Felkészülés: simán legyőzte a Liverpool a Dortmundot

2014.08.10. 15:20
Lovren fejes góljával vezetett 2–0-ra a Liverpool (Fotó: Twitter)
Az angol Premier League-ben szereplő Liverpool labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 4–0-ra legyőzte  a Dortmundot.

A Liverpoolnál az új igazolások közül Emre Can, Dejan Lovren és az Atlético Madridtól kölcsönvett Javier Manquillo, míg a Dortmundál Adrián Ramos és Matthias Ginter is ott volt a kezdőcsapatban. Több új szerzemény azonban csak később szállt be (köztük Rickie Lambert), míg a legnagyobb nevet, Marco Reust sérülése miatt továbbra sem állíthatta csatasorba Jürgen Klopp.

A vezetést Daniel Sturridge révén a „vörösök” szerezték meg tíz perc elteltével, négy perccel később Lovren duplázta meg a Liverpool előnyét, így 2–0-lal fordultak a felek.

A szünetben beállt Ciro Immobile, azonban ő sem tudott segíteni a Dortmundon, amelyet a 49. percben Philippe Coutinho, a 61.-ben Jordan Henderson szomorított újabb góllal, így könnyed, 4–0-s sikert aratott a Liverpool.

A délutáni felkészülési mérkőzések között az Inter és a Lazio is 3–1-es vereséget szenvedett német ellenfelével szemben, a Newcastle 1–0-ra legyőzte a Real Sociedadot, míg az AS Roma 5–0-s győzelmet aratott az osztrák alacsonyabb osztályú Eltendorf ellen.

A mérkőzés összefoglalója

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
LIVERPOOL (angol)–BORUSSIA DORTMUND (német) 4–0 (2–0)
LIVERPOOL: Mignolet – Johnson (Enrique, 62.), Skrtel, Lovren, Manquillo (Kelly, 84.) – Gerrard, Henderson (Allen, 80.), Can (Lucas L., 46.) – Coutinho (Ibe, 73.) – Sturridge (Lambert, 75.), Sterling.
BORUSSIA DORTMUND: Langerak – Piszczek (Grosskreutz, 59.), Papasztathopulosz (Knystock, 81.), Schmelzer (Sarr, 81.), Kirch (S. Bender, 46.) – Ginter – Kehl (Hofman, 46.), Mhitarjan (Dzsi Dong Von, 62.), Jojic (Amini, 76.) – A. Ramos (Immobile, 46.), Aubameyang (Bandowski, 71.).
Gólszerző: Sturridge (10.), Lovren (14.), Coutinho (49.), Henderson (61.)

AS ROMA (olasz)–ELTENDORF (osztrák) 5–0 (1–0)
ROMA:
Lobont – Toroszidisz (Capradossi, 70.), Benatia (Somma, 65.), Astori, A. Cole – Keita (Paredes, 85.), De Rossi, Pjanic (Ucan, 70.) – Florenzi, Totti (Sanabria, 84.), Gervinho (Borriello, 65.).
Gólszerzők: Gervinho (35.), Somma (68., 83.), Totti (78., 81. – büntetőből)

WOLFSBURG (német)–ATLÉTICO MADRID (spanyol) 1–5 (0–1)
Wolfsburg.
ATLÉTICO MADRID: Moyá – J. Gámez (Griezmann, 57.), Godín (Alderweireld, a szünetben), Miranda, Ansaldi (Siqueira, 57.) – Juanfran, Mario Suárez (Tiago, 24.), Gabi (Saúl, 75.), C. Rodríguez (Koke, a szünetben) – Raúl García, Mandzukic (Héctor, 75.).
Gólszerző: Naldo (67.), ill. Raúl García (14., 54.), Mandzukic (62. – 11-esből), Koke (68.), Héctor (83.)