseket érő gólt  Alan Kardec szerezte. A chilei Universidad 1–1-et játszott a paraguayi Libertaddal, a tizenegyesek során itt is a hazaiak diadalmaskodtak – a Santos a szintén brazil Corinthiansszal, az Universidad az argentin Boca Juniorsszal játszik a döntőbe jutásért.
LIBERTADORES-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Universidad de Chile (chilei)–Libertad (paraguayi) 1–1
Továbbjutott: az Universidad de Chile, 2–2, 11-esekkel 5–3
Santos (brazil)–Vélez Sarsfield (argentin) 1–1
Továbbjutott: a Santos, 1–1, 11-esekkel 4–2
Az elődöntőben (június 12–14. és 19–21.): Corinthians–Santos, Universidad de Chile–Boca Juniors