Felkészülés: a volt győri szépített Ecuador ellen; James-gól Kanadában

2014.10.15. 07:15
Felkészülési mérkőzésen a chilei labdarúgó-válogatott 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán Bolíviával úgy, hogy Arturo Vidal a 91. percben talált be az akkor már tíz emberrel játszó vendégeknek. Kolumbia James Rodríguez góljával 1–0-ra nyert Kanadában. Salvador otthon 5–1-re kikapott Ecuadortól, a hazaiak egyetlen gólját a korábban a KTE-ben és a Győri ETO-ban is szereplő Rafael Burgos szerezte.

Öt világbajnoki résztvevő is felkészülési mérkőzést játszott keddről szerdára virradóra.

Ecuador meg sem állt öt gólig Salvadorban, Joao Plata és Enner Valencia is duplázott. A hazaiak egyetlen gólját a korábban a Kecskeméti TE-ben és a Győri ETO-ban is futballozó Rafael Burgos szerezte tizenegyesből. A csatárnak ez volt a 13. gólja a válogatottban.

Bolívia a 91. percig 2–1-re vezetett Chilében, ám Arturo Vidal góljával a hazaiak elkerülték a vereséget a 88. perctől Edward Zenteno kiállítása miatt tíz emberrel játszó bolíviaiak ellen.

Az Egyesült Államok otthon 1–1-es döntetlent játszott Hondurasszal, míg Kolumbia James Rodríguez góljával nyert Kanadában.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Chile–Bolívia 2–2 (Aranguiz 41., Vidal 91., ill. Saucedo 13., 50.)
Salvador–Ecuador 1–5 (Burgos 45+1. – 11-esből, ill. Plata 16., 25., E. Valencia 18., 73., Penilla 83.)
Egyesült Államok–Honduras 1–1 (Altidore 10., ill. Figueroa 86.)
Kanada–Kolumbia 0–1 (J. Rodríguez 74.)