NBK: vesztésre állt, mégis az MU-é a szupertorna

2014.08.05. 06:49
Darren Fletcher és a csapatkapitány Wayne Rooney a győzelemért járó serleggel (Fotó: Reuters)
Wayne Rooney és Juan Mata három percen belül eső egy-egy góljára építve a Manchester United 3–1-re legyőzte a Liverpoolt a tengerentúlon zajló felkészülési labdarúgótorna, a Nemzetközi Bajnokok Kupája (International Champions Cup) magyar idő szerint kedd hajnali döntőjében, így elkönyvelte első diadalát Louis van Gaal menedzser irányításával.

A 14. percben Steven Gerrard büntetőből szerzett vezetést a két csapat legutóbbi két angol bajnokiját megnyerő Liverpoolnak. A „vörös ördögök” reklamáltak, szabályosnak vélték Phil Jones szerelését Raheem Sterlinggel szemben, de Matt Geiger játékvezető hajthatatlan volt, Gerrard meg könyörtelen.

A második félidő elején jött a nagy fordulat: az 55. percben Wayne Rooney egyenlített Javier „Chicharito" Hernández beadását követően, majd nem sokkal az újrakezdést követően Luke Shaw labdájából Juan Mata egy megpattanó lövéssel a vezetést is megszerezte a manchesterieknek.

A végjátékban a csereként beálló Jesse Lingard adta meg a kegyelemdöfést Brendan Rodgers csapatának.

„Jó érzés, hogy örömet tudtunk szerezni itteni és otthoni szurkolóinknak – értékelt Louis van Gaal, a Manchester United menedzsere. – S bár nem a kedvenc ellenfeleink közé tartozó csapatot sikerült legyűrnünk, végül is a történteknek nincs jelentőségük, hiszen pillanatnyilag az idényrajt, a Swansea City elleni meccs a legfontosabb a számunkra. De a sikerélmény persze most is segítségünkre lesz.”

A holland szakvezető elmondta: azért választotta csapatkapitánynak Wayne Rooneyt, mert ez volt az első alkalom a felkészülés során, hogy a csatár kilencven percig a pályán volt – a korábbi találkozókon szintén a teljes játékidő miatt kapta a karszalagot Darren Fletcher és Tom Cleverley.

„Megérdemelten vezettünk, később voltak újabb lehetőségeink, talán rúghattunk volna még egy büntetőt is – ezek már Brendan Rodgers liverpooli szakvezető szavai. – A tornán való részvétel amúgy megelégedésemre szolgált, jó sokat dolgoztunk, és pozitív élményekkel térünk haza.”

A mérkőzés összefoglalója

NEMZETKÖZI BAJNOKOK KUPÁJA, DÖNTŐ

MANCHESTER UNITED–LIVERPOOL 3–1 (0–1)
Miami Gardens, Sun Life Stadium, 51 000 néző. V: Geiger (egyesült államokbeli)
MANCHESTER UNITED: De Gea – Jones, Smalling, Evans (Blackett, 46.) – Valencia (Shaw, 8.), D. Fletcher (Cleverley, 46.), Herrera (Lingard, 78.), Young – Mata (Kagava, 69.) – Rooney, J. Hernández (Nani, 69.)
LIVERPOOL: Mignolet – Kelly, G. Johnson, Skrtel, M. Sakho (K. Touré, 74.) – Gerrard (Lucas, 63.), Allen (Can, 63.), Henderson, Coutinho (Peterson, 77.) – Lambert (Ibe, 63.), Sterling
G: Rooney (55.,), Mata (57.), Lingard (88.), ill. Gerrard (14. – 11-esből)

Augusztus 2., Ann Arbor: Manchester United–Real Madrid 3–1
Az A-csoport végeredménye: 1. MU 8 pont (6–3), 2. Inter 6 (3–1), 3. Roma 3 (3–5), 4. Real Madrid 1 (2–5)

B-CSOPORT
Július 24., Toronto:
Olympiakosz Pireusz–Milan 3–0
Július 27., Pittsburgh: Milan–Manchester City 1–5
Július 27., Chicago: Liverpool–Olympiakosz Pireusz 1–0
Július 30., New York: Manchester City–Liverpool 2–2 – 11-esekkel 1–3
Augusztus 2., Minneapolis: Olympiakosz Pireusz–Manchester City 2–2 – 11-esekkel 5–4
Augusztus 2., Charlotte: Milan–Liverpool 0–2
A B-csoport végeredménye: 1. Liverpool 8 (5–2), 2. Olympiakosz 5 (5–3), 3. Man. City 5 (9–5), 4. Milan 0 (1–10)

A torna végeredménye: 1. Manchester United, 2. Liverpool, 3. Inter, 4. Olympiakosz, 5. Man. City, 6. Roma, 7. Real Madrid, 8. Milan